MIĘDZYSZKOLNA IMPREZA PROZDROWOTNA
„MIĘDZYSZKOLNY MASTER SZEF”
dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych
2022/2023

Dnia 21. października 2022r. reprezentanci naszej szkoły z klasy VI „b”, wychowankowie

p. Beaty Bryk-Pokrzywy pod opieką p. Renaty Czerneckiej-Skrok wzięli udział w konkursie o charakterze zabawy edukacyjnej. Organizatorem imprezy była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Wacława Górskiego w Stalowej Woli, która stara się o krajowy certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. Celem konkursu było:

-propagowanie zasad zdrowego żywienia,

-kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych,

-promowanie postaw odpowiedzialności za własne zdrowie,

-upowszechnianie wśród uczniów wiedzy na temat składników pokarmowych zawartych w ich diecie i wpływu na zdrowie,

-integrowanie społeczności międzyszkolnej, nauka poprzez zabawę.

Przed konkursem zrobiliśmy dużą przestrzenną Piramidę Zdrowia. Nasze dzieło wzbogaciła Piramida Zdrowia wydrukowana przez p. Leszka Sudoła na drukarce 3D z programu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie przygotowali hasła dopingujące i transparenty zagrzewające do walki o zwycięstwo, które przymocował do listewek p. Jarek – konserwator.

Zadania konkursowe wykonywały: Oliwia Butkowska i Amelia Kowalska.

Pozostali członkowie drużyny to: Mateusz Bucior, Patryk Dul, Igor Gruszczyk, Maxymilian Kozłowski, Dominik Paleń.

Wśród zadań konkursowych było:

-obieranie jabłka ze skórki za pomocą obieraczki lub nożyka,

-ubijanie piany z białek jaj,

-rozpoznawanie przypraw kulinarnych za pomocą zmysłu wzroku, węchu i dotyku,

-lepienie pierogów,

-quiz wiedzy teoretycznej z zakresu zasad zdrowego odżywiania, znajomości piramidy zdrowia, składników pokarmowych i ich roli, znajomości owoców i warzyw, roślin przyprawowych.

Zabawa była przednia. Oliwia i Amelia świetnie się spisały, wykazały się znakomitą wiedzą – prawidłowo odpowiedziały na wszystkie pytania. Chłopcy kibicowali i dopingowali swoje koleżanki. Podczas przerwy był poczęstunek. Na koniec imprezy każdy uczestnik wziął udział w losowaniu nagród rzeczowych i otrzymał drobne nagrody. Nasi uczniowie z godnością reprezentowali swoją szkołę.

Dziękuję wszystkim, którzy się zaangażowali w to przedsięwzięcie: Rodzicom, pani Beacie oraz panu Leszkowi i panu Jarkowi. Gratuluję uczniom pięknej postawy i hartu ducha.

Koordynator SzPZ

Renata Czernecka-Skrok