Santa’s Euro Little Helpers 2017

certyfikat 05.12.2017Podobnie jak w ubiegłym roku, w naszej szkole realizowany jest świąteczny projekt eTwinning w ramach współpracy szkół europejskich. Autorką i założycielką projektu jest pani Iwona Stasiak.

W projekcie bierze udział 12 szkół z różnych krajów, między innymi z Cypru, Grecji, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Irlandii. W ubiegłym tygodniu uczniowie klas Va, VId, VIe, VIIa i VIIc wykonywali kartki świąteczne z życzeniami w języku angielskim. Zostaną one rozesłane do wszystkich szkół partnerskich. Z otrzymanych prac powstanie wystawa, którą będzie można zobaczyć na górnym korytarzu obok sali 202. Ponadto każdy uczestnik projektu przygotuje prezentację multimedialną o obyczajach świątecznych w swoim kraju.
Cele projektu:
• poznanie zwyczajów bożonarodzeniowych w Europie, a tym samym uczenie tolerancji względem nowych kultur,
• rozwijanie umiejętności posługiwania się językiem angielskim w różnych sytuacjach życia codziennego.
• wzbogacanie zasobu słownictwa związanego ze świętami Bożego Narodzenia,
• nabycie umiejętności pisania życzeń w języku angielskim.
• motywowanie uczniów do nauki języka obcego z wykorzystaniem atrakcyjnych metod i narzędzi technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Dziękuję wszystkim uczniom za zaangażowanie w tworzenie kartek i zapraszam do galerii, która przedstawia prace szkół partnerskich.

Iwona Stasiak

List Minister Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa

Komendant Powiatowy Policji Straży Pożarnej w Stalowej Woli przedstawia materiały edukacyjne dot. Ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej pn. "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa". Prosimy o zapoznanie się z załączonymi materiałami.

Rys. 1 - Czad

Rys. 2 Czad

Rys. 3 - czad

Rys. 4 - Dym

Państwowa Straż Pożarna

Zebranie Rady Rodziców 17 X 2018

Zebranie Rady Rodziców i Przedstawicieli Trójek Klasowych 17 października 2018 o godz. 17:00 w świetlicy szkoły. Prosimy o przybycie.

Zarząd Rady Rodziców

Deklaracja korzystania z obiadów w stołówce

Rodziców uczniów, kórzy będą korzystali z obiadów w roku szkolnym 2018/2019 uprzejmie prosimy o wypełnienie, podpisanie i złożenie w sekretariacie szkoly stosownych deklaracji.
Obiady będą wydawane od 4 wrzesnia 2018 r./wtorek/.