o cop mbp 001Często zdarza się, że z zajęciami bibliotekarze stalowowolskiej MBP wybierają się do szkół. Jednym z takich zajęć realizowanych poza budynkiem biblioteki były warsztaty o historii Centralnego Okręgu Przemysłowego dla uczniów klas IVa, VIId, VIIe naszej szkoły.

16 listopada w ramach zajęć uczniowie dowiedzieli się o genezie budowy, roli Eugeniusza Kwiatkowskiego wicepremiera i ministra skarbu w powstaniu tego wielkiego przedsięwzięcia, lokalizacji i przyczynach wyboru miejsca i inwestycjach jakie powstały w ramach COP. Szerzej omówiono historię powstania Zakładów Południowych, Elektrowni Stalowa Wola i budowy osiedla. Uczniowie dowiedzieli się także o "Sztafecie" Melchiora Wańkowicza, opatrzonej podtytułem "Książka o polskim pochodzie gospodarczym" , reporterskiej panoramie z czasów dwudziestolecia międzywojennego, opowieści o odbudowie II Rzeczypospolitej. Tam przecież znalazły się reportaże o budowie Stalowej Woli. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem brali udział w zajęciach. Pani Joanna Rybak obiecała, że w najbliższym czasie przyjdzie aby kontynuować informacje o COP.

Monika Potocka - Witek

Zebrania z rodzicami 6 grudnia 2018

6 grudnia 2018 roku (czwartek) odbędą się zebrania z rodzicami.

Zebranie Rady Rodziców 20 XI 2018

Zebranie Rady Rodzicow i Przedstawicieli Trojek Klasowych 20 listopada godz. 17 swietlica szkoly.

List Minister Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa

Komendant Powiatowy Policji Straży Pożarnej w Stalowej Woli przedstawia materiały edukacyjne dot. Ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej pn. "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa". Prosimy o zapoznanie się z załączonymi materiałami.

Rys. 1 - Czad

Rys. 2 Czad

Rys. 3 - czad

Rys. 4 - Dym

Państwowa Straż Pożarna

Zebranie Rady Rodziców 17 X 2018

Zebranie Rady Rodziców i Przedstawicieli Trójek Klasowych 17 października 2018 o godz. 17:00 w świetlicy szkoły. Prosimy o przybycie.

Zarząd Rady Rodziców