Strona główna

O szkole

Dla Rodzica

Dla Ucznia

Dla Nauczyciela

Nabór 2024/2025

RODO

BIP

Nauka zdalna

EPUAP

FB - PSP7

Dostępna Szkoła

Jadłospis

FB - Biblioteka Szkolna

Klub Szkół

Aktywna tablica

Laboratoria Przyszłości

Szkoła Promująca Zdrowie

Szkoła Promująca Zdrowie

Skontaktuj się z nami

Publiczna Szkoła Podstawowa

z Oddziałami Integracyjnymi nr 7

im. Mikołaja Kopernika 

ul. Okulickiego 14
37-450 Stalowa Wola


+48 15 842 04 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


NIP: 8651427241
REGON: 000837465 
KRS: 0000145905

Nr konta bankowego do wpłat za obiady, duplikaty:

80 1020 4913 0000 9802 0117 6981

Nr konta Rada Rodziców:

53 9430 0006 0000 1469 2000 0001

 

Plan lekcji

E-dziennik

Logowanie Office

Logowanie do Chmury Microsoft Office (365):

http://portal.office.com

Mam problem z MS Teams (zobacz pomoc)

Zdjęcia

photo gallery

Otwórz menu

W marcu obchodzone są dwa ważne dni, Dzień Dentysty oraz Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. Przywołane dni powinny być bardzo istotne dla człowieka w każdym wieku. Stan uzębienia wpływa na zdrowie w ujęciu fizycznym, a także na dobrostan psychiczny, gdyż bark bólu to min. lepsze funkcjonowanie umysłu. Piękny uśmiech wpływa korzystnie na psychikę człowieka, pozytywne postrzeganie samego siebie, dodaje chęci i motywacji do działania.

 

Aby zęby były mocne i zdrowe należny pamiętać o paru ważnych zasadach, które na swojej stronie internetowej publikuje Ministerstwo Zdrowia*, a są to:

- szczotkuj zęby starannie dwa razy dziennie przez dwie minuty;

- dbaj o stan szczoteczki do zębów;

- prawidłowo się odżywiaj;

- nie podejmuj zachowań szkodliwych dla zdrowia zębów;

- zgłaszaj się do lekarza dentysty przynajmniej dwa razy  w roku. 

W nawiązaniu do przywołanych informacji, miesiąc marzec stał się w naszej szkole czasem, w którym uczniowie rozszerzali swoją wiedzę z zakresu właściwego dbania o stan uzębienia. Dane działania realizowane były w ramach lekcji opartych na scenariuszach, opracowanych przez specjalistów z owej dziedziny. Uczniowie chętnie dzielili się z rówieśnikami i nauczycielami swoją wiedzą i życiowym doświadczeniem, czynnie uczestnicząc w rozmowach i dyskusjach na dany temat. Dzieci z klas młodszych, pracując w grupach stworzyli piękne i kolorowe plakaty, które ukazały ważność owego tematu. Klasa III D, w ramach promocji szkoły w środowisku lokalnym, zrealizowała lekcję otwartą na temat właściwej higieny jamy ustnej. Odbiorcami wiadomości i umiejętności z owego zakresu były dzieci z Przedszkola nr 9 w Stalowej Woli. Starsi i młodsi  uczniowie uczestniczyli  w przeglądach dentystycznych, które w naszej szkole odbywają się systematycznie co pół roku.

Działania podjęte przez nauczycieli i specjalistów dążyły do rozszerzenia wiedzy uczniów na temat sposobów dbania o zdrowy uśmiech, a także zwiększenia ich samoświadomości, a więc ukazania, iż to właśnie oni mają największy wpływ na swoje zdrowie.

Koordynator SzPZ

Karolina Czeladka

* https://www.gov.pl/web/zdrowie/zdrowie-jamy-ustnejOstatnie wydarzenia