Czym jest eTwinning?

Moodle

ETwinning jest edukacyjnym programem Unii Europejskiej promującym współpracę szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych.

Program zachęca do wykorzystywania technologii informacyjno-komunikacyjnych. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet do wymiany informacji, materiałów edukacyjnych i doskonalenia umiejętności językowych. Poznają swoje kraje, miasta, szkolne obyczaje, tradycje. Uczą się tolerancji dla odmienności. Zdobywają ciekawe, w sposób atrakcyjny podane informacje o mieszkańcach Europy. Wspólne działania szkół motywują do nauki i otwarcia na Europę.

W programie uczestniczą wszystkie kraje Unii Europejskiej, a także Chorwacja, Turcja, Macedonia, Islandia i Norwegia, czyli razem aż 32 państwa. ETwinning rozwija się bardzo dynamicznie, wciąż włączają się do niego kolejne europejskie szkoły. Dziś ta wielka społeczność liczy blisko 130 tysięcy zarejestrowanych użytkowników, którzy łącznie realizują ponad 5 tysięcy różnorodnych projektów edukacyjnych. W Polsce programem zarządza Narodowe Biuro Kontaktowe eTwinning, które działa w strukturze Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

Od września bieżącego roku grupa naszych uczniów z klasy 5 „b” uczestniczy w realizacji projektu eTwinning: „If I were you, I would eat... Healthy!” /”Na Twoim miejscu odżywiałbym się… ZDROWO”/.

BLOG PROJEKTU:„If I were you, I would eat... Healthy!”

PARTNERZY PROJEKTU:

• Solène Faupin – /założyciel/, Collège Edouard Vaillant, Bordeaux Cedex, Francja,
  • Zofia Zaniewicz – /założyciel/ PSPzOI nr 7, Stalowa Wola, Polska,
  • Olena Bushtruk - /uczestnik/ Gymnasium of Shchors, Shchors, Ukraina,
  • Iuliana Bartha - /uczestnik/ Scoala Gimnaziala "Lucian Blaga", Farcasa, Rumunia

Głównym celem naszego projektu jest porównanie nawyków żywieniowych młodzieży szkolnej w wieku 10 – 14 lat, w różnych zakątkach Europy i opracowanie/wskazanie różnorodnych dróg zastąpienia niezdrowych posiłków takimi, które służą zdrowiu i zapewniają prawidłowy rozwój. Projekt został pomyślany w taki sposób, aby to uczniowie sami dzielili się swoimi spostrzeżeniami w tym zakresie i wzajemnie udzielali sobie porad.

Założeniem projektu jest poszerzanie wiedzy i umiejętności uczniów z zakresu 3 przedmiotów:

• języka angielskiego- komunikacja odbywa się w j. angielskim,
  • zajęć komputerowych – wszystkie zadnia uczniowie realizują za pośrednictwem Internetu,
  • przyrody – tematyka projektu dotyczy zdrowego odżywiania.

OCZEKIWANE REZULTATY:
Uczniowie zdobędą dodatkową motywację do uczenia się i ciągłego doskonalenia języka angielskiego. Nauczą się wykorzystywać nowoczesne narzędzia do nawiązywania kontaktów i dokumentowania swojej pracy. Poznają lokalne tradycje, dziedzictwo kulinarne i bogactwo przyrodnicze własnego regionu i krajów partnerskich; Francji, Rumuni, Ukrainy.

Nietypowe Czytanie Literatury - zmiana godzin zajęć dla grupy II

Ze względów organizacyjnych zajęcia "Nietypowe Czytanie Literatury", w skrócie NCL (literacko-teatralne) z czwartku (grupa II) są przeniesione na piątek. Będą teraz odbywały się 14:45-15:30 (9 lekcja). Grupa I będzie miała zajęcia bez zmian we wtorek 13:55-14:40. Podział NCL na grupy znajduje się pod tym linkiem.

Zajęcia "Zaczytany ołówek" (czytelniczo-plastyczne) odbywają się bez zmian 13:05-13:55 w piątek.

Nietypowe Czytanie Literatury - podział na grupy

Drodzy Rodzice!

Na zajęciach Nietypowe Czytanie Literatury (literacko-teatralnych) obowiązuje podział na grupy:

Grupa I:

Igor Andres
Amelia Oleszczuk
Wiktoria Mazurek

W przypadku pominięcia jakiegoś dziecka proszę o kontakt przez Dziennik. Dziękuję.

Zajęcia dla Grupy I odbywają się bez zmian we wtorek od 13:55 do 14:40. Grupa II zajęcia odbywają się w nowym terminie, w piątek 14:45-15:30.

Wydawanie obiadów

Obiady są wydawane w stołówce szkolnej 10:30-13:30.

Informator Rodzica - zajęcia - Zaczytany Ołówek

Opis

Zajęcia są skierowane do uczniów do klasy 3. Celem zajęć jest rozwijanie uzdolnień z naciskiem na umiejętności manualne i nie tylko, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, poznawanie wartościowej literatury, z wykorzystaniem technik multimedialnych, zabaw, gier i śpiewu.

Opiekun

esjot podpis, bibliotekarz.

Warunek uczestnictwa

Pisemna zgoda rodzica, chęci dziecka

Program

Ze względu na różne predyspozycje dzieci program jest dostosowywany do ich możliwości oraz umiejętności. Nacisk jest położony na rozwijanie zainteresowań twórczych, rozbudzanie wyobraźni i myślenia abstrakcyjnego z uwzględnieniem roli książki.

Czytelnia biblioteki szkolnej PSPzOI nr 7 w Stalowej Woli (sala 105, I piętro).

Piątek, 7 lekcja, 13:05-13-50, 45 minut

Zajęcia odbywają się w jednej grupie.

Informator Rodzica - zajęcia - Nietypowe Czytanie Literatury

Opis

Zajęcia są skierowane do uczniów do klasy 3. Celem zajęć jest oswojenie dzieci z publicznością, przygotowanie do wystąpień i teatrzyków szkolnych, nauka obcowania z adaptacją książki i poznawanie słowa drukowanego w nietypowej formie, rozwijanie więzi szkolnych między uczniami oraz relacji międzypokoleniowych.

Opiekun

esjot podpis, bibliotekarz.

Warunek uczestnictwa

Pisemna zgoda rodzica, chęci dziecka

Program

Program jest na bieżąco dostosowywany do możliwości oraz uzdolnień dzieci. Obejmuje zabaw, rytmiki, elementy animacji, śpiewu, tańca itp. z naciskiem na umiejętności potrzebne w trakcie wystąpień teatralnych i publicznych.

Czytelnia biblioteki szkolnej PSPzOI nr 7 w Stalowej Woli (sala 105, I piętro).

I grupa - wtorek 8 lekcja, 13:55-14:40, 45 minut

II grupa - piątek, 14:45-15:30, 45 minut.

1 zajęcia tygodniowo (materiał na obu grupach jest ten sam).

Zajęcia kładą nacisk na umiejętności związane z teatrem.