Uczniowie klasy pierwszej a, b i c przygotowywali się do uroczystości Pasowania pod kierunkiem pani Izabelli Madej i swoich wychowawczyń od początku roku szkolnego.

Wytrwale ćwiczyli recytację wierszy i śpiewanie piosenek podczas prób. Wszystko po to, aby ślubowanie wypadło jak najbardziej uroczyście.

19 października 2023 roku w Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 im. Mikołaja Kopernika w Stalowej Woli o godzinie 17.00 panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie klasy pierwszej ubrani w świąteczny strój galowy z przypiętymi kolorowymi kotylionami, z niecierpliwością czekali na swoją uroczystość. Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia uroczystości. Najpierw uczniowie zaprezentowali swój program poetycki. Pięknie zaśpiewane piosenki i recytowane wiersze o przyjaźni i koleżeństwie w grupie rówieśniczej, to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole. W niezwykle podniosłej atmosferze, po pięknym odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego, przed biało – czerwoną flagą pierwszoklasiści ślubowali: być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Alicja Bartoszek dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" – mówiła dotykając kolorowym ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Potem przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego życzyła pierwszakom sukcesów w nauce oraz zapewniała o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią. Następnie wręczono klasom pamiątki przypominające o tej wspaniałej uroczystości. Każda klasa wraz z wychowawczyniami wykonała pamiątkowe zdjęcia i udała się do swoich klas na wręczenie dyplomów i dalsze świętowanie.

Zdjęcia zostały wykonane aparatem zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości przez panią Kingę Korzeniowską.

Izabella Madej