Wypoczynek letni : „Wakacje owocowe – aby dzieci były radosne i zdrowe” rozpoczynamy w dniu 18 sierpnia - a kończymy 24 sierpnia 2024r. Ośrodek Wczasowy „BARKA” w Jarosławcu.

Zorganizowany wypoczynek letni, połączony z formacją duchową i religijną jest skierowany szczególnie do dzieci i młodzieży, zaangażowanych czynnie w parafialnych grupach apostolskich, min. przy parafii św. Floriana w ciągu całego roku, Uwzględniamy również włączenie w wypoczynek zainteresowanych z innych parafii w Stalowej Woli. Opiekę nad dziećmi będą sprawować 4 osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje – będzie to posługa na umowie o wolontariacie.

W tegoroczną tematykę, podejmowaną w ramach formacji duchowej zaplanowaliśmy poznanie Osoby Ducha Świętego i owoców tj. skutków Jego działania w życiu człowieka .

Jest to ważny aspekt formacji chrześcijańskiej, gdyż życie w bliskiej więzi z Trzecią Osobą Trójcy świętej prowadzi do dawania świadectwa radości i pokoju płynącego z czystej relacji z Bogiem. Wychowawczy aspekt planowanego wypoczynku ma na celu wprowadzenie dzieci i młodzieży w poszukiwanie w swoim życiu skutków działania Bożego Ducha w sercu człowieka: takich jak: miłość, radość, pokój, cierpliwość, wierność, dobroć , łagodność, opanowanie. Będzie to bardzo pomocne dla młodego pokolenia, które coraz częściej zmaga się z depresjami, osamotnieniem i bezradnością wobec właściwego przeżywania swoich emocji i przeżyć.

Podczas letniego wypoczynku uczestnicy będą korzystać z wypoczynku na strzeżonej plaży nad Morzem Bałtyckim (jeśli pozwolą na to warunki pogodowe), oraz będą mogły wziąć udział w zabawie w Parku linowym w miejscowości Wicie. Ośrodek, w którym będziemy przebywać jest wyposażony w dużą salę spotkań, stół bilardowy i tenisowy, korty do gry w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę oraz kryty basen.

Uczestnicy tegorocznych, „Owocowych wakacji” wpłacają 1180 PLN, pokrywając koszty wynajmu autokaru z kierowcą, noclegu i wyżywienia (3 posiłki dziennie i podwieczorek dla chętnych), ubezpieczenia, zakupu biletów wstępu na atrakcje: park linowy, „Dolina Charlotty” , rejs statkiem, „wesołe miasteczko” itp.) oraz kosztów związanych z zakupem artykułów koniecznych do przygotowania i przeprowadzenia ciekawych spotkań integracyjnych i edukacyjnych. Zgłoszenia do wyczerpania limitu miejsc. Wpłaty rozkładamy na raty:

Przy zapisie 200 zł. ; W Kwietniu 400 zł. ; W maju 400 zł. ;W Czerwcu: 180 zł.

Zrezygnować z wyjazdu i otrzymać zwrot wpłaconych kosztów można do 10 czerwca, ponieważ do końca czerwca zobowiązani jesteśmy wpłacić zaliczki.