Moje miasto bez elektrośmieci

Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Moje miasto bez elektrośmieci”. Celem programu jest szeroko rozumiana edukacja w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz aktywizowanie mieszkańców miasta do odnoszenia go w miejsca do tego przeznaczone. W ramach programu powołany został Fundusz Oświatowy, dzięki któremu szkoły otrzymują bezpłatne pomoce dydaktyczne oraz wyposażenie sal lekcyjnych i gimnastycznych.

Aby szkoła mogła korzystać z Funduszu Oświatowego musi spełnić 2 warunki:

• przeprowadzić zajęcia edukacyjne w klasach III dotyczące elektrośmieci, w oparciu o otrzymane, bezpłatne materiały edukacyjne, /są to min.: scenariusze zajęć dla nauczycieli oraz zeszyty ćwiczeń dla uczniów a także plakaty edukacyjne dotyczące elektrośmieci oraz zużytych świetlówek/,
  • aktywnie zachęcać rodziców do oddawania na rzecz szkoły elekrośmieci do punktów zbierania lub samodzielnie organizować zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego

Apelujemy do wszystkich, którzy mogą wesprzeć naszą szkołę w realizacji programu o aktywne włączenie się w nasze działania.

Program został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Środowiska oraz Związku Miast Polskich.

Zaczarowany Ołówek - 08.06.2018 - odwołane zajęcia

Z powody choroby nauczyciela zajęcia Zaczarowany Ołówek są odwołane.

Oddziały przedszkolne - przerwa 2.07-09.08.2018

Informacja dla Rodziców dzieci uczęszczających
do oddziałów przedszkolnych w PSPzOI nr 7
w roku szkolnym 2017/2018

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej
im. Mikołaja Kopernika w Stalowej Woli informuje, że
w okresie

od 2 lipca 2018 r. do 9 sierpnia 2018 r.

nastąpi przerwa  wakacyjna w funkcjonowaniu
oddziałów przedszkolnych.