Santa’s Euro Little Helpers 2017

certyfikat 05.12.2017Podobnie jak w ubiegłym roku, w naszej szkole realizowany jest świąteczny projekt eTwinning w ramach współpracy szkół europejskich. Autorką i założycielką projektu jest pani Iwona Stasiak.

W projekcie bierze udział 12 szkół z różnych krajów, między innymi z Cypru, Grecji, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Irlandii. W ubiegłym tygodniu uczniowie klas Va, VId, VIe, VIIa i VIIc wykonywali kartki świąteczne z życzeniami w języku angielskim. Zostaną one rozesłane do wszystkich szkół partnerskich. Z otrzymanych prac powstanie wystawa, którą będzie można zobaczyć na górnym korytarzu obok sali 202. Ponadto każdy uczestnik projektu przygotuje prezentację multimedialną o obyczajach świątecznych w swoim kraju.
Cele projektu:
• poznanie zwyczajów bożonarodzeniowych w Europie, a tym samym uczenie tolerancji względem nowych kultur,
• rozwijanie umiejętności posługiwania się językiem angielskim w różnych sytuacjach życia codziennego.
• wzbogacanie zasobu słownictwa związanego ze świętami Bożego Narodzenia,
• nabycie umiejętności pisania życzeń w języku angielskim.
• motywowanie uczniów do nauki języka obcego z wykorzystaniem atrakcyjnych metod i narzędzi technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Dziękuję wszystkim uczniom za zaangażowanie w tworzenie kartek i zapraszam do galerii, która przedstawia prace szkół partnerskich.

Iwona Stasiak

Nietypowe Czytanie Literatury - II semestr 2017/2018

Ze względu na zmiany planu i związane z tym kwestie organizacyjne w II semestrze są odwołane zajęcia Nietypowe Czytanie Literatury. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w poprzednich zajęciach.

Wolontariat szkolny

Informator dla uczniów

Jak zrobić kokardę narodową

Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości dla uczniów i nauczycieli odbędzie się

9 listopada 2017 /czwartek/.

Zapraszamy klasy pod opieką nauczycieli uczących na wyznaczonej lekcji.
Ze względów organizacyjnych proszę o punktualnie sprowadzenie klas na salę gimnastyczną.

W tym dniu obowiązuje strój galowy.

Poniżej instrukcja robienia kokardy narodowej i szczegółowa rozpiska.

Pomoc psychologiczna

Szkoła zapewnia uczniom opiekę psychologiczną. W ramach wsparcia psychologicznego prowadzone są indywidualne spotkania z uczniami oraz zajęcia grupowe w klasach, porady i konsultacje dla rodziców i nauczycieli a także tematyczne spotkania dla rodziców z różnymi specjalistami.

Pedagog i psycholog służą pomocą uczniom, rodzicom, wychowawcom i nauczycielom codziennie w godzinach: 8.00 – 15.00.

Wydawanie obiadów

Obiady są wydawane w stołówce szkolnej 10:30-13:30.