Podsumowanie projektu „Kuźnia bibliolubnych” – rozstrzygnięcie konkursu „Piszę do Ciebie list…”

26 października 2018 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli rozpoczęło się spotkaniem z dziennikarzem, autorem książek dla dzieci i młodzieży Jakubem Skworzem. Pisarz przedstawił dzieciom z PSP nr 7, PSP nr 3 , PSP nr 12 ciekawą historię Adama Mickiewicza oraz zachęcał młodych czytelników do odpowiedzi na pytanie – Czego można nauczyć się od wieszcza 220 lat po jego narodzinach?

„ Książka „Adaś Mickiewicz. Łobuz i Mistrz” nie jest do końca o wielkim poecie, którym oczywiście był, i o którym wszyscy często powtarzają. Jest to historia o poszukiwaniu własnej pasji, czyli tego w jaki sposób Mickiewicz odkrył chęć pisania, a odkrył w bardzo trudnym momencie. W Nowogródku wybuchł pożar. Jego ojciec znalazł się w sytuacji zagrożenia życia, brat był w stanie pomóc, a on nie potrafił zareagować. Wówczas, żeby sobie z tym uczuciem poradzić napisał pierwszy wiersz właśnie o pożarze. Dzisiaj chciałbym dzieciakom przekazać, że pasja, rzeczy, które lubią robić mogą pozwolić im radzić sobie z trudnymi uczuciami w dorosłym życiu. Ta książka to z jednej strony fantastyczna otoczka, z drugiej informacje i inspiracja, które można wykorzystać do działania” – mówił Jakub Skworz.

Następnie rozstrzygnięto konkurs literacko – plastyczny „Piszę do Ciebie list…”, w którym wzięły udział dwie klasy piąte: 5 B z PSP nr 7 i klasa 5 z PSP nr 3. Zadaniem uczestników konkursu było odręczne napisanie listu do bohatera literackiego i ozdobienie papeterii, po uprzednich warsztatach pisania listów, które odbyły się 9 października b.r. Komisja konkursowa Beata Sudoł – Kochan, polonista, członek Stowarzyszenia Literackiego „Witryna”, Alicja Wojdyło, członek Stowarzyszenia Literackiego „Witryna”, Beata Życzyńska, kierownik Działu Promocji MBP wyłoniła laureatów: I miejsce – Oliwia Chara z PSP nr 7, II miejsce – Olga Mateuszczyk z PSP nr 3, III miejsce – Karol Bruliński z PSP nr 3, III miejsce – Weronika Chromińska z PSP nr 3, Wyróżnienie – Zuzanna Iskra z PSP nr 3, Wyróżnienie – Alicja Strzałkowska z PSP nr 3. Laureaci i pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez MBP w ramach projektu. Nagrody wręczyły Ewa Biały, dyrektor MBP oraz Krystyna Wojniak, inspektor ds. kultury UM w Stalowej Woli.

Gratulujemy Oliwce I miejsca – wych. klasy Brygida Małek

List Minister Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa

Komendant Powiatowy Policji Straży Pożarnej w Stalowej Woli przedstawia materiały edukacyjne dot. Ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej pn. "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa". Prosimy o zapoznanie się z załączonymi materiałami.

Rys. 1 - Czad

Rys. 2 Czad

Rys. 3 - czad

Rys. 4 - Dym

Państwowa Straż Pożarna

Zebranie Rady Rodziców 17 X 2018

Zebranie Rady Rodziców i Przedstawicieli Trójek Klasowych 17 października 2018 o godz. 17:00 w świetlicy szkoły. Prosimy o przybycie.

Zarząd Rady Rodziców

Deklaracja korzystania z obiadów w stołówce

Rodziców uczniów, kórzy będą korzystali z obiadów w roku szkolnym 2018/2019 uprzejmie prosimy o wypełnienie, podpisanie i złożenie w sekretariacie szkoly stosownych deklaracji.
Obiady będą wydawane od 4 wrzesnia 2018 r./wtorek/.