Poniżej publikujemy list p. Marka Michalaka, Rzecznika Praw Dziecka.

Szanowni i Kochani,

już za kilka dni rozpoczynają się ferie zimowe, na które z pewnością czekaliście z niecierpliwością. Wierzę, że ten wspaniały, beztroski czas dostarczy Wam pozytywnych wrażeń i niezapomnianych przygód, a do szkoły wrócicie wypoczęci, pełni energii oraz zapału do pracy.

Niektórzy z Was wyjadą z rodzicami, na zimowisko czy do dziadków, a inni pozostaną w domu. Niezależnie od tego, jakie macie plany, rozejrzyjcie się wokół – możecie robić wiele wspaniałych rzeczy, bez względu na to, gdzie spędzicie ten wyjątkowy czas. Pamiętajcie, że nawet jeśli nigdzie nie wyjeżdżacie, nie warto zamykać się w czterech ścianach. Bez komputera, tabletu i smartfona można znakomicie zagospodarować wolne dni. Jak najpełniej wykorzystajcie te dwa tygodnie – bawcie się i spędzajcie miłe chwile w rodzinnym gronie i otoczeniu przyjaciół. Ferie to czas dedykowany specjalnie Wam, dlatego korzystajcie z niego jak najpełniej – bądźcie beztroscy i zrelaksowani!

Podczas wycieczek, spacerów czy zabaw na zewnątrz, a także w domu pamiętajcie o bezpieczeństwie. Wspaniale jest korzystać z uroków zimy – śniegu i mrozu – ale trzeba to robić z rozwagą. Uważajcie na rzeki, jeziora, stawy czy rowy, które pozornie wyglądają na świetne lodowisko. Takie miejsca są dużym zagrożeniem dla Waszego zdrowia i życia. Przestrzegam Was przed niebezpieczną zabawą, ponieważ niestety co roku dochodzi do wielu tragicznych zdarzeń z udziałem dzieci. Jeśli chcecie wybrać się na ślizgawkę, wybierzcie specjalnie przygotowane do tego celu lodowisko, które jest chronione bacznym okiem dorosłych.

Nie zapominajcie o odpowiedzialności. Jesteście młodzi i całe życie jeszcze przed Wami – dlatego pamiętajcie, aby w te wolne dni nie nawiązywać kontaktu z nieznajomymi, którzy mogą namawiać Was do sięgnięcia po różnego rodzaju niebezpieczne substancje, czy używki. Zawsze macie prawo powiedzieć stanowcze „nie” i w takich sytuacjach gorąco Was do tego zachęcam. Proszę – bądźcie za siebie nawzajem odpowiedzialni, a ferie na pewno dostarczą Wam wiele radości.

Gdybyście potrzebowali pomocy, pamiętajcie o numerze 800 12 12 12, Waszym Dziecięcym Telefonie Zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Pracujący tu psychologowie wysłuchają Was i pomogą rozwiązać problemy, z którymi sobie nie radzicie. Jeśli tylko zdarzy się sytuacja, która Was zaniepokoi, bez obaw alarmujcie dorosłych – rodziców, opiekunów czy wychowawców. To wyraz dojrzałości i troski o drugiego człowieka.

Z pozdrowieniami
Wasz Rzecznik,
Marek Michalak

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa

Komendant Powiatowy Policji Straży Pożarnej w Stalowej Woli przedstawia materiały edukacyjne dot. Ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej pn. "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa". Prosimy o zapoznanie się z załączonymi materiałami.

Rys. 1 - Czad

Rys. 2 Czad

Rys. 3 - czad

Rys. 4 - Dym

Państwowa Straż Pożarna

Zebranie Rady Rodziców 17 X 2018

Zebranie Rady Rodziców i Przedstawicieli Trójek Klasowych 17 października 2018 o godz. 17:00 w świetlicy szkoły. Prosimy o przybycie.

Zarząd Rady Rodziców