Strona główna

O szkole

Dla Rodzica

Dla Ucznia

Dla Nauczyciela

Nabór 2024/2025

RODO

BIP

Nauka zdalna

EPUAP

FB - PSP7

Dostępna Szkoła

Jadłospis

FB - Biblioteka Szkolna

Klub Szkół

Aktywna tablica

Laboratoria Przyszłości

Szkoła Promująca Zdrowie

Nauka zdalna

Skontaktuj się z nami

Publiczna Szkoła Podstawowa

z Oddziałami Integracyjnymi nr 7

im. Mikołaja Kopernika 

ul. Okulickiego 14
37-450 Stalowa Wola


+48 15 842 04 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


NIP: 8651427241
REGON: 000837465 
KRS: 0000145905

Nr konta bankowego do wpłat za obiady, duplikaty:

80 1020 4913 0000 9802 0117 6981

Nr konta Rada Rodziców:

53 9430 0006 0000 1469 2000 0001

 

Plan lekcji

E-dziennik

Logowanie Office

Logowanie do Chmury Microsoft Office (365):

http://portal.office.com

Mam problem z MS Teams (zobacz pomoc)

Zdjęcia

photo gallery

Otwórz menu

Wyprawa na wieś

 

  1. Drogi rodzicu przeczytaj swojemu dziecku wesołe opowiadanie pt. „Wyprawa na wieś”- Bogusława Michalca oraz zachęć dziecko, aby właściwe reagowało na usłyszany wcześniej, omówiony wyraz.
    Po usłyszeniu danego wyrazu dziecko, wydaje charakterystyczny dla zwierzęcia dźwięk: koza- mee; baran- bee; kura- ko,ko; kogut- kukuryku; koń- ija; krowa- mu; świnia- kwi, kwi; indyk- gul, gul;
    pies- hau, hau; gęś- syy.

Dziś przy płocie, gdzieś nad Sanem koza kłóci się z baranem. Taka sprzeczka to nie żarty: kto z nich bardziej jest uparty? Tuż przy skręcie na Jaworzno grały kury w piłkę nożną. Mecz sędziował kogut stary, co miał buty nie do pary. W bramce była wielka dziura, więc najmocniej jakaś kura kopnąć tu zechciała piłkę, choćby nawet przez pomyłkę, to szukano piłki potem od niedzieli po sobotę. Ale wbrew tym przeciwnościom, kury grały z przyjemnością. Koń, co wiele w życiu przeżył, dziś w uśmiechu zęby szczerzy. Rzekł, gdy wsparł się na podkowie: „ Dobrze jest mieć końskie zdrowie”. Jedni mają strojne szaty, za to krowa- czarne łaty. Smutnie muczy całe lata: „ Nie chcę dłużej być łaciata”. Pewna świnka w Świnoujściu marzy wciąż o zamążpójściu. Szuka ciągle kandydata „ Miła jestem i bogata. To nie będzie pierwszy lepszy, chcę by był najlepszy z wieprzy. Niech ma frak i krawat w prążki, niech uczone czyta książki. Niech kwiatami też mnie wita, niech widelcem je z koryta. Zresztą- po co tyle krzyku- mogę sama żyć w chlewiku”. Gdy się indyk rozindyczy, nikt indyka nie przekrzyczy. Niech pies szczeka, baran beczy, indyk swoje, indyk przeczy: „ Ja wiem lepiej, nie masz racji. Już mówiłem przy kolacji, że od Gdańska, aż po Kraków, indyk jest najlepszym
z ptaków”. Gdy się gęś ze złości trzęsie, robi miny bardzo gęsie. Ranek, albo popołudnie, gęś wykrzywia się paskudnie. Księżyc zajął miejsce słońca, fochom gęsi nie ma końca. Pyta kogut
pyta kura- „ O co taka awantura?”


  1. Zabawa dydaktyczna „ Zwierzęta z wiejskiego podwórka”- zagadki słuchowe. Po wysłuchaniu nagrań, na których znajdują się głosy zwierząt z gospodarstwa, zadaniem dzieci jest rozpoznać zwierzęta po głosie i je nazwać. Dzieci na podstawie własnych doświadczeń mogą opowiadać o pracy na gospodarstwie, o codziennych obowiązkach gospodarzy.  

  2. Proponujemy aktywne posłuchanie piosenki „ W kurniku”, której autorami słów i melodii są Danuta i Karol Jagiełło, źródło You Tube.

  3. Zapraszamy również do pracy samodzielnej w podręcznikach. Chętne dzieci mogą zrobić ćwiczenia w „ Piszę i liczę” od str. 56 do str. 59, oraz w „ Tropicielach” część 3 od tematu „ Na wsi”- 23 do „Pracy rolnika” - 25 włącznie.

 

 Izabella Madej

Ostatnie wydarzenia