Strona główna

O szkole

Dla Rodzica

Dla Ucznia

Dla Nauczyciela

Nabór 2024/2025

RODO

BIP

Nauka zdalna

EPUAP

FB - PSP7

Dostępna Szkoła

Jadłospis

FB - Biblioteka Szkolna

Klub Szkół

Aktywna tablica

Laboratoria Przyszłości

Szkoła Promująca Zdrowie

Szkoła Promująca Zdrowie

Skontaktuj się z nami

Publiczna Szkoła Podstawowa

z Oddziałami Integracyjnymi nr 7

im. Mikołaja Kopernika 

ul. Okulickiego 14
37-450 Stalowa Wola


+48 15 842 04 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


NIP: 8651427241
REGON: 000837465 
KRS: 0000145905

Nr konta bankowego do wpłat za obiady, duplikaty:

80 1020 4913 0000 9802 0117 6981

Nr konta Rada Rodziców:

53 9430 0006 0000 1469 2000 0001

 

Plan lekcji

E-dziennik

Logowanie Office

Logowanie do Chmury Microsoft Office (365):

http://portal.office.com

Mam problem z MS Teams (zobacz pomoc)

Zdjęcia

photo gallery

Otwórz menu

Sprawozdanie z realizacji Programu Szkoły Promującej Zdrowie za I półrocze 2023/2024

 W roku szkolnym 2023/2024 Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 im. Mikołaja Kopernika w Stalowej Woli podjęła się kontynuacji propagowania i wdrażania założeń Szkoły Promującej Zdrowie.

 W celu właściwej realizacji koncepcji Szkoły Promującej Zdrowie w roku szkolnym 2023/2024 regularnie odbywały się spotkania członków zespołu, podczas których omawiano przedsięwzięte inicjatywy, a także dążono to zwiększenia efektywności podejmowanych działań.


        W pierwszych dniach nowego roku szkolnego powołany zespół ds. promocji zdrowia opracował plan pracy na cały rok szkolny, który według przyjętych założeń miał zaangażować wszystkie trzy podmioty edukacji tj. nauczycieli – uczniów i ich rodziców. Podczas kolejnych miesięcy pierwszego semestru roku szkolnego 2023/2024 sukcesywnie realizowane były kolejne założenia planu, którego główną ideą było szerzenie holistycznego podejścia do zdrowia, przyjęcie, iż   zdrowy człowiek jest całością złożoną z dobrze oddziałującymi na siebie komponentów.

 

Wśród zrealizowanych w pierwszym półroczu zadań i osiągniętych sukcesów na danym obszarze należy wypisać:

1.

Czynne uczestnictwo nauczycieli w szkoleniach z zakresu promocji zdrowia:

- kurs: „Tworzenie i rozwój szkoły promującej zdrowie – edycja V” – uczestnictwo w szkoleniu koordynatora Szkoły Promującej Zdrowie Karoliny Czeladki;

- Szkolenie całego grona pedagogicznego „Nastolatek w kryzysie. Depresja, niska samoocena, problemy z psychika”;

- Konferencja „Dziecko z cukrzycą w szkole” – uczestnictwo: Karolina Czeladka, Marta Polańska.

 

Na terenie szkoły został również zorganizowany kurs udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, w którym aktywnie uczestniczyli uczniowie klasy 8A i 8B.  2.

Na bieżąco, zgodnie z prowadzonymi działaniami, na stronie szkoły oraz innych mediach społecznościowych prezentowane były informacje na temat działań realizowanych w szkole i poza jej obrębem;

 

3.

Na stronie szkoły prezentowano artykuły i informacje dotyczące zdrowia w ujęciu holistycznym.

- informacje na temat obchodów Światowego Dnia Pracowników Ochrony Zdrowia sporządzone przez Karolinę Czeladkę – szkolnego koordynatora Szkoły Promującej Zdrowie;

- artykuł na temat zdrowia Psychicznego z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego sporządzony przez Martę Maczurad – szkolnego psychologa i członka Szkoły Promującej Zdrowie;

- informacje na temat szkodliwości palenia tytoniu (czynnego i biernego) z okazji obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu sporządzone przez Martę Polańską – szkolnego koordynatora programu „Nie pal przy mnie proszę” oraz członek Szkoły Promującej Zdrowie;

- informacje na temat bezpiecznych ferii zimowych sporządzone przez Karolinę Czeladkę – szkolnego koordynatora Szkoły Promującej Zdrowie.

 

4.

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2023/2024 wielu nauczycieli aktywnie wdrażało założenia szkoły promującej zdrowie za pośrednictwem realizowanych innowacji pedagogicznych
i różnorodnych programów:

-  Szkoła Pozytywnego Myślenia – profilaktyka i promocja zdrowia psychicznego -Justyna Madej;

- Czyste powietrze wokół nas – program dla dzieci 5 i 6 letnich – Joanna Strójwąs;

- Nie pal przy mnie, proszę - program dla uczniów klas I – III szkoły podstawowej – Marta Polańska, Anna Madej;

- Moje dziecko idzie do szkoły – program dla uczniów klas I, klasy „O” i rodziców – Izabela Madej;

- Zawsze razem – program dla klasy I – III - Renata Maziarz, Danuta Szot

- Znajdź właściwe rozwiązanie - program dla uczniów szkół podstawowych;

- Bieg po zdrowie – program dla uczniów klasy IV – antytytoniowa edukacja zdrowotna;

- Dobrzy dla siebie i dla innych – innowacja pedagogiczna realizowana w klasie 3D– Anna Madej.

- Potyczki kulinarno–matematyczne - innowacja pedagogiczna realizowana w klasie 6D - Joanna Sikorska

- program dla szkół - zwiększenie udziału warzyw, owoców i mleka w diecie uczniów.

 

5.

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2023/2024, uczniowie z dużym zaangażowaniem korzystali z pracowni kulinarnej wyposażonej w sprzęty nabyte w ramach programu Laboratoria Przyszłości. W nowoczesnej, dostosowanej do potrzeb uczniów sali odbywały się warsztaty, a także lekcje organizowane w ramach programów i innowacji pedagogicznych.

 

  1. Na szkolnym korytarzu umieszczane były informacje i ilustracje prezentowane w formie gazetki ściennej, dotyczące prowadzonych działań.

 

7.

Kolejnym, zrealizowanym elementem planu była organizacja wycieczek, których jednym z celów byłaby promocja zdrowego stylu życia.

Wycieczka klasy 2b i 3b do Doboszówki – poznanie pracy piekarza, sposobów wyrabiania pieczywa i zbóż. Anna Konefał, Zuzanna Rymanowska, Kinga Korzeniowska

 

8.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli również w różnorodnych konkursach i zawodach sportowych, wdrażających do aktywnego spędzania wolnego czasu, a także rozwijających ich indywidualne predyspozycje i zainteresowania.

-  Zawody Lekkoatletyczne - 27.09.2023

- Festiwal Sztafet – 03.10.2023

- Grand PRIX W biegach przełajowych – 06.10.2023

- Bieg Orląt Lwowskich – 10.10.2023

- Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe. - 10.10.2023

- Powiatowe Indywidualno–Drużynowe Biegi Przełajowe.  – 19.10.2023

-  Wojewódzkie Sztafetowe Biegi Przełajowe – 23.10.2023

-  XXXI Ogólnopolski Bieg Niepodległości – 11.11.2023

 

9.

Podczas pierwszego semestru można było dostrzec działania podejmowane przez Panią higienistkę, a także Panią stomatolog i Panią pracującą jako pomoc stomatologiczna.

Uczniowie uczestniczyli w różnorodnych badaniach określających ich stan zdrowia, konsultowali swoje dolegliwości i złe samopoczucia.

 

Ważnym elementem propagowania zdrowego stylu życia w szkole była nieustanna kontrola uzębienia uczniów. Na terenie szkoły odbywały się wizyty, których celem była naprawa popsutego uzębienia, wyrywanie zębów mlecznych, a także fluoryzacja i zabezpieczanie zębów przed próchnicą.

 

12.

Aby promocja zdrowego stylu życia była dla uczniów tematem atrakcyjnym i przystępnym zorganizowany został konkurs dla klas VI- VIII z okazji dnia zdrowia psychicznego na najpiękniejszą gazetkę ścienną poświęconą owej tematyce – Katarzyna Morowiec.

 

13.

Podczas pierwszych miesięcy roku szkolnego 2023/2024 z dużym zaangażowaniem inicjowano różnorodne wydarzenia sprzyjające propagowaniu idei Szkoły Promującej Zdrowie.

- Świętowanie Światowego Dnia Pracowników Ochrony Zdrowia – zespół ds. promocji zdrowia;

- „Zabawa w gotowanie – sałatka jarzynowa” lekcja warsztatowa w klasie 2a, Liliana Kobos, Anna Dziurny

- „Wykonanie piramidy żywienia techniką kolażu. Układanie jadłospisu dziennego” lekcja warsztatowa w klasie 2a, Liliana Kobos, Anna Dziurny

- Event sportowy „Lekkoatletyka dla każdego” – nauczyciele wychowania fizycznego;

-  Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania - zespół ds. promocji zdrowia;

- Obchody Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu - zespół ds. promocji zdrowia;

-  Mikołajki na sportowo – zawody lekkoatletyczne dla uczniów klas trzecich - zespół ds. promocji zdrowia i Bogusława Mikula.

 

14.

Podczas licznych zajęć dbano o rozszerzanie wiedzy uczniów na temat zdrowego stylu życia, lekcje prowadzone były różnymi metodami i technikami, a całość działań została udokumentowana w dziennikach elektronicznych w postaci wpisów z wydarzeń i w tematach zajęć.

 

Podczas każdej, przywołanej powyżej inicjatywy dążono, aby każdy z podmiotów szkolnej edukacji mógł stać się jej pełnowartościową częścią, a codzienne funkcjonowanie przebiegało w atmosferze wzajemnego zrozumienia i poszanowania praw drugiego człowieka.

 

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2023/2024 została zrealizowana większa część zaplanowanych działań na dany rok szkolny. W kolejnym semestrze nadal prowadzone będą starania, aby dbałość o życie i zdrowie w holistycznym ujęciu była naturalną częścią funkcjonowania młodego człowieka, jak również jego rodziny i pracowników szkoły.
Koordynator SzPZ

Karolina Czeladka

Ostatnie wydarzenia