Strona główna

O szkole

Dla Rodzica

Dla Ucznia

Dla Nauczyciela

NABÓR - rok szkolny 2019/2020

RODO

Wydarzenia

Skontaktuj się z nami

Publiczna Szkoła Podstawowa

z Oddziałami Integracyjnymi nr 7

im. Mikołaja Kopernika 

ul. Okulickiego 14
37-450 Stalowa Wola


+48 15 842 04 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


NIP: 8651427241
REGON: 000837465 
KRS: 0000145905

Nr konta

80 1020 4913 0000 9802 0117 6981
 

Plan lekcji

E-dziennik

Zdjęcia

photo gallery

Otwórz menu

Podsumowanie projektu „Kuźnia bibliolubnych” – rozstrzygnięcie konkursu „Piszę do Ciebie list…”

 

26 października 2018 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli rozpoczęło się spotkaniem z dziennikarzem, autorem książek dla dzieci i młodzieży Jakubem Skworzem. Pisarz przedstawił dzieciom z PSP nr 7, PSP nr 3 , PSP nr 12 ciekawą historię Adama Mickiewicza oraz zachęcał młodych czytelników do odpowiedzi na pytanie – Czego można nauczyć się od wieszcza 220 lat po jego narodzinach?


„ Książka „Adaś Mickiewicz. Łobuz i Mistrz” nie jest do końca o wielkim poecie, którym oczywiście był, i o którym wszyscy często powtarzają. Jest to historia o poszukiwaniu własnej pasji, czyli tego w jaki sposób Mickiewicz odkrył chęć pisania, a odkrył w bardzo trudnym momencie. W Nowogródku wybuchł pożar. Jego ojciec znalazł się w sytuacji zagrożenia życia, brat był w stanie pomóc, a on nie potrafił zareagować. Wówczas, żeby sobie z tym uczuciem poradzić napisał pierwszy wiersz właśnie o pożarze. Dzisiaj chciałbym dzieciakom przekazać, że pasja, rzeczy, które lubią robić mogą pozwolić im radzić sobie z trudnymi uczuciami w dorosłym życiu. Ta książka to z jednej strony fantastyczna otoczka, z drugiej informacje i inspiracja, które można wykorzystać do działania” – mówił Jakub Skworz.


Następnie rozstrzygnięto konkurs literacko – plastyczny „Piszę do Ciebie list…”, w którym wzięły udział dwie klasy piąte: 5 B z PSP nr 7 i klasa 5 z PSP nr 3. Zadaniem uczestników konkursu było odręczne napisanie listu do bohatera literackiego i ozdobienie papeterii, po uprzednich warsztatach pisania listów, które odbyły się 9 października b.r. Komisja konkursowa Beata Sudoł – Kochan, polonista, członek Stowarzyszenia Literackiego „Witryna”, Alicja Wojdyło, członek Stowarzyszenia Literackiego „Witryna”, Beata Życzyńska, kierownik Działu Promocji MBP wyłoniła laureatów: I miejsce – Oliwia Chara z PSP nr 7, II miejsce – Olga Mateuszczyk z PSP nr 3, III miejsce – Karol Bruliński z PSP nr 3, III miejsce – Weronika Chromińska z PSP nr 3, Wyróżnienie – Zuzanna Iskra z PSP nr 3, Wyróżnienie – Alicja Strzałkowska z PSP nr 3. Laureaci i pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez MBP w ramach projektu. Nagrody wręczyły Ewa Biały, dyrektor MBP oraz Krystyna Wojniak, inspektor ds. kultury UM w Stalowej Woli.


Gratulujemy Oliwce I miejsca – wych. klasy Brygida Małek

Co nowego w szkole?

Ostatnie komunikaty

Zebranie rodziców 13.03.2019

ZEBRANIE RADY RODZICOW I PRZEDSTAWICIELI TROJEK KLASOWYCH 13 MARCA GODZ 17 ŚWIETLICA SZKOŁY

Wypocznek - porady MEN 2019 - zima

Zapraszamy do zapoznania się z wskazówkami MEN o bezpiecznym wypoczynku dzieci.

List GIS i Komendy Policji do rodziców - styczeń 2019

List Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendy Głównej Policji poniżej

Rekrutacja do szkoły średniej 2018/2019

Szczegółowe informacje znajdują się poniżej

MEN: Rektrutacja do szkół średnich - XII 2018

Zapraszamy do zapoznania się z listem min. Anny Zalewskiej i stroną MEN odnośnie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.