ncl05

Za nami już spotkania w dwóch nowych grupach "Nietypowego Czytania Literatury". Dzięki zaangażowaniu dziewcząt z klasy 7E w tym roku szkolnym rozpoczął się nowy cykl zajęć.

Zajęcia odbywają się w czytelni biblioteki szkolnej dwa razy w tygodniu. Pierwsza grupa spotyka się we wtorki o 13:55, a druga w czwartki o tej samej godzinie. Dzieci do klasy 3 włącznie w ramach zajęć mają szansę nabycia nowych umiejętności oraz zacieśnienia szkolnych znajomości. Akcja "Nietypowe Czytania Literatury" wpisuje się w ogólnopolską akcję promocji czytelnictwa. Stawia sobie za cel przybliżenia książki w atrakcyjnej formie, ale sięga dalej, bo uczy także jak dokonać jej adaptacji. Uczy zamiłowania nie tylko do prozy, ale i teatru. Zajęcia młodszym kolegom i koleżanką przybliżają uczennice Katarzyna Światowiec, Paulina Ozga, Karolina Kuraś, Iga Mścisz i Magdalena Bis z 7E, klasy pani Moniki Potockiej-Witek. Dziewczęta dzielą się swoim talentem dzięki czemu widzimy uśmiechnięte twarze ich młodszych rówieśników.

Zapraszamy do galerii zdjęć z zapoznania się.

Nietypowe Czytanie Literatury - II semestr 2017/2018

Ze względu na zmiany planu i związane z tym kwestie organizacyjne w II semestrze są odwołane zajęcia Nietypowe Czytanie Literatury. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w poprzednich zajęciach.

Wolontariat szkolny

Informator dla uczniów

Jak zrobić kokardę narodową

Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości dla uczniów i nauczycieli odbędzie się

9 listopada 2017 /czwartek/.

Zapraszamy klasy pod opieką nauczycieli uczących na wyznaczonej lekcji.
Ze względów organizacyjnych proszę o punktualnie sprowadzenie klas na salę gimnastyczną.

W tym dniu obowiązuje strój galowy.

Poniżej instrukcja robienia kokardy narodowej i szczegółowa rozpiska.

Pomoc psychologiczna

Szkoła zapewnia uczniom opiekę psychologiczną. W ramach wsparcia psychologicznego prowadzone są indywidualne spotkania z uczniami oraz zajęcia grupowe w klasach, porady i konsultacje dla rodziców i nauczycieli a także tematyczne spotkania dla rodziców z różnymi specjalistami.

Pedagog i psycholog służą pomocą uczniom, rodzicom, wychowawcom i nauczycielom codziennie w godzinach: 8.00 – 15.00.

Wydawanie obiadów

Obiady są wydawane w stołówce szkolnej 10:30-13:30.