NABÓR - rok szkolny 2019/2020

.

Lasowiaczki Siódemki

"Kiedy zaścianek jest przeznaczeniem i nie można go opuścić,
należy z niego zrobić metropolię"
- W. Sedlak

Jednym z priorytetowych zadań naszej szkoły jest zapewnienie dzieciom jak najszerszego dostępu do dziedzictwa kulturowego i do współczesnej kultury, a tym samym wytworzenie  poczucia przynależności do ,,małej ojczyzny’’ oraz narodu. Poznanie  różnorodności kulturowej zwiększa kreatywność dzieci, uczy otwartości, szacunku i tolerancji.

Realizując powyższe zadania nasza szkoła nawiązuje współpracę z lokalnymi instytucjami kultury. Widać już pierwsze efekty tych działań.
Dzięki współpracy z Miejskim Domem Kultury, w szkole powstał zespół taneczny ,,Lasowiaczki Siódemki”, prowadzony przez pana Marka Zarembę – choreografa i reżysera Zespołów Pieśni i Tańca ,,Lasowiacy’’ oraz ,,Mali Lasowiacy”. Teraz jednym z naszych najpilniejszych celów stało się zgromadzenie środków na zakup strojów lasowiackich dla małych tancerzy. Potrzebna kwota nie jest mała, ale jesteśmy pewni, że dzięki naszym licznym przyjaciołom i dobroczyńcom uda się i ten cel zrealizować.