NOWOŚCI biblioteczne- NPRCz cz.4

WYPOŻYCZ I PRZECZYTAJ!

Zapraszamy do zapoznania się i wypożyczenia kolejnych nowości książkowych z NPRCz.
Tym razem proponuję serię książeczek dla dzieci „Zaopiekuj się mną”. Treść książek zazwyczaj oparta jest na prawdziwych historiach. Autorka Holly Webb czerpie inspiracje z opowieści na temat zwierząt. Pomysłów najczęściej dostarczają jej dzieci, które podczas spotkań autorskich opowiadają, co przydarzyło się ich pupilom.

Kolejną popularną serią jest „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn" Agnieszki Mielech. To seria przeznaczona dla dziewczynek w wieku wczesnoszkolnym
i szkolnym. Porusza, takie aspekty jak budowanie przez dzieci w wieku szkolnym własnej tożsamości. Klub zbliża dzieciaki do siebie, pozwala im na przekraczanie wielu barier uczy rówieśniczych relacji.

Starszym czytelnikom proponuję znaną serię „Magiczne drzewo” Andrzeja Maleszki. Głównymi bohaterami serii jest rodzeństwo: 10-letni Kuki, 11-letnia Tosia i 12-letni Filip. Bohaterowie „Magicznego drzewa” odnajdują wytworzone ze starego dębu przedmioty i poznają ich magiczne właściwości. Biorą udział w wielu pasjonujących przygodach. To seria łącząca magię z realizmem.
Pasjonaci literatury fantasy będą zachwyceni serią „Baśniobór” Brandona Mulla. Pierwsze miejsce na liście bestsellerów dla dzieci „The New York Timesa”! Ponad 2 miliony egzemplarzy sprzedanych w Stanach Zjednoczonych! Czy trzeba jeszcze reklamować te książki?
„Baśniobór” rozpoczyna fantastyczny cykl przygód Kendry i Setha. Rodzeństwo jedzie na letnie wakacje do dziadka. Gdy przybywają na miejsce okazuje się, że są ograniczeni przez liczne zakazy. Najważniejszym jest zakaz wstępu do lasu – Baśnioboru, którego staruszek jest strażnikiem. Niezwykłe miejsce jest magiczną krainą, w której żyją czarodziejskie istoty. Dzieci jednak nie zamierzają słuchać dziadka, przypadkowo uwalniając w krainie siły zła. Czy sobie z nimi poradzą?