Poniżej publikujemy list p. Marka Michalaka, Rzecznika Praw Dziecka.

Szanowni i Kochani,

już za kilka dni rozpoczynają się ferie zimowe, na które z pewnością czekaliście z niecierpliwością. Wierzę, że ten wspaniały, beztroski czas dostarczy Wam pozytywnych wrażeń i niezapomnianych przygód, a do szkoły wrócicie wypoczęci, pełni energii oraz zapału do pracy.

Niektórzy z Was wyjadą z rodzicami, na zimowisko czy do dziadków, a inni pozostaną w domu. Niezależnie od tego, jakie macie plany, rozejrzyjcie się wokół – możecie robić wiele wspaniałych rzeczy, bez względu na to, gdzie spędzicie ten wyjątkowy czas. Pamiętajcie, że nawet jeśli nigdzie nie wyjeżdżacie, nie warto zamykać się w czterech ścianach. Bez komputera, tabletu i smartfona można znakomicie zagospodarować wolne dni. Jak najpełniej wykorzystajcie te dwa tygodnie – bawcie się i spędzajcie miłe chwile w rodzinnym gronie i otoczeniu przyjaciół. Ferie to czas dedykowany specjalnie Wam, dlatego korzystajcie z niego jak najpełniej – bądźcie beztroscy i zrelaksowani!

Podczas wycieczek, spacerów czy zabaw na zewnątrz, a także w domu pamiętajcie o bezpieczeństwie. Wspaniale jest korzystać z uroków zimy – śniegu i mrozu – ale trzeba to robić z rozwagą. Uważajcie na rzeki, jeziora, stawy czy rowy, które pozornie wyglądają na świetne lodowisko. Takie miejsca są dużym zagrożeniem dla Waszego zdrowia i życia. Przestrzegam Was przed niebezpieczną zabawą, ponieważ niestety co roku dochodzi do wielu tragicznych zdarzeń z udziałem dzieci. Jeśli chcecie wybrać się na ślizgawkę, wybierzcie specjalnie przygotowane do tego celu lodowisko, które jest chronione bacznym okiem dorosłych.

Nie zapominajcie o odpowiedzialności. Jesteście młodzi i całe życie jeszcze przed Wami – dlatego pamiętajcie, aby w te wolne dni nie nawiązywać kontaktu z nieznajomymi, którzy mogą namawiać Was do sięgnięcia po różnego rodzaju niebezpieczne substancje, czy używki. Zawsze macie prawo powiedzieć stanowcze „nie” i w takich sytuacjach gorąco Was do tego zachęcam. Proszę – bądźcie za siebie nawzajem odpowiedzialni, a ferie na pewno dostarczą Wam wiele radości.

Gdybyście potrzebowali pomocy, pamiętajcie o numerze 800 12 12 12, Waszym Dziecięcym Telefonie Zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Pracujący tu psychologowie wysłuchają Was i pomogą rozwiązać problemy, z którymi sobie nie radzicie. Jeśli tylko zdarzy się sytuacja, która Was zaniepokoi, bez obaw alarmujcie dorosłych – rodziców, opiekunów czy wychowawców. To wyraz dojrzałości i troski o drugiego człowieka.

Z pozdrowieniami
Wasz Rzecznik,
Marek Michalak

Wolontariat szkolny

Informator dla uczniów

Jak zrobić kokardę narodową

Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości dla uczniów i nauczycieli odbędzie się

9 listopada 2017 /czwartek/.

Zapraszamy klasy pod opieką nauczycieli uczących na wyznaczonej lekcji.
Ze względów organizacyjnych proszę o punktualnie sprowadzenie klas na salę gimnastyczną.

W tym dniu obowiązuje strój galowy.

Poniżej instrukcja robienia kokardy narodowej i szczegółowa rozpiska.

Pomoc psychologiczna

Szkoła zapewnia uczniom opiekę psychologiczną. W ramach wsparcia psychologicznego prowadzone są indywidualne spotkania z uczniami oraz zajęcia grupowe w klasach, porady i konsultacje dla rodziców i nauczycieli a także tematyczne spotkania dla rodziców z różnymi specjalistami.

Pedagog i psycholog służą pomocą uczniom, rodzicom, wychowawcom i nauczycielom codziennie w godzinach: 8.00 – 15.00.

Nietypowe Czytanie Literatury - zmiana godzin zajęć dla grupy II

Ze względów organizacyjnych zajęcia "Nietypowe Czytanie Literatury", w skrócie NCL (literacko-teatralne) z czwartku (grupa II) są przeniesione na piątek. Będą teraz odbywały się 14:45-15:30 (9 lekcja). Grupa I będzie miała zajęcia bez zmian we wtorek 13:55-14:40. Podział NCL na grupy znajduje się pod tym linkiem.

Zajęcia "Zaczytany ołówek" (czytelniczo-plastyczne) odbywają się bez zmian 13:05-13:55 w piątek.

Nietypowe Czytanie Literatury - podział na grupy

Drodzy Rodzice!

Na zajęciach Nietypowe Czytanie Literatury (literacko-teatralnych) obowiązuje podział na grupy:

Grupa I:

Julia Stolarska
Liia Stelmach
Nikola Krupa

W przypadku pominięcia jakiegoś dziecka proszę o kontakt przez Dziennik. Dziękuję.

Zajęcia dla Grupy I odbywają się bez zmian we wtorek od 13:55 do 14:40. Grupa II zajęcia odbywają się w nowym terminie, w piątek 14:45-15:30.