Czym jest eTwinning?

ETwinning jest edukacyjnym programem Unii Europejskiej promującym współpracę szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych.

Program zachęca do wykorzystywania technologii informacyjno-komunikacyjnych. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet do wymiany informacji, materiałów edukacyjnych i doskonalenia umiejętności językowych. Poznają swoje kraje, miasta, szkolne obyczaje, tradycje. Uczą się tolerancji dla odmienności. Zdobywają ciekawe, w sposób atrakcyjny podane informacje o mieszkańcach Europy. Wspólne działania szkół motywują do nauki i otwarcia na Europę.

W programie uczestniczą wszystkie kraje Unii Europejskiej, a także Chorwacja, Turcja, Macedonia, Islandia i Norwegia, czyli razem aż 32 państwa. ETwinning rozwija się bardzo dynamicznie, wciąż włączają się do niego kolejne europejskie szkoły. Dziś ta wielka społeczność liczy blisko 130 tysięcy zarejestrowanych użytkowników, którzy łącznie realizują ponad 5 tysięcy różnorodnych projektów edukacyjnych. W Polsce programem zarządza Narodowe Biuro Kontaktowe eTwinning, które działa w strukturze Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

Od września bieżącego roku grupa naszych uczniów z klasy 5 „b” uczestniczy w realizacji projektu eTwinning: „If I were you, I would eat... Healthy!” /”Na Twoim miejscu odżywiałbym się… ZDROWO”/.

BLOG PROJEKTU:„If I were you, I would eat... Healthy!”

PARTNERZY PROJEKTU:

• Solène Faupin – /założyciel/, Collège Edouard Vaillant, Bordeaux Cedex, Francja,
  • Zofia Zaniewicz – /założyciel/ PSPzOI nr 7, Stalowa Wola, Polska,
  • Olena Bushtruk - /uczestnik/ Gymnasium of Shchors, Shchors, Ukraina,
  • Iuliana Bartha - /uczestnik/ Scoala Gimnaziala "Lucian Blaga", Farcasa, Rumunia

Głównym celem naszego projektu jest porównanie nawyków żywieniowych młodzieży szkolnej w wieku 10 – 14 lat, w różnych zakątkach Europy i opracowanie/wskazanie różnorodnych dróg zastąpienia niezdrowych posiłków takimi, które służą zdrowiu i zapewniają prawidłowy rozwój. Projekt został pomyślany w taki sposób, aby to uczniowie sami dzielili się swoimi spostrzeżeniami w tym zakresie i wzajemnie udzielali sobie porad.

Założeniem projektu jest poszerzanie wiedzy i umiejętności uczniów z zakresu 3 przedmiotów:

• języka angielskiego- komunikacja odbywa się w j. angielskim,
  • zajęć komputerowych – wszystkie zadnia uczniowie realizują za pośrednictwem Internetu,
  • przyrody – tematyka projektu dotyczy zdrowego odżywiania.

OCZEKIWANE REZULTATY:
Uczniowie zdobędą dodatkową motywację do uczenia się i ciągłego doskonalenia języka angielskiego. Nauczą się wykorzystywać nowoczesne narzędzia do nawiązywania kontaktów i dokumentowania swojej pracy. Poznają lokalne tradycje, dziedzictwo kulinarne i bogactwo przyrodnicze własnego regionu i krajów partnerskich; Francji, Rumuni, Ukrainy.

Nietypowe Czytanie Literatury - II semestr 2017/2018

Ze względu na zmiany planu i związane z tym kwestie organizacyjne w II semestrze są odwołane zajęcia Nietypowe Czytanie Literatury. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w poprzednich zajęciach.

Wolontariat szkolny

Informator dla uczniów

Jak zrobić kokardę narodową

Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości dla uczniów i nauczycieli odbędzie się

9 listopada 2017 /czwartek/.

Zapraszamy klasy pod opieką nauczycieli uczących na wyznaczonej lekcji.
Ze względów organizacyjnych proszę o punktualnie sprowadzenie klas na salę gimnastyczną.

W tym dniu obowiązuje strój galowy.

Poniżej instrukcja robienia kokardy narodowej i szczegółowa rozpiska.

Pomoc psychologiczna

Szkoła zapewnia uczniom opiekę psychologiczną. W ramach wsparcia psychologicznego prowadzone są indywidualne spotkania z uczniami oraz zajęcia grupowe w klasach, porady i konsultacje dla rodziców i nauczycieli a także tematyczne spotkania dla rodziców z różnymi specjalistami.

Pedagog i psycholog służą pomocą uczniom, rodzicom, wychowawcom i nauczycielom codziennie w godzinach: 8.00 – 15.00.

Wydawanie obiadów

Obiady są wydawane w stołówce szkolnej 10:30-13:30.