Santa’s Euro Little Helpers 2017

certyfikat 05.12.2017Podobnie jak w ubiegłym roku, w naszej szkole realizowany jest świąteczny projekt eTwinning w ramach współpracy szkół europejskich. Autorką i założycielką projektu jest pani Iwona Stasiak.

W projekcie bierze udział 12 szkół z różnych krajów, między innymi z Cypru, Grecji, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Irlandii. W ubiegłym tygodniu uczniowie klas Va, VId, VIe, VIIa i VIIc wykonywali kartki świąteczne z życzeniami w języku angielskim. Zostaną one rozesłane do wszystkich szkół partnerskich. Z otrzymanych prac powstanie wystawa, którą będzie można zobaczyć na górnym korytarzu obok sali 202. Ponadto każdy uczestnik projektu przygotuje prezentację multimedialną o obyczajach świątecznych w swoim kraju.
Cele projektu:
• poznanie zwyczajów bożonarodzeniowych w Europie, a tym samym uczenie tolerancji względem nowych kultur,
• rozwijanie umiejętności posługiwania się językiem angielskim w różnych sytuacjach życia codziennego.
• wzbogacanie zasobu słownictwa związanego ze świętami Bożego Narodzenia,
• nabycie umiejętności pisania życzeń w języku angielskim.
• motywowanie uczniów do nauki języka obcego z wykorzystaniem atrakcyjnych metod i narzędzi technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Dziękuję wszystkim uczniom za zaangażowanie w tworzenie kartek i zapraszam do galerii, która przedstawia prace szkół partnerskich.

Iwona Stasiak

Egzamin ósmoklasisty

Informacje Centralnej Komisji Egzaminacyjne i przykładowe arkusze do egzaminu ósmoklasisty

Regulamin XII Wojewódzkiego Konkursu Origami

XII WOJEWÓDZKI KONKURS ORIGAMI

w ramach Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży

„WĘDRÓWKI PO KRAINIE ORIGAMI”

Organizatorzy:

• Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 w Stalowej Woli,
• Polskie Towarzystwo Origami

Patronat medialny:

OrigamiArt: www.origami.art.pl
Polskie Towarzystwo Origami

Cele konkursu:

• integracja środowiska województwa podkarpackiego,
• popularyzowanie wśród młodzieży origami, jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu,
• rozwijanie i kształtowanie wyobraźni, koncentracji i sprawności manualnej.

Miejsce konkursu:

Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 w Stalowej Woli, ul. Okulickiego14, 37-450 Stalowa Wola

tel.: 15 842 04 88,
E-mail: janusz_bis[małpa]wp[kropeczka]pl

Termin:

Nadsyłanie prac: do 24 maja 2018r. na adres Irena Sajdak, Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 7, ul. Okulickiego 14, 37-450 Stalowa Wola, z dopiskiem „XII Wojewódzki Konkurs Origami”.

Zakończenie konkursu i rozdanie nagród: 8 czerwca 2018r.- SDK w Stalowej Woli, ul Okulickiego 32

Uczestnicy:

Konkurs jest adresowany do wychowanków przedszkoli (6 latki ), uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz studentów województwa podkarpackiego. Uczestnicy konkursu mogą przygotować modele w dwóch kategoriach:origami klasyczne (z jednej kartki papieru) oraz origami modułowe (z wielu kartek papieru).

Warunki uczestnictwa:

- własnoręczne złożenie modelu,
- 1 osoba może przesłać lub dostarczyć na adres maksymalnie dwie prace,
- do każdej pracy należy dołączyć wizytówkę o treści:

1. Tytuł pracy.
2. Imię i nazwisko autora /wykonawcy pracy.
3. Klasa.
4. Nazwa i adres szkoły.
5. Imię i nazwisko nauczyciela/opiekuna (telefon lub e-mail).

Prace zbiorowe nie będą oceniane.

Jury:

W skład Jury wejdą plastycy oraz członkowie Polskiego Towarzystwa Origami.
Jury dokonując oceny prac, kierować się będzie:
- stopniem trudności wykonania modelu,
- ciekawością pomysłu,
- estetyką wykonania,
- doborem kolorystyki.

Prace będą oceniane w następujących kategoriach wiekowych:

I przedszkola- 6 latki
II szkoła podstawowa klasy 1-3
III szkoła podstawowa klasy 4-7
IV gimnazjum
V szkoła ponadgimnazjalna
VI studenci

Wszystkie prace konkursowe zostaną wystawione w dniach 8-9 czerwca 2018r. w czasie trwania Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży „WĘDRÓWKI PO KRAINIE ORIGAMI” w Spółdzielczym Domu Kultury, ul. Okulickiego 32, 37-450 Stalowa Wola.

Nie zwracamy prac konkursowych.
Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe i dyplomy, nauczyciele/opiekunowie – podziękowania.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

Koordynatorzy konkursu:

Janusz Bis – PSPzOI nr 7 w Stalowej Woli, e-mail: janusz_bis[małpa]wp[kropeczka]pl
Irena Sajdak — PSPzOI nr 7 w Stalowej Woli, e-mail: idkf[małpa]interia[kropeczka]pl

Pedikuloza, czyli co Twoje dziecko może mieć na głowie

Zapraszamy do zapoznania się z ulotką informacyjną GIS.

Kalendarz roku szkolnego 2017/2018

Kalendarz na rok szkolny 2017/2018 jest dostępny tutaj.

Nietypowe Czytanie Literatury - II semestr 2017/2018

Ze względu na zmiany planu i związane z tym kwestie organizacyjne w II semestrze są odwołane zajęcia Nietypowe Czytanie Literatury. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w poprzednich zajęciach.