NABÓR - rok szkolny 2019/2020

.

Santa’s Euro Little Helpers 2017

certyfikat 05.12.2017Podobnie jak w ubiegłym roku, w naszej szkole realizowany jest świąteczny projekt eTwinning w ramach współpracy szkół europejskich. Autorką i założycielką projektu jest pani Iwona Stasiak.

W projekcie bierze udział 12 szkół z różnych krajów, między innymi z Cypru, Grecji, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Irlandii. W ubiegłym tygodniu uczniowie klas Va, VId, VIe, VIIa i VIIc wykonywali kartki świąteczne z życzeniami w języku angielskim. Zostaną one rozesłane do wszystkich szkół partnerskich. Z otrzymanych prac powstanie wystawa, którą będzie można zobaczyć na górnym korytarzu obok sali 202. Ponadto każdy uczestnik projektu przygotuje prezentację multimedialną o obyczajach świątecznych w swoim kraju.
Cele projektu:
• poznanie zwyczajów bożonarodzeniowych w Europie, a tym samym uczenie tolerancji względem nowych kultur,
• rozwijanie umiejętności posługiwania się językiem angielskim w różnych sytuacjach życia codziennego.
• wzbogacanie zasobu słownictwa związanego ze świętami Bożego Narodzenia,
• nabycie umiejętności pisania życzeń w języku angielskim.
• motywowanie uczniów do nauki języka obcego z wykorzystaniem atrakcyjnych metod i narzędzi technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Dziękuję wszystkim uczniom za zaangażowanie w tworzenie kartek i zapraszam do galerii, która przedstawia prace szkół partnerskich.

Iwona Stasiak