Strona główna

O szkole

Dla Rodzica

Dla Ucznia

Dla Nauczyciela

NABÓR - rok szkolny 2019/2020

RODO

Wydarzenia

Skontaktuj się z nami

Publiczna Szkoła Podstawowa

z Oddziałami Integracyjnymi nr 7

im. Mikołaja Kopernika 

ul. Okulickiego 14
37-450 Stalowa Wola


+48 15 842 04 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


NIP: 8651427241
REGON: 000837465 
KRS: 0000145905

Nr konta

80 1020 4913 0000 9802 0117 6981
 

Plan lekcji

E-dziennik

Zdjęcia

photo gallery

Otwórz menu

W tym roku szkolnym Najlepszym Czytelnikiem 2018 została:

 

Zuzanna Skowronek z 4D

a kolejne miejsca zajęli uczniowie z klasy 3A pani Renaty Czerneckiej-Skrok i Marty Bańka:

Bartosz Wieprzęć

Milena Hamera

Filip Rutkowski

Gabriela Kobylarz

Izabela Czajkowska

Hanna Dziopak

Krystian Stróż

Weronika Śliwiak

i uczennica klasy 1A:

Karolina Gorzula.

Wśród najlepiej czytających klas znalazły sie kolejno klasy:

3A - 1797 wypożyczeń

3C - 684 wypożyczenia

1A - 626 wypożyczeń

1C - 619 wypożyczeń

3F - 574 wypożyczenia

3G - 561 wypożyczeń

Na poziomie klas średnio uczniowie wypożyczali ok. 15 książek. W ujęciu łącznej, średniej liczby wypożyczeń wszystkich klas prym wiodły klasy 3 - 5275 wypożyczeń, za nimi uplasowały się klasy 1 - 1816 wypozyczeń oraz klasy 4 - 1932 wypożyczenia książek.

W obrębie poziomów najlepsza w klas 1 okazała się 1A, w obrębie 2 - klasa 2B, wśród 3 - klasa 3A, zarazem najbardziej rozczytana klasa z całej naszej szkoły. Odnośnie klas 4 w czołówce znalazła się 4D wśród której uczniów znalazła się najwięcej czytająca uczennica z całej szkoły Zuzanna Skowronek. Na poziomie klas 5 na pierwszym miejscu ulokowała się 5D, na poziomie klas 6 - klasa 6C, a na poziomie klas 7 - klasa 7B.

Mamy nadzieję, że inne klasy nie poddadzą się i przebiją się na wyższe pozycje w rankingu.

W tym roku szkolnym dzięki uczniom klasy 6C narodziła się nowa akcja "Zaczarowany Ołówek" współtworzona przez Amelię Gąsiorowską i Julię Socha. Z kolei już drugi rok z rzędu trwała akcja "Nietypowego Czytania Literatury" współtworzona dzięki uczniom klasy 7E Paulinie Ozga, Magdalenie Bis, Karolinie Kuraś, Katarzynie Światowiec, Idze Mścisz, Dariii Nowickiej oraz Jakubowi Gorczycy. Dziękujemy za zaangażowanie i chęci. "Zaczarowany Ołówek" i "Nietypowe Czytanie Literatury" razem z akcją "Mądra szkoła czyta dzieciom" układały się w cykliczne akcje promujące czytelnictwo w naszej szkole.


Zachęcamy innych do czytania, bo według badań:

Czytanie redukuje stres - po 6 minutach nawet o 60%. Jest w tym skuteczniejsze o 68% od słuchania muzyki, sześciokrotnie bardziej niż gry komputerowe i trzykrotnie skuteczniej niż spacer. Po kilkunastu minutach czytania książki stres zaś jest zmniejszany już o 70%.

Jak wskazują badania neurologów czytanie poprawia pamięć i przez stymulację prawej półkuli mózgowej kształtuje wyobraźnię. Efektem ubocznym jest bogate słownictwo, a kluczową dla wielu zawodów jest rozwijane dzięki literaturze skupienie uwagi oraz koncentracja. Dlatego mole książkowe chorują 2,5 raza rzadziej na chorobę Alzheimera. Badania również odnotowały, że chętniej sięgają po kulturę, bo 3 razy częściej odwiedzają muzea, a 2 razy częściej malują, czy fotografują.

Czytanie łączy sie ze szlachetnością, bo 82% moli książkowych wspiera organizacje charytatywne i trzy razy częściej niż ich nieczytający koledzy i koleżanki angażują się w działania prospołeczne.

Efektem ubocznym dla ścisłowców jest zwiększenie zdolności analitycznych, a także umożliwia czerpanie wiedzy kształtującej osobowość. Zespół badaczy Petera Bowera zauważył, że pozwala na wyjście z depresji - jednym słowy daje uśmiech na twarzy i pogodę ducha. Zatem polecamy na wakacjach i nie tylko nich lekturę książek!

 esjot podpis

Co nowego w szkole?

Ostatnie komunikaty

Zebranie rodziców 13.03.2019

ZEBRANIE RADY RODZICOW I PRZEDSTAWICIELI TROJEK KLASOWYCH 13 MARCA GODZ 17 ŚWIETLICA SZKOŁY

Wypocznek - porady MEN 2019 - zima

Zapraszamy do zapoznania się z wskazówkami MEN o bezpiecznym wypoczynku dzieci.

List GIS i Komendy Policji do rodziców - styczeń 2019

List Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendy Głównej Policji poniżej

Rekrutacja do szkoły średniej 2018/2019

Szczegółowe informacje znajdują się poniżej

MEN: Rektrutacja do szkół średnich - XII 2018

Zapraszamy do zapoznania się z listem min. Anny Zalewskiej i stroną MEN odnośnie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.