krakow 001W dniu 11 grudnia 2017r. cztery klasy z naszej szkoły - III g, IV c, V b oraz V c, pod opieką p. Beaty Trzcińskiej, p. Olgi Bili, p. Iwony Jabłońskiej, p. Anny Dąbek, p. Anny Telegi oraz p. Joanny Puki, p. Marty Bańki wyjechały na wycieczkę do Krakowa do Teatru Współczesnego na spektakl „Opowieść wigilijna”.

Po przyjeździe na miejsce udaliśmy się najpierw na Rynek Główny, gdzie od początku grudnia trwa Jarmark Bożonarodzeniowy. Zwiedziliśmy Sukiennice, oglądaliśmy stare kamienice, posłuchaliśmy hejnału z Wieży Mariackiej i pospacerowaliśmy urokliwymi uliczkami Starego Miasta.
Po obiedzie, spacerkiem przeszliśmy na dziedziniec Wawelu, następnie pod pomnik Smoka Wawelskiego po czym deptakiem wzdłuż Wisły skierowaliśmy się do Teatru Współczesnego.
Teatr zrobił na dzieciach duże wrażenie a udział w spektaklu, przygotowanym na podstawie powieści Karola Dickensa „Opowieść wigilijna”, był dla uczniów niezapomnianym przeżyciem. Historia starego egoisty Scrooge`a , któremu w noc wigilijną ukazują się duchy i doprowadzają do jego przemiany jest wciąż aktualna. Karol Dickens w swojej opowieści mówi o skutych lodem ludzkich sercach, które miękną pod wpływem magii świąt, aby odkryć i docenić to, co w życiu jest najważniejsze: miłość, rodzina i wzajemne zrozumienie Spektakl w ciekawy sposób połączył żywy plan aktorski ze scenografią i autorską muzyką. Dzieci były zachwycone. Gra świateł, nagle zmieniające się sceny
i dekoracje bardzo się im podobały. Jednak największe emocje wywołał przede wszystkim muzyka oraz postaci piękne i zarazem przerażające. Dopełnieniem tych wrażeń było spotkanie ze św. Mikołajem, który pojawił się po zakończonym spektaklu. Radości nie było końca.
Na zakończenie naszej wycieczki udaliśmy się jeszcze raz na Rynek Główny - na Jarmark Bożonarodzeniowy aby nacieszyć oczy pięknymi świątecznymi bożonarodzeniowymi dekoracjami i iluminacjami oraz zakupić świąteczne upominki.
Wycieczka wzbudziła w uczniach wiele pozytywnych emocji, dużo radości
i wspaniałych wspomnień.

Iwona Jabłońska

Wolontariat szkolny

Informator dla uczniów

Jak zrobić kokardę narodową

Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości dla uczniów i nauczycieli odbędzie się

9 listopada 2017 /czwartek/.

Zapraszamy klasy pod opieką nauczycieli uczących na wyznaczonej lekcji.
Ze względów organizacyjnych proszę o punktualnie sprowadzenie klas na salę gimnastyczną.

W tym dniu obowiązuje strój galowy.

Poniżej instrukcja robienia kokardy narodowej i szczegółowa rozpiska.

Pomoc psychologiczna

Szkoła zapewnia uczniom opiekę psychologiczną. W ramach wsparcia psychologicznego prowadzone są indywidualne spotkania z uczniami oraz zajęcia grupowe w klasach, porady i konsultacje dla rodziców i nauczycieli a także tematyczne spotkania dla rodziców z różnymi specjalistami.

Pedagog i psycholog służą pomocą uczniom, rodzicom, wychowawcom i nauczycielom codziennie w godzinach: 8.00 – 15.00.

Nietypowe Czytanie Literatury - zmiana godzin zajęć dla grupy II

Ze względów organizacyjnych zajęcia "Nietypowe Czytanie Literatury", w skrócie NCL (literacko-teatralne) z czwartku (grupa II) są przeniesione na piątek. Będą teraz odbywały się 14:45-15:30 (9 lekcja). Grupa I będzie miała zajęcia bez zmian we wtorek 13:55-14:40. Podział NCL na grupy znajduje się pod tym linkiem.

Zajęcia "Zaczytany ołówek" (czytelniczo-plastyczne) odbywają się bez zmian 13:05-13:55 w piątek.

Nietypowe Czytanie Literatury - podział na grupy

Drodzy Rodzice!

Na zajęciach Nietypowe Czytanie Literatury (literacko-teatralnych) obowiązuje podział na grupy:

Grupa I:

Julia Stolarska
Liia Stelmach
Nikola Krupa

W przypadku pominięcia jakiegoś dziecka proszę o kontakt przez Dziennik. Dziękuję.

Zajęcia dla Grupy I odbywają się bez zmian we wtorek od 13:55 do 14:40. Grupa II zajęcia odbywają się w nowym terminie, w piątek 14:45-15:30.