Strona główna

O szkole

Dla Rodzica

Dla Ucznia

Dla Nauczyciela

RODO

Wydarzenia

Skontaktuj się z nami

Publiczna Szkoła Podstawowa

z Oddziałami Integracyjnymi nr 7

im. Mikołaja Kopernika 

ul. Okulickiego 14
37-450 Stalowa Wola


+48 15 842 04 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


NIP: 8651427241
REGON: 000837465 
KRS: 0000145905

Nr konta

80 1020 4913 0000 9802 0117 6981
 

Plan lekcji

E-dziennik

Zdjęcia

photo gallery

Otwórz menu

krakow 001W dniu 11 grudnia 2017r. cztery klasy z naszej szkoły - III g, IV c, V b oraz V c, pod opieką p. Beaty Trzcińskiej, p. Olgi Bili, p. Iwony Jabłońskiej, p. Anny Dąbek, p. Anny Telegi oraz p. Joanny Puki, p. Marty Bańki wyjechały na wycieczkę do Krakowa do Teatru Współczesnego na spektakl „Opowieść wigilijna”.


Po przyjeździe na miejsce udaliśmy się najpierw na Rynek Główny, gdzie od początku grudnia trwa Jarmark Bożonarodzeniowy. Zwiedziliśmy Sukiennice, oglądaliśmy stare kamienice, posłuchaliśmy hejnału z Wieży Mariackiej i pospacerowaliśmy urokliwymi uliczkami Starego Miasta.
Po obiedzie, spacerkiem przeszliśmy na dziedziniec Wawelu, następnie pod pomnik Smoka Wawelskiego po czym deptakiem wzdłuż Wisły skierowaliśmy się do Teatru Współczesnego.
Teatr zrobił na dzieciach duże wrażenie a udział w spektaklu, przygotowanym na podstawie powieści Karola Dickensa „Opowieść wigilijna”, był dla uczniów niezapomnianym przeżyciem. Historia starego egoisty Scrooge`a , któremu w noc wigilijną ukazują się duchy i doprowadzają do jego przemiany jest wciąż aktualna. Karol Dickens w swojej opowieści mówi o skutych lodem ludzkich sercach, które miękną pod wpływem magii świąt, aby odkryć i docenić to, co w życiu jest najważniejsze: miłość, rodzina i wzajemne zrozumienie Spektakl w ciekawy sposób połączył żywy plan aktorski ze scenografią i autorską muzyką. Dzieci były zachwycone. Gra świateł, nagle zmieniające się sceny
i dekoracje bardzo się im podobały. Jednak największe emocje wywołał przede wszystkim muzyka oraz postaci piękne i zarazem przerażające. Dopełnieniem tych wrażeń było spotkanie ze św. Mikołajem, który pojawił się po zakończonym spektaklu. Radości nie było końca.
Na zakończenie naszej wycieczki udaliśmy się jeszcze raz na Rynek Główny - na Jarmark Bożonarodzeniowy aby nacieszyć oczy pięknymi świątecznymi bożonarodzeniowymi dekoracjami i iluminacjami oraz zakupić świąteczne upominki.
Wycieczka wzbudziła w uczniach wiele pozytywnych emocji, dużo radości
i wspaniałych wspomnień.

Iwona Jabłońska

Zapraszamy do galerii zdjęć

Co nowego w szkole?

Ostatnie komunikaty

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa

Komendant Powiatowy Policji Straży Pożarnej w Stalowej Woli przedstawia materiały edukacyjne dot. Ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej pn. "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa". Prosimy o zapoznanie się z załączonymi materiałami.

Rys. 1 - Czad

Rys. 2 Czad

Rys. 3 - czad

Rys. 4 - Dym

Państwowa Straż Pożarna

Zebranie Rady Rodziców 17 X 2018

Zebranie Rady Rodziców i Przedstawicieli Trójek Klasowych 17 października 2018 o godz. 17:00 w świetlicy szkoły. Prosimy o przybycie.

Zarząd Rady Rodziców

List do Uczniów od RPP 2018

List do Uczniów i Uczennic z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018

Bezpieczny wypoczynek - lato 2018

Przed rozpoczęciem wakacji Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca do zapoznania się z „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku. (...)

Wybierając dla swojego dziecka formę letniego wypoczynku, należy zadbać przede wszystkim o sprawdzenie wiarygodności organizatora. MEN stworzyło publiczną bazę danych o wypoczynku, za pomocą której każdy rodzic może przekonać się, czy dany organizator zgłosił turnus do właściwego kuratorium oświaty na 21 dni przed terminem rozpoczęcia wyjazdu oraz na 14 dni w przypadku półkolonii i wypoczynku organizowanego za granicą.

Poradnik bezpiecznego wypoczynku znajduje się tutaj.

Szczegółowe informacje sa dostępne na stronie MEN.

Baza wypoczynku MEN dostępna tutaj..

"Dobry Start" - wyprawka szkolna dla dziecka

Dobry start

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami w:

a także na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.