Wydarzenia klasowe

4a wystawa 00111 stycznia uczniowie klasy 4 „a” wybrali się do Centrum Edukacji Dziecięcej, aby zwiedzić nowoczesną i bardzo dynamiczną wystawę pt. "Machiny Leonarda da Vinci". Leonardo da Vinci, właściwie Leonardo di ser Piero da Vinci był wybitnym włoskim malarzem, wynalazcą, rzeźbiarzem, anatomem i filozofem. Helikopter, samochód, łożysko kulkowe, spadochron, czy czołg to tylko niektóre z ogromnej liczby modeli, jakie stworzył. Na ekspozycji znajdują się wybrane modele, będące wiernie odtworzonymi modelami, wykonanymi przez wykwalifikowanych włoskich rzemieślników na podstawie oryginalnych szkiców i projektów Leonarda. Wystawa zawiera także eksponaty interaktywne, dzięki którym dzieci mogły samodzielnie poznać działanie wynalazków wyprzedzających swoją epokę o kilkaset lat, będących inspiracją dla współczesnej inżynierii. Obok tytułowych machin uczniowie zapoznali się także z twórczością malarską geniusza, na wystawie pokazano bowiem reprodukcje jego wielkich dzieł. Wśród nich te najbardziej znane: Mona Lisa i Dama z gronostajem. Podczas warsztatów o charakterze projektowym uczniowie mieli także okazję zaprezentować własne umiejętności wykonując z papieru piękne latawce. Nie było to łatwe zadanie, wymagało bowiem nie lada zręczności, ale nikomu nie zabrakło chęci i zapału, aby ukończyć swoje dzieło na czas :)

Ewa Rybicka

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa

Komendant Powiatowy Policji Straży Pożarnej w Stalowej Woli przedstawia materiały edukacyjne dot. Ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej pn. "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa". Prosimy o zapoznanie się z załączonymi materiałami.

Rys. 1 - Czad

Rys. 2 Czad

Rys. 3 - czad

Rys. 4 - Dym

Państwowa Straż Pożarna

Zebranie Rady Rodziców 17 X 2018

Zebranie Rady Rodziców i Przedstawicieli Trójek Klasowych 17 października 2018 o godz. 17:00 w świetlicy szkoły. Prosimy o przybycie.

Zarząd Rady Rodziców