Moje miasto bez elektrośmieci

Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Moje miasto bez elektrośmieci”. Celem programu jest szeroko rozumiana edukacja w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz aktywizowanie mieszkańców miasta do odnoszenia go w miejsca do tego przeznaczone. W ramach programu powołany został Fundusz Oświatowy, dzięki któremu szkoły otrzymują bezpłatne pomoce dydaktyczne oraz wyposażenie sal lekcyjnych i gimnastycznych.

Aby szkoła mogła korzystać z Funduszu Oświatowego musi spełnić 2 warunki:

• przeprowadzić zajęcia edukacyjne w klasach III dotyczące elektrośmieci, w oparciu o otrzymane, bezpłatne materiały edukacyjne, /są to min.: scenariusze zajęć dla nauczycieli oraz zeszyty ćwiczeń dla uczniów a także plakaty edukacyjne dotyczące elektrośmieci oraz zużytych świetlówek/,
  • aktywnie zachęcać rodziców do oddawania na rzecz szkoły elekrośmieci do punktów zbierania lub samodzielnie organizować zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego

Apelujemy do wszystkich, którzy mogą wesprzeć naszą szkołę w realizacji programu o aktywne włączenie się w nasze działania.

Program został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Środowiska oraz Związku Miast Polskich.

Nietypowe Czytanie Literatury - II semestr 2017/2018

Ze względu na zmiany planu i związane z tym kwestie organizacyjne w II semestrze są odwołane zajęcia Nietypowe Czytanie Literatury. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w poprzednich zajęciach.

Wolontariat szkolny

Informator dla uczniów

Jak zrobić kokardę narodową

Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości dla uczniów i nauczycieli odbędzie się

9 listopada 2017 /czwartek/.

Zapraszamy klasy pod opieką nauczycieli uczących na wyznaczonej lekcji.
Ze względów organizacyjnych proszę o punktualnie sprowadzenie klas na salę gimnastyczną.

W tym dniu obowiązuje strój galowy.

Poniżej instrukcja robienia kokardy narodowej i szczegółowa rozpiska.

Pomoc psychologiczna

Szkoła zapewnia uczniom opiekę psychologiczną. W ramach wsparcia psychologicznego prowadzone są indywidualne spotkania z uczniami oraz zajęcia grupowe w klasach, porady i konsultacje dla rodziców i nauczycieli a także tematyczne spotkania dla rodziców z różnymi specjalistami.

Pedagog i psycholog służą pomocą uczniom, rodzicom, wychowawcom i nauczycielom codziennie w godzinach: 8.00 – 15.00.

Wydawanie obiadów

Obiady są wydawane w stołówce szkolnej 10:30-13:30.