Moje miasto bez elektrośmieci

Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Moje miasto bez elektrośmieci”. Celem programu jest szeroko rozumiana edukacja w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz aktywizowanie mieszkańców miasta do odnoszenia go w miejsca do tego przeznaczone. W ramach programu powołany został Fundusz Oświatowy, dzięki któremu szkoły otrzymują bezpłatne pomoce dydaktyczne oraz wyposażenie sal lekcyjnych i gimnastycznych.

Aby szkoła mogła korzystać z Funduszu Oświatowego musi spełnić 2 warunki:

• przeprowadzić zajęcia edukacyjne w klasach III dotyczące elektrośmieci, w oparciu o otrzymane, bezpłatne materiały edukacyjne, /są to min.: scenariusze zajęć dla nauczycieli oraz zeszyty ćwiczeń dla uczniów a także plakaty edukacyjne dotyczące elektrośmieci oraz zużytych świetlówek/,
  • aktywnie zachęcać rodziców do oddawania na rzecz szkoły elekrośmieci do punktów zbierania lub samodzielnie organizować zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego

Apelujemy do wszystkich, którzy mogą wesprzeć naszą szkołę w realizacji programu o aktywne włączenie się w nasze działania.

Program został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Środowiska oraz Związku Miast Polskich.

Rekrutacja do szkoły średniej 2018/2019

Szczegółowe informacje znajdują się poniżej

MEN: Rektrutacja do szkół średnich - XII 2018

Zapraszamy do zapoznania się z listem min. Anny Zalewskiej i stroną MEN odnośnie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Zebrania z rodzicami 6 grudnia 2018

6 grudnia 2018 roku (czwartek) odbędą się zebrania z rodzicami.

Zebranie Rady Rodziców 20 XI 2018

Zebranie Rady Rodzicow i Przedstawicieli Trojek Klasowych 20 listopada godz. 17 swietlica szkoly.

List Minister Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego