Strona główna

O szkole

Dla Rodzica

Dla Ucznia

Dla Nauczyciela

Nabór 2024/2025

RODO

BIP

Nauka zdalna

EPUAP

FB - PSP7

Dostępna Szkoła

Jadłospis

FB - Biblioteka Szkolna

Klub Szkół

Aktywna tablica

Laboratoria Przyszłości

Szkoła Promująca Zdrowie

Szkoła Promująca Zdrowie

Skontaktuj się z nami

Publiczna Szkoła Podstawowa

z Oddziałami Integracyjnymi nr 7

im. Mikołaja Kopernika 

ul. Okulickiego 14
37-450 Stalowa Wola


+48 15 842 04 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


NIP: 8651427241
REGON: 000837465 
KRS: 0000145905

Nr konta bankowego do wpłat za obiady, duplikaty:

80 1020 4913 0000 9802 0117 6981

Nr konta Rada Rodziców:

53 9430 0006 0000 1469 2000 0001

 

Plan lekcji

E-dziennik

Logowanie Office

Logowanie do Chmury Microsoft Office (365):

http://portal.office.com

Mam problem z MS Teams (zobacz pomoc)

Zdjęcia

photo gallery

Otwórz menu

Udział w Uroczystej Gali w Ministerstwie Edukacji i Nauki w Warszawie
– odbiór Krajowego Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie

 2022.12.07.certyfikat szkola prom zdrow

Zgodnie z procedurą nadawania Certyfikatu Minister Edukacji i Nauki pan Przemysław Czarnek na podstawie rekomendacji udzielonej przez Centralną Kapitułę „Krajowego Certyfikatu Szkoła Promująca Zdrowie” działającą przy Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie przyznał prestiżowe wyróżnienia kolejnym placówkom należącym do sieci Szkół Promujących Zdrowie w Polsce. Nasza szkoła również znalazła się w tym gronie i została wpisana do Krajowej Sieci Szkół Promujących Zdrowie i Europejskiego Programu Szkoły dla Zdrowia w Europie. Spełniając kryteria SzPZ jesteśmy teraz w elicie polskich szkół. 

Uroczysta Gala wręczenia krajowych certyfikatów odbyła się dnia 18 stycznia 2023 roku w auli Ośrodka Rozwoju Edukacji w Ministerstwie Edukacji i Nauki w Warszawie. Pani Dyrektor Alicja Bartoszek i koordynator SzPZ Renata Czernecka-Skrok odebrała z rąk pani minister Marzeny Machałek prestiżowe wyróżnienie: Krajowy Certyfikat „SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE”. Przekazując Certyfikat Minister Edukacji i Nauki pani Marzena Machałek potwierdziła, że nasza szkoła podejmuje systemowe działania na rzecz poprawy zdrowia całej społeczności szkolnej oraz złożyła gratulacje
i życzyła dalszych sukcesów w kształtowaniu postaw prozdrowotnych dzieci i młodzieży. 

Program „Szkoła Promujące Zdrowie” realizowany jest w Polsce od 1992 roku. Koncentruje się przede wszystkim na promowaniu zdrowego stylu życia. Ten ruch cieszy się w naszym kraju dużym zainteresowaniem, ponieważ jego podstawowe założenia dobrze wpisują się w dydaktyczną, opiekuńczą
i wychowawczą rolę szkoły.

Od wielu lat jesteśmy odpowiedzialni za promocję zdrowia w naszej szkole, bo zdrowy styl życia to nasza pasja. Na sukces zdobycia certyfikatów (najpierw rejonowego, potem wojewódzkiego, aż wreszcie krajowego) w tym zakresie złożyła się wieloletnia wspólna praca kolejnych dyrektorów naszej szkoły, nauczycieli, całej społeczności szkolnej i lokalnej, zwłaszcza członków dotychczasowych zespołów Szkoły Promującej Zdrowie pod kierownictwem pani Beaty Trzcińskiej, która była koordynatorem. 

Certyfikat krajowy przyznawany jest na 5 lat. Przyznanie Certyfikatu  jest potwierdzeniem, że szkoła pracuje zgodnie z modelem Szkoły Promującej Zdrowie oraz wyrazem uznania dotychczasowych osiągnięć będących wynikiem wieloletniej i systematycznej pracy kilku zespołów osób pracujących
w naszej szkole. Jest dowodem, że w naszej szkole miało miejsce dużo dobrych działań, które warto zauważyć, docenić i kontynuować. To nasz kapitał na kolejne lata. Certyfikat zobowiązuje do utrzymywania wysokich standardów, które wyznaczają główne kierunki pracy szkoły promującej zdrowie. Ważnym elementem sieci szkół promujących zdrowie jest możliwość wymiany doświadczeń oraz współpraca między placówkami w różnych województwach. Sieć daje możliwość upowszechniania przykładów dobrych praktyk, a przez to poszerza wiedzę na temat prawidłowych zachowań zdrowotnych oraz atrakcyjnych metod ich realizacji. Przez kolejne 5 lat będziemy realizować Europejski Program Szkoły dla Zdrowia w Europie.

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu: 

Panu Dyrektorowi Januszowi Bisowi, Pani Dyrektor Alicji Bartoszek, wojewódzkiemu koordynatorowi wspierającemu prace naszego Zespołu ds. Promocji Zdrowia Pani dr Barbarze Wolny, poprzedniej koordynatorce Szkoły Promującej Zdrowie Pani Beacie Furman, Członkom wszystkich zespołów SzPZ, Nauczycielom, Pracownikom administracyjnym i medycznym, Uczniom, Rodzicom, Mieszkańcom
i Pracownikom naszego miasta, zaprzyjaźnionym szkołom, organizacjom i fundacjom współpracującym z nami oraz wszystkim, którzy pracowali na nasz wspólny sukces.

 

Więcej informacji o tym wydarzeniu można znaleźć na stronie MEiN i ORE.

 

Koordynator SzPZ 

Renata Czernecka-Skrok

Ostatnie wydarzenia