Strona główna

O szkole

Dla Rodzica

Dla Ucznia

Dla Nauczyciela

NABÓR - rok szkolny 2019/2020

RODO

Wydarzenia

Skontaktuj się z nami

Publiczna Szkoła Podstawowa

z Oddziałami Integracyjnymi nr 7

im. Mikołaja Kopernika 

ul. Okulickiego 14
37-450 Stalowa Wola


+48 15 842 04 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


NIP: 8651427241
REGON: 000837465 
KRS: 0000145905

Nr konta

80 1020 4913 0000 9802 0117 6981
 

Plan lekcji

E-dziennik

Zdjęcia

photo gallery

Otwórz menu

Jesteś Bystrzakiem? Zapraszamy do biblioteki na czytelniczą ucztę. Dotarły nowe książki dla starszego i młodszego czytelnika. Czy jesteś "Bystrzak"? Sprawdź się i znajdź na naszej ladzie nową książkę!

   

Dla starszego czytelnika

Kryminał


Najlepszy kryminał roku 2017 wg portalu granice.pl!

W latach 20. XX w. pisarz legenda - obecny w każdym szanującym się polskim domu powraca. Ksiądz Brown rozwiązuje tajemnice zbrodni, a także mrocznych tajemnic ludzkiej natury. Dzięki swojej przenikliwości sprosta każdej zagadce.

Kolejna pozycja z cyklu autora równanego z Agathą Christie. Trwają spory, czy nie przewyższa poczytnej autorki kryminałów. Uznawany za klasykę gatunku.

 

 

Kolejna z dostępnych w naszej bibliotece części pełnych humoru i błyskotliwego śledczego ks. Browna. Cykl Chestertona doczekał się szeregu ekranizacji m. in. w Wielkiej Brytanii, Włoszech, czy Polsce. Powstał szreg filmów oraz seriali. Polską próbą ekranizacji Chestertona jest "Ojciec Mateusz", choć wielu krytyków uważa, że nie uwyma się do pierwozworu. Zachęcamy do wyrobienia sobie zdania samemu!

Historia

Lubisz historię? Mamy też w  ofercie coś dla Ciebie!

 

 

 

Rok 1942. Kto jest przeciwko okupantowi tego czekają szykany. Znajduje się jednak odważny - Maciej Aleksy Dawidowski. Był jednym spośród tysięcy młodych ludzi, którzy w czasie okupacji stawiali opór Niemcom, podejmując działania małego sabotażu. Bohater "Kamieni na Szaniec" Aleksandra Kamińskiego powraca i dokonuje brawurorej akcji z pomnikiem Mikołaja Kopernika.

 

 

 

 

Zanim świat usłyszał o polskich jednostkach specjalnych takich jak GROM byli prawdziwi twardziele. Do historii przeszli chwałą orężą. Stali się legendą. Dokonywali cudów. Pod Karsi pokonali Szwedów, choć trzech przypadało na jednego z nich. Pod Cutrea de Argesz sześciokrotna przewaga Wołosów nic nie znaczyła. Pod Kłuszynem rozgromili Rosję mimo, że ich przeciwnik miał pięciokrotną przewagę. Przez 125 lat nie przegrali żadnej bitwy. Polskie Termopile pod Hodowem przeszły do historii świata. Naprzeciw nim 40 tys. Tatarów. Ich była garstwa, 400 (czterystu!). Pokonali wroga. Przy nich bohaterowie "300" to słabeusze! Te i inne historie - czytaj w książce dostępnej w naszej bibliotece!

 

 

 

Wojenna odyseja Antka Srebnego jest cyklem komiksów przybliżającym historię II wojny światowej. Zapraszamy do poznania przygód i perypetii dzielnego harcerza. Odkrywa on tajemnice i sekrety. Wykazuje się również sprytem i zaradnością. Nad zawartością merytoryczną cyklu patronuje Biuro Badań Historycznych w Warszawie. W chwili obecnej nakład serii został wyczerpany i mamy przyjemność poinformować, że zdobyliśmy ostatnie egzemplarze.

 

 

 

U nas również jest komiks o przemilczanej przez lata historii zbrodni Katyńskiej. Pomimo, że Józef Mackiewicz ją ujawnił tak wcześniej latami nie było o niej ani słowa. "Jedynie prawda jest ciekawa" i tym jest pozycja dostępna w naszej bibliotece.

 

 

 

 

 


 

 

 

 

Rok 1764. Trwa rozgrywka o władzę w Polsce. W granicach naszego kraju stanęło 7 tysięcy żołnierzy. Wkrótce ich liczba wzrostła do 40 tys. W miasteczku Bar zawiązała się konfederacja w obronie naszej tożsamości. Jak się ona skończyła? Do czego doprowadziła? Więcej w nowym komiksie z naszej biblioteki.

 

 

Fantastyka

 

 

 

Opowieść o przygodach Anhara - księcia królestwa magii, który przekonuje się, iż sztuka magiczna, którą od dzieciństwa kocha i zgłębia jest zaczątkiem nowości z fantastyki. Uzupełnia nasze zbiory o już obecną klasykę braci Strugackich i innych autorów.

 

 

 

 

Nie zabrakło u nas także opowieści o perypetiach kandydatów na aniołów. Poznają, jak się dolatuje na czas, wiedzę o metodach kuszenia i nie tylko. A tajemniczy kogut budzi wszystkich każdego ranka.

 

 

Humor

 

Kto pamięta filmy z cyklu o Asteriksie i Obeliksie?

 

 

 

 

Tego zapraszamy do poznania oryginalnych historii o Asteriksie i Obeliksie? Dwójka sympatycznych przyjaciół ma przygody pełne uśmiechu i fantazji. Czy zwłowrogi Cezar podbije Galię? Przekonaj się sam. Mamy w swojej ofercie blisko 30 niepowtarzających się tytułów z serii!

 

 

 

Nie brak i pozycji z kategorii nauka.

 


 

Dla młodszego czytelnika

 

Autor słynnych bajek i legend warszawskich, m.in. o Kocie w butach, Bazyliszku, Złotej Kaczce i przybliża nam również historię Polski. Znasz ją dobrze? Sprawdź się!

 

 

Nasze zbiory biblioteczne uzupełnił również cykl książek o zwierzętach, ptakach i nie tylko. W pięknej oprawie graficznej zapraszamy do poznania ich życia i zwyczajów.

 

 

Nasze biblioteczne zbiory uzupełniła "Afryka Kazika" w wersji książkowej.

 

 

Nie zabrakło również książkowej wersji cyklu "Bella i Sebastian".

 

 

Nie brak również lokalnych kolorytów m. in. o zwierzętach jakie żyły w Polsce.

 

 

Przybyła nam również książka o Niedźwiadku, który z polskimi żołnierzami wojował.

 

 

Nie brak również innych pozycji o naszej historii.

 


 

 

 

A także informacji o wielkich i wspaniałych Polakach.

 


 

O technice dla mniejszego czytelnika też również coś znajdziemy.

 


 

Bajki i opowieści bajkowe

 

Nasze zbiory uzupełniają również bajkowe i dziecięce opowieści.

  


 

To tylko część książek dostępnych w naszej bibliotece. Zapraszamy do obejrzenia naszej wystawki bibliotecznej. Uwaga! Kto pierwszy ten lepszy. Część książek już wypożyczyli nasi Czytelnicy. Wkrótce jeszcze pojawiają się kolejne, nowe książki.

 

 

esjot podpis

 

Co nowego w szkole?

Ostatnie komunikaty

Zebranie rodziców 13.03.2019

ZEBRANIE RADY RODZICOW I PRZEDSTAWICIELI TROJEK KLASOWYCH 13 MARCA GODZ 17 ŚWIETLICA SZKOŁY

Wypocznek - porady MEN 2019 - zima

Zapraszamy do zapoznania się z wskazówkami MEN o bezpiecznym wypoczynku dzieci.

List GIS i Komendy Policji do rodziców - styczeń 2019

List Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendy Głównej Policji poniżej

Rekrutacja do szkoły średniej 2018/2019

Szczegółowe informacje znajdują się poniżej

MEN: Rektrutacja do szkół średnich - XII 2018

Zapraszamy do zapoznania się z listem min. Anny Zalewskiej i stroną MEN odnośnie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.