Strona główna

O szkole

Dla Rodzica

Dla Ucznia

Dla Nauczyciela

Nabór 2024/2025

RODO

BIP

Nauka zdalna

EPUAP

FB - PSP7

Dostępna Szkoła

Jadłospis

FB - Biblioteka Szkolna

Klub Szkół

Aktywna tablica

Laboratoria Przyszłości

Szkoła Promująca Zdrowie

Wydarzenia

Skontaktuj się z nami

Publiczna Szkoła Podstawowa

z Oddziałami Integracyjnymi nr 7

im. Mikołaja Kopernika 

ul. Okulickiego 14
37-450 Stalowa Wola


+48 15 842 04 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


NIP: 8651427241
REGON: 000837465 
KRS: 0000145905

Nr konta bankowego do wpłat za obiady, duplikaty:

80 1020 4913 0000 9802 0117 6981

Nr konta Rada Rodziców:

53 9430 0006 0000 1469 2000 0001

 

Plan lekcji

E-dziennik

Logowanie Office

Logowanie do Chmury Microsoft Office (365):

http://portal.office.com

Mam problem z MS Teams (zobacz pomoc)

Zdjęcia

photo gallery

Otwórz menu

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to wyjątkowe święto na cześć naszych ulubionych bohaterów z dzieciństwa.

Takie sławy jak Myszka Mickey, Kubuś Puchatek czy piękne księżniczki Disneya od lat wnoszą magię i radość do naszego świata, a ich niezwykłe przygody bawią, uczą, wzruszają oraz inspirują dzieci i dorosłych dookoła globu

 W bibliotece szkolnej we współpracy z samorządem szkolnym dzień ten świętowaliśmy wspólnym czytaniem bajek Charles’a Perroulta120 Przygód Koziołka Matołka.

 W roku 2023 ten szczególny dzień łączy się z 100 rocznicą założonego przez Disneya studia filmowego Disney Brothers Cartoon Studio.

  Bajka o Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach, zadebiutowała jako pierwsza pełnometrażowa animacja Disneya w 1937 roku. To pierwsza księżniczka Disneya, która stanowi jednocześnie początek oficjalnego kanonu bajek tej wytwórni.

Skąd się wzięły bajki?

Choć słynne animacje Disneya towarzyszą nam od 100 lat, to sama bajka stanowi historię starą jak świat. Żeby poznać jej początki musimy cofnąć się tysiące lat wstecz, aż do VI w.p.n.e., kiedy to grecki bajkopisarz imieniem Ezop pisał pierwsze zbiory opowieści ze zwierzętami w rolach głównych. Po Ezopie kolejnym słynnym twórcą bajek był Charles Perrault, któremu zawdzięczamy Śpiącą Królewnę, opowieść o Czerwonym Kapturku i legendarnego Kota w Butach. Nie zapominajmy też o sławnych braciach Grimm, bo za ich nazwiskiem kryją się tacy bohaterowie jak Jaś i Małgosia, Królewna Śnieżka czy Kopciuszek. 

Słynne polskie bajki i animacje 

Polska też może poszczycić się kultowymi bajkami, które wychowały całe pokolenia i zajmują szczególne miejsce w sercach dzieci i dorosłych. Przez lata mogliśmy oglądać na ekranie podwórkowe przygody psiaka o imieniu Reksio i towarzyszyć Koziołkowi Matołkowi podczas jego niestrudzonej wędrówki do Pacanowa,  jednej z pierwszych w Polsce historyjek obrazkowych dla dzieci, która ukazała się w 1932 roku.

W polskiej animacji nie brakuje sławnych misiów, takich jak Miś Uszatekczy Miś Colargol stworzony przez francuską pisarkę Olgę Pouchine. W polskim repertuarze bajek znajdą się także rozbrykane kotki, takie jak Filemon, oraz żądni przygód bracia Bolek i Lolek.

Uczniowie SU w bajkowych strojach  w bibliotece szkolnej czytali swoim młodszym kolegom i koleżankom z klasy 1C,2A,2D i oddziału przedszkolnego piękne baki, a swoją wiedzę ze znajomości bajek uczniowie mogli sprawdzić rozwiązując Bajkowy quiz . 

Uczniowie klas młodszych przygotowując się do tego dnia wykonali ilustracje ulubionych postaci bajkowych, które znalazły się na wystawie w naszej czytelni. 

Zdjęcia zostały wykonane aparatem zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości przez Kingę Korzeniowską.

Alicja Muniak, Ewa Skrzypacz, Katarzyna Mrowiec , Anna SawickaOstatnie wydarzenia