krakow 001W dniu 11 grudnia 2017r. cztery klasy z naszej szkoły - III g, IV c, V b oraz V c, pod opieką p. Beaty Trzcińskiej, p. Olgi Bili, p. Iwony Jabłońskiej, p. Anny Dąbek, p. Anny Telegi oraz p. Joanny Puki, p. Marty Bańki wyjechały na wycieczkę do Krakowa do Teatru Współczesnego na spektakl „Opowieść wigilijna”.

Po przyjeździe na miejsce udaliśmy się najpierw na Rynek Główny, gdzie od początku grudnia trwa Jarmark Bożonarodzeniowy. Zwiedziliśmy Sukiennice, oglądaliśmy stare kamienice, posłuchaliśmy hejnału z Wieży Mariackiej i pospacerowaliśmy urokliwymi uliczkami Starego Miasta.
Po obiedzie, spacerkiem przeszliśmy na dziedziniec Wawelu, następnie pod pomnik Smoka Wawelskiego po czym deptakiem wzdłuż Wisły skierowaliśmy się do Teatru Współczesnego.
Teatr zrobił na dzieciach duże wrażenie a udział w spektaklu, przygotowanym na podstawie powieści Karola Dickensa „Opowieść wigilijna”, był dla uczniów niezapomnianym przeżyciem. Historia starego egoisty Scrooge`a , któremu w noc wigilijną ukazują się duchy i doprowadzają do jego przemiany jest wciąż aktualna. Karol Dickens w swojej opowieści mówi o skutych lodem ludzkich sercach, które miękną pod wpływem magii świąt, aby odkryć i docenić to, co w życiu jest najważniejsze: miłość, rodzina i wzajemne zrozumienie Spektakl w ciekawy sposób połączył żywy plan aktorski ze scenografią i autorską muzyką. Dzieci były zachwycone. Gra świateł, nagle zmieniające się sceny
i dekoracje bardzo się im podobały. Jednak największe emocje wywołał przede wszystkim muzyka oraz postaci piękne i zarazem przerażające. Dopełnieniem tych wrażeń było spotkanie ze św. Mikołajem, który pojawił się po zakończonym spektaklu. Radości nie było końca.
Na zakończenie naszej wycieczki udaliśmy się jeszcze raz na Rynek Główny - na Jarmark Bożonarodzeniowy aby nacieszyć oczy pięknymi świątecznymi bożonarodzeniowymi dekoracjami i iluminacjami oraz zakupić świąteczne upominki.
Wycieczka wzbudziła w uczniach wiele pozytywnych emocji, dużo radości
i wspaniałych wspomnień.

Iwona Jabłońska

Egzamin ósmoklasisty

Informacje Centralnej Komisji Egzaminacyjne i przykładowe arkusze do egzaminu ósmoklasisty

Regulamin XII Wojewódzkiego Konkursu Origami

XII WOJEWÓDZKI KONKURS ORIGAMI

w ramach Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży

„WĘDRÓWKI PO KRAINIE ORIGAMI”

Organizatorzy:

• Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 w Stalowej Woli,
• Polskie Towarzystwo Origami

Patronat medialny:

OrigamiArt: www.origami.art.pl
Polskie Towarzystwo Origami

Cele konkursu:

• integracja środowiska województwa podkarpackiego,
• popularyzowanie wśród młodzieży origami, jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu,
• rozwijanie i kształtowanie wyobraźni, koncentracji i sprawności manualnej.

Miejsce konkursu:

Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 w Stalowej Woli, ul. Okulickiego14, 37-450 Stalowa Wola

tel.: 15 842 04 88,
E-mail: janusz_bis[małpa]wp[kropeczka]pl

Termin:

Nadsyłanie prac: do 24 maja 2018r. na adres Irena Sajdak, Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 7, ul. Okulickiego 14, 37-450 Stalowa Wola, z dopiskiem „XII Wojewódzki Konkurs Origami”.

Zakończenie konkursu i rozdanie nagród: 8 czerwca 2018r.- SDK w Stalowej Woli, ul Okulickiego 32

Uczestnicy:

Konkurs jest adresowany do wychowanków przedszkoli (6 latki ), uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz studentów województwa podkarpackiego. Uczestnicy konkursu mogą przygotować modele w dwóch kategoriach:origami klasyczne (z jednej kartki papieru) oraz origami modułowe (z wielu kartek papieru).

Warunki uczestnictwa:

- własnoręczne złożenie modelu,
- 1 osoba może przesłać lub dostarczyć na adres maksymalnie dwie prace,
- do każdej pracy należy dołączyć wizytówkę o treści:

1. Tytuł pracy.
2. Imię i nazwisko autora /wykonawcy pracy.
3. Klasa.
4. Nazwa i adres szkoły.
5. Imię i nazwisko nauczyciela/opiekuna (telefon lub e-mail).

Prace zbiorowe nie będą oceniane.

Jury:

W skład Jury wejdą plastycy oraz członkowie Polskiego Towarzystwa Origami.
Jury dokonując oceny prac, kierować się będzie:
- stopniem trudności wykonania modelu,
- ciekawością pomysłu,
- estetyką wykonania,
- doborem kolorystyki.

Prace będą oceniane w następujących kategoriach wiekowych:

I przedszkola- 6 latki
II szkoła podstawowa klasy 1-3
III szkoła podstawowa klasy 4-7
IV gimnazjum
V szkoła ponadgimnazjalna
VI studenci

Wszystkie prace konkursowe zostaną wystawione w dniach 8-9 czerwca 2018r. w czasie trwania Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży „WĘDRÓWKI PO KRAINIE ORIGAMI” w Spółdzielczym Domu Kultury, ul. Okulickiego 32, 37-450 Stalowa Wola.

Nie zwracamy prac konkursowych.
Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe i dyplomy, nauczyciele/opiekunowie – podziękowania.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

Koordynatorzy konkursu:

Janusz Bis – PSPzOI nr 7 w Stalowej Woli, e-mail: janusz_bis[małpa]wp[kropeczka]pl
Irena Sajdak — PSPzOI nr 7 w Stalowej Woli, e-mail: idkf[małpa]interia[kropeczka]pl

Pedikuloza, czyli co Twoje dziecko może mieć na głowie

Zapraszamy do zapoznania się z ulotką informacyjną GIS.

Kalendarz roku szkolnego 2017/2018

Kalendarz na rok szkolny 2017/2018 jest dostępny tutaj.

Nietypowe Czytanie Literatury - II semestr 2017/2018

Ze względu na zmiany planu i związane z tym kwestie organizacyjne w II semestrze są odwołane zajęcia Nietypowe Czytanie Literatury. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w poprzednich zajęciach.