Strona główna

O szkole

Dla Rodzica

Dla Ucznia

Dla Nauczyciela

Nabór 2021/2022

RODO

BIP

Nauka zdalna

EPUAP

Szkoła Promująca Zdrowie

FB - Jubileusz

Wydarzenia

Skontaktuj się z nami

Publiczna Szkoła Podstawowa

z Oddziałami Integracyjnymi nr 7

im. Mikołaja Kopernika 

ul. Okulickiego 14
37-450 Stalowa Wola


+48 15 842 04 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


NIP: 8651427241
REGON: 000837465 
KRS: 0000145905

Nr konta

80 1020 4913 0000 9802 0117 6981
 

Plan lekcji

E-dziennik

Logowanie Office

Logowanie do Chmury Microsoft Office (365):

http://portal.office.com

Mam problem z MS Teams (zobacz pomoc)

Zdjęcia

photo gallery

Otwórz menu

Zachęcamy do zapoznania się z poniższą wiadomością i materiałami o bezpiecznym wypoczynku z Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Szanowni Państwo
Starostowie, Prezydenci,
Burmistrzowie, Wójtowie,
Dyrektorzy szkół i placówek
oraz Rodzice i Uczniowie  

Wakacje to czas odpoczynku dzieci i młodzieży, a tym samym okazja do beztroskich zabaw nad wodą, pieszych wędrówek po górskich szlakach oraz wojaży turystyczno-krajoznawczych po Polsce oraz za granicą.

 

Mam nadzieję, że oferta wypoczynku letniego proponowana przez organizatorów będzie bogata, a przygotowane zajęcia w szkołach, świetlicach, klubach, domach kultury czy na obozach i koloniach będą dla uczniów atrakcyjne. Pamiętajmy jednak, że nie wszyscy  będą mogli wyjechać poza miejsce zamieszkania i uczestniczyć w zorganizowanych formach wypoczynku. Niezależnie od miejsca wypoczynku, nietrudno o nieuwagę i wypadek.

Bardzo proszę wszystkich Państwa Dyrektorów szkół, Nauczycieli i Rodziców o uwrażliwienie dzieci i młodzieży na wszelkie formy zagrożeń i niebezpieczeństw, na które mogą być narażone w czasie letnich zabaw. Jeszcze przed wakacjami, zobowiązuję Państwa do przeprowadzenia działań informacyjnych i profilaktycznych dla uczniów, poświęconych zasadom bezpiecznego wypoczynku w domu i na podwórku, nad wodą czy w górach. Istotne jest uświadomienie niebezpieczeństw, z którymi młody człowiek może się spotkać, wskazać instytucje udzielające pomocy i wsparcia, jak Dziecięcy Telefon Zaufania czy Numer Alarmowy 112. Proszę Państwa również o zwrócenie szczególnej uwagi na kwestie bezpiecznego zachowania uczniów w sieci internetowej. Rodziców zachęcam do zainstalowania oprogramowania zabezpieczającego przed dostępem do wybranych stron, częstych rozmów z dzieckiem. Proszę pamiętać, że cyberprzemoc pod różnymi postaciami dotyka wszystkich użytkowników internetu, bez względu na wiek,  czy poziom umiejętności posługiwania się komputerem. 

Zwracam się także z prośbą do rodziców, w tym także prowadzących gospodarstwa rolne, by angażując dzieci do różnych zadań nie stwarzających zagrożenia dla ich zdrowia, w tym związanych z funkcjonowaniem gospodarstwa domowego czy rolnego, pamiętali  o nadzorze i bezpieczeństwie. Wszystkim Państwu życzę, dobrego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku !

Podkarpacki Kurator Oświaty
Małgorzata Rauch

Baza Wypoczynku

Wytyczne GIS, MZ i MEN dla organizatorów wypoczynku letniego dzieci i młodzieży w 2021 r.

Poradnik bezpiecznego wypoczynku MEN

Strony internetowe poświęcone bezpiecznemu wypoczynkowi:

  1. Serwis https://bezpiecznyautobus.gov.pl – wpisując numer rejestracyjny pojazdu, rodzice otrzymają bezpłatną informację, czy autokar, który zawiezie dziecko na wakacje, ma aktualne badania techniczne i polisę ubezpieczeniową.
  2. Strona internetowa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.  https://www.gov.pl/web/mswia/system-powiadamiania-ratunkowego– na stronie znajdują się szczegółowe informacje na temat numeru alarmowego 112, Centrów Powiadamia Ratunkowego, Systemu Informatycznego Powiadamiania Ratunkowego czy Raporty z funkcjonowania systemu.
  3. Strona internetowa Ministerstwa Spraw Zagranicznych https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych/– na stronie znajdują się informacje dla podróżujących przygotowane przez polskie placówki dyplomatyczne we współpracy z MSZ. W profilach krajów można znaleźć informacje i ostrzeżenia dla podróżujących. W tym roku informacje MSZ dotyczą w dużym stopniu niebezpieczeństwa związanego z koronawirusem.
  4. Bezpłatny serwis „Odyseusz” https://odyseusz.msz.gov.pl/– dzięki rejestracji w serwisie służby konsularne będą wiedziały o pobycie osoby na terenie danego państwa i w razie konieczności będą mogły podjąć szybki kontakt czy odpowiednią pomoc.

Co nowego w szkole?