krakow 001W dniu 11 grudnia 2017r. cztery klasy z naszej szkoły - III g, IV c, V b oraz V c, pod opieką p. Beaty Trzcińskiej, p. Olgi Bili, p. Iwony Jabłońskiej, p. Anny Dąbek, p. Anny Telegi oraz p. Joanny Puki, p. Marty Bańki wyjechały na wycieczkę do Krakowa do Teatru Współczesnego na spektakl „Opowieść wigilijna”.

Po przyjeździe na miejsce udaliśmy się najpierw na Rynek Główny, gdzie od początku grudnia trwa Jarmark Bożonarodzeniowy. Zwiedziliśmy Sukiennice, oglądaliśmy stare kamienice, posłuchaliśmy hejnału z Wieży Mariackiej i pospacerowaliśmy urokliwymi uliczkami Starego Miasta.
Po obiedzie, spacerkiem przeszliśmy na dziedziniec Wawelu, następnie pod pomnik Smoka Wawelskiego po czym deptakiem wzdłuż Wisły skierowaliśmy się do Teatru Współczesnego.
Teatr zrobił na dzieciach duże wrażenie a udział w spektaklu, przygotowanym na podstawie powieści Karola Dickensa „Opowieść wigilijna”, był dla uczniów niezapomnianym przeżyciem. Historia starego egoisty Scrooge`a , któremu w noc wigilijną ukazują się duchy i doprowadzają do jego przemiany jest wciąż aktualna. Karol Dickens w swojej opowieści mówi o skutych lodem ludzkich sercach, które miękną pod wpływem magii świąt, aby odkryć i docenić to, co w życiu jest najważniejsze: miłość, rodzina i wzajemne zrozumienie Spektakl w ciekawy sposób połączył żywy plan aktorski ze scenografią i autorską muzyką. Dzieci były zachwycone. Gra świateł, nagle zmieniające się sceny
i dekoracje bardzo się im podobały. Jednak największe emocje wywołał przede wszystkim muzyka oraz postaci piękne i zarazem przerażające. Dopełnieniem tych wrażeń było spotkanie ze św. Mikołajem, który pojawił się po zakończonym spektaklu. Radości nie było końca.
Na zakończenie naszej wycieczki udaliśmy się jeszcze raz na Rynek Główny - na Jarmark Bożonarodzeniowy aby nacieszyć oczy pięknymi świątecznymi bożonarodzeniowymi dekoracjami i iluminacjami oraz zakupić świąteczne upominki.
Wycieczka wzbudziła w uczniach wiele pozytywnych emocji, dużo radości
i wspaniałych wspomnień.

Iwona Jabłońska

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa

Komendant Powiatowy Policji Straży Pożarnej w Stalowej Woli przedstawia materiały edukacyjne dot. Ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej pn. "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa". Prosimy o zapoznanie się z załączonymi materiałami.

Rys. 1 - Czad

Rys. 2 Czad

Rys. 3 - czad

Rys. 4 - Dym

Państwowa Straż Pożarna

Zebranie Rady Rodziców 17 X 2018

Zebranie Rady Rodziców i Przedstawicieli Trójek Klasowych 17 października 2018 o godz. 17:00 w świetlicy szkoły. Prosimy o przybycie.

Zarząd Rady Rodziców