Strona główna

O szkole

Dla Rodzica

Dla Ucznia

Dla Nauczyciela

Nabór 2024/2025

RODO

BIP

Nauka zdalna

EPUAP

FB - PSP7

Dostępna Szkoła

Jadłospis

FB - Biblioteka Szkolna

Klub Szkół

Aktywna tablica

Laboratoria Przyszłości

Szkoła Promująca Zdrowie

Doradztwo zawodowe

Skontaktuj się z nami

Publiczna Szkoła Podstawowa

z Oddziałami Integracyjnymi nr 7

im. Mikołaja Kopernika 

ul. Okulickiego 14
37-450 Stalowa Wola


+48 15 842 04 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


NIP: 8651427241
REGON: 000837465 
KRS: 0000145905

Nr konta bankowego do wpłat za obiady, duplikaty:

80 1020 4913 0000 9802 0117 6981

Nr konta Rada Rodziców:

53 9430 0006 0000 1469 2000 0001

 

Plan lekcji

E-dziennik

Logowanie Office

Logowanie do Chmury Microsoft Office (365):

http://portal.office.com

Mam problem z MS Teams (zobacz pomoc)

Zdjęcia

photo gallery

Otwórz menu

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości organizowany jest od 2008 roku, corocznie jest obchodzony jednocześnie w 160 krajach świata. Jego pomysłodawcami są Gordon Brown – były premier Wielkiej Brytanii, brytyjska rządowo biznesowa organizacja Make Your Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana. Celem ŚTP jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi. Koordynatorem ŚTP w Polsce jest Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, która dąży do stworzenia jak najszerszej koalicji organizacji, instytucji i osób, które zaangażują się w organizację tego przedsięwzięcia.  

 

W dniach 13-19XI2023 ŚTP’ 2023 odbyła się XVI edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week)’ 2023 pod hasłem „Rewolucje technologiczne”. W to wydarzenie włączyli się nauczyciele naszej szkoły: Marta Bańka podczas zajęć logopedycznych i rewalidacyjnych, Kinga Korzeniowska na zajęciach rewalidacyjnych, korekcyjno-kompensacyjnych i terapii metodą Tomatisa, Renata Czernecka-Skrok na zajęciach rewalidacyjnych, indywidualnych i doradztwa zawodowego, Irena Sajdak, Beata Niemczyk i Regina Guzek w czasie zajęć świetlicowych, Liliana Kobos, Anna Brodziak i Anna Konefał na zajęciach edukacyjnych z uczniami klas drugich, Joanna Sikorska z klasą VId, Leszek Sudoł z grupą innowacji pedagogicznej z Drukarki 3D, Jacek Skrzypacz z uczniami klasy VId i VIId, Anna Kluza, Beata Bryk-Pokrzywa, Mateusz Korpal i Jolanta Kubicka na lekcjach wychowawczych  z uczniami klas siódmych. Biorąc udział w takim przedsięwzięciu, popularyzujemy naukę poprzez zabawę i ciekawe doświadczenia dla uczniów. Stwarzamy im warunki efektywnej pracy indywidualnej i współpracy zespołowej, dajemy szansę rozwijania zdolności technicznych i kreatywności. Sprawiamy, że nauka zagadnień przedmiotów ścisłych staje się łatwa, przystępna i interesująca.  

W związku z obchodami tego święta w ramach orientacji i doradztwa zawodowego uczniowie klas I-VIII pod opieką nauczycieli podjęli wiele działań. Odbyły się m.in.: 

- spotkania informacyjno – doradcze i z poradnictwa zawodowego z rodzicami, przedstawicielami zawodów, m.in.  kuratorem zawodowym i aplikantem kuratorskim z sądu, z lekarzem weterynarii, radcą prawnym, policjantem,  kosmetyczką, mistrzem cukiernictwa,… 

- wyjazd do Ministerstwa Finansów w Warszawie (poznanie zadań poszczególnych departamentów ministerstwa), - wycieczka zawodoznawcza do Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Stalowej Woli (poszerzenie wiedzy z zakresu przedsiębiorczości i biznesu, uzyskanie praktycznych informacji ułatwiających odnalezienia się na rynku pracy), - wyjścia do siedziby Naukowy Zawrót Głowy – Campus Stalowa Wola (budowanie i programowanie robotów, zajęcia  LEGO Education), 

- lekcje na temat przedsiębiorczości, finansów, np. „Skąd się biorą pieniądze w budżecie kraju?”, - pogadanki, rozmowy, bajki i filmy edukacyjne (wzbogacanie wiadomości i umiejętności pod hasłem „Przedsiębiorczość – kluczowa kompetencja na rynku pracy”), 

- ćwiczenia z użyciem tablic IT (gry, zabawy, quizy zawodoznawcze), 

- spotkania edukacyjne (tworzenie napisów święta i hasła, wykonywanie plakatów),  

- treningi z zastosowaniem telefonów, tabletów, laptopów, komputerów (wyszukiwanie i wskazywanie źródeł informacji  na temat aktualnych trendów w zatrudnieniu, wykonanie prezentacji multimedialnej), 

- warsztaty z wykorzystaniem sprzętów zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości: drukarki 3D, pisaka  3D, robotów Photon, cyfrowego aparatu fotograficznego (wydrukowanie napisów, dat, haseł, programowanie robotów,  wykonywanie zdjęć). 

Nasi uczniowie z klas I-VIII nabyli praktyczne doświadczenia w rozwiązywaniu problemów, oswoili się  z zagadnieniami nowoczesnych technologii, elektroniki, programowania, konstruowania. Mają też świadomość, że  z nowoczesnych technologii informatycznych należy korzystać mądrze.  

Wszystkie zabiegi edukacyjne podjęte w ramach ŚTP pomogły ósmoklasistom i uczniom z młodszych klas rozwiać wątpliwości zawodoznawcze, zdobyć wiedzę o sobie samym w charakterze przyszłego ucznia szkoły ponadpodstawowej, studenta w szkole wyższej i pracownika w zakładzie pracy. Uczniowie wiedzą, że ważny jest świadomy rozwój, aktywna postawa wobec życia i podejmowanie inicjatyw w zakresie wybranych zawodów. Rozumieją jak ważną rolę odgrywa zdolność do doskonalenia własnych pomysłów oraz, że przedsiębiorczość to praca na własny rachunek albo odnoszenie sukcesów. Mają głowy pełne pomysłów na temat drogi do przygotowania trafnego wyboru zawodu i kierunku dalszego kształcenia, tj. odnalezienia się na rynku pracy i świadomego pokierowania swoją edukacją  i karierą zawodową, zgodną z własnym potencjałem. 

Dziękuję wszystkim Uczniom, Nauczycielom i Rodzicom naszych Uczniów, którzy włączyli się z dużym zaangażowaniem w działania XVI edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości’ 2023, dzięki czemu inspirują  i aktywnie przygotowują dzieci i młodzież do świadomego i samodzielnego planowania kariery oraz podejmowania decyzji edukacyjnych i zawodowych. 

Koordynator WSDZ 

szkolny doradca zawodowy 

 Renata Czernecka-SkrokOstatnie wydarzenia