Strona główna

O szkole

Dla Rodzica

Dla Ucznia

Dla Nauczyciela

RODO

Wydarzenia klasowe

Skontaktuj się z nami

Publiczna Szkoła Podstawowa

z Oddziałami Integracyjnymi nr 7

im. Mikołaja Kopernika 

ul. Okulickiego 14
37-450 Stalowa Wola


+48 15 842 04 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


NIP: 8651427241
REGON: 000837465 
KRS: 0000145905

Nr konta

80 1020 4913 0000 9802 0117 6981
 

Plan lekcji

E-dziennik

Zdjęcia

photo gallery

Otwórz menu

4a wystawa 00111 stycznia uczniowie klasy 4 „a” wybrali się do Centrum Edukacji Dziecięcej, aby zwiedzić nowoczesną i bardzo dynamiczną wystawę pt. "Machiny Leonarda da Vinci". Leonardo da Vinci, właściwie Leonardo di ser Piero da Vinci był wybitnym włoskim malarzem, wynalazcą, rzeźbiarzem, anatomem i filozofem. Helikopter, samochód, łożysko kulkowe, spadochron, czy czołg to tylko niektóre z ogromnej liczby modeli, jakie stworzył. Na ekspozycji znajdują się wybrane modele, będące wiernie odtworzonymi modelami, wykonanymi przez wykwalifikowanych włoskich rzemieślników na podstawie oryginalnych szkiców i projektów Leonarda. Wystawa zawiera także eksponaty interaktywne, dzięki którym dzieci mogły samodzielnie poznać działanie wynalazków wyprzedzających swoją epokę o kilkaset lat, będących inspiracją dla współczesnej inżynierii. Obok tytułowych machin uczniowie zapoznali się także z twórczością malarską geniusza, na wystawie pokazano bowiem reprodukcje jego wielkich dzieł. Wśród nich te najbardziej znane: Mona Lisa i Dama z gronostajem. Podczas warsztatów o charakterze projektowym uczniowie mieli także okazję zaprezentować własne umiejętności wykonując z papieru piękne latawce. Nie było to łatwe zadanie, wymagało bowiem nie lada zręczności, ale nikomu nie zabrakło chęci i zapału, aby ukończyć swoje dzieło na czas :)

Ewa Rybicka

Zapraszamy do galerii zdjęć

Co nowego w szkole?

Ostatnie komunikaty

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa

Komendant Powiatowy Policji Straży Pożarnej w Stalowej Woli przedstawia materiały edukacyjne dot. Ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej pn. "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa". Prosimy o zapoznanie się z załączonymi materiałami.

Rys. 1 - Czad

Rys. 2 Czad

Rys. 3 - czad

Rys. 4 - Dym

Państwowa Straż Pożarna

Zebranie Rady Rodziców 17 X 2018

Zebranie Rady Rodziców i Przedstawicieli Trójek Klasowych 17 października 2018 o godz. 17:00 w świetlicy szkoły. Prosimy o przybycie.

Zarząd Rady Rodziców

List do Uczniów od RPP 2018

List do Uczniów i Uczennic z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018

Bezpieczny wypoczynek - lato 2018

Przed rozpoczęciem wakacji Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca do zapoznania się z „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku. (...)

Wybierając dla swojego dziecka formę letniego wypoczynku, należy zadbać przede wszystkim o sprawdzenie wiarygodności organizatora. MEN stworzyło publiczną bazę danych o wypoczynku, za pomocą której każdy rodzic może przekonać się, czy dany organizator zgłosił turnus do właściwego kuratorium oświaty na 21 dni przed terminem rozpoczęcia wyjazdu oraz na 14 dni w przypadku półkolonii i wypoczynku organizowanego za granicą.

Poradnik bezpiecznego wypoczynku znajduje się tutaj.

Szczegółowe informacje sa dostępne na stronie MEN.

Baza wypoczynku MEN dostępna tutaj..

"Dobry Start" - wyprawka szkolna dla dziecka

Dobry start

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami w:

a także na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.