NABÓR - rok szkolny 2019/2020

img00001W dniu 2018-10-16 uczniowie 5C, 5A oraz z kilku innych klas, pod opieką p. Iwony Jabłońskiej, p. Ewy Rybickiej, p. Zuzanny Bieleckiej, p. Anny Telegi oraz p. Anny Dąbek, wzięli udział w pięknej wycieczce w najstarsze góry Polski – Góry Świętokrzyskie

Pierwszym punktem wyprawy było Muzeum Starożytnego Hutnictwa w Nowej Słupi, w którym uwagę przyciągnęły fragmenty dawnych pieców hutniczych tzw. dymarek, odsłonięte i pozostawione w tym samym miejscu, gdzie funkcjonowały przed 20 stuleciami. Następnie dzieci odwiedziły Centrum Kulturowo – Archeologiczne, gdzie znajdują się ciekawe obiekty z okresu rzymskiego, np. ziemianki, chaty mieszkalne, kuźnia, kopalnia żelaza, stanowiska dymarek i pieców garncarskich. Mogły tutaj zobaczyć jak kowal wykuwa ostrze do noża.

Następnie wszyscy udali się Drogą Królewską na Święty Krzyż, gdzie zwiedzili krypty, klasztor z relikwiami Drzewa Krzyża Świętego oraz wystawę w Muzeum Przyrodniczego Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Uzupełnieniem wizyty w muzeum było przejście na gołoborza – charakterystyczny element rzeźby terenu Gór Świętokrzyskich. Wszyscy uczestnicy pełni wrażeń i mocno głodni udali się na obiad. Po obiedzie – ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie najpiękniejszej w Polsce jaskini – Raj. Zachwyca ona bogactwem i różnorodnością kalcytowych form naciekowych. Występują tutaj skupiska stalaktytów
o unikatowym na skalę światową zagęszczeniu, stalagmitów, stalagnatów, draperii, makaronów i innych form krasu podziemnego. Jaskinia uznana została za rezerwat przyrody nieożywionej i stanowisko archeologiczne.
Uzupełnieniem wycieczki były zakupy pamiątek na okolicznych kramach i straganach.

Iwona Jabłońska

Zebranie rodziców 13.03.2019

ZEBRANIE RADY RODZICOW I PRZEDSTAWICIELI TROJEK KLASOWYCH 13 MARCA GODZ 17 ŚWIETLICA SZKOŁY

Wypocznek - porady MEN 2019 - zima

Zapraszamy do zapoznania się z wskazówkami MEN o bezpiecznym wypoczynku dzieci.

List GIS i Komendy Policji do rodziców - styczeń 2019

List Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendy Głównej Policji poniżej

Rekrutacja do szkoły średniej 2018/2019

Szczegółowe informacje znajdują się poniżej

MEN: Rektrutacja do szkół średnich - XII 2018

Zapraszamy do zapoznania się z listem min. Anny Zalewskiej i stroną MEN odnośnie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.