005.foto14 czerwca uczniowie klasy 3 e i 4 a wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Madejówka” w miejscowości Obojna.

Wypoczynek, odprężenie i oderwanie się od codzienności nie były jedynymi celami wycieczki. Przede wszystkim chcieliśmy poznać nowe, ciekawe miejsca, podpatrzeć przyrodę a także poobcować ze zwierzętami. Tego dnia dzieci nie tylko mogły podziwiać wspaniale prezentujące się konie, ale także posłuchać opowieści przesympatycznej właścicielki p. Agnieszki Madej na temat działalności stadniny koni oraz zapoznać się podstawowymi wiadomościami dotyczącymi jazdy konnej, żywienia, użytkowania i hodowli koni oraz innych zwierząt, takich jak emu, pawie czy osiołki. Zobaczyliśmy mini skansen, w którym zgromadzone zostały pamiątki z pracy na roli z dawnych czasów. Każde dziecko miało możliwość przejechania się bryczką po okolicy, a także na koniu. Uczestniczyliśmy także w produkcji prawdziwego wiejskiego masełka, które później mieliśmy okazję skosztować na pysznych placuszkach przygotowanych przez mamę p. Agnieszki. Na zakończenie pobytu zostaliśmy poczęstowani kiełbaską z grilla i przepysznym domowej roboty waflem. Dzieciom bardzo podobała się wycieczka, o czym świadczyły ich radosne miny. Każdy znalazł coś dla siebie. We wspaniałej zabawie nie przeszkodził nawet przelotny deszcz...

Ewa Rybicka, Zuzanna Bielecka, Renata Maj, Bogusława Mikula

List Minister Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa

Komendant Powiatowy Policji Straży Pożarnej w Stalowej Woli przedstawia materiały edukacyjne dot. Ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej pn. "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa". Prosimy o zapoznanie się z załączonymi materiałami.

Rys. 1 - Czad

Rys. 2 Czad

Rys. 3 - czad

Rys. 4 - Dym

Państwowa Straż Pożarna

Zebranie Rady Rodziców 17 X 2018

Zebranie Rady Rodziców i Przedstawicieli Trójek Klasowych 17 października 2018 o godz. 17:00 w świetlicy szkoły. Prosimy o przybycie.

Zarząd Rady Rodziców

Deklaracja korzystania z obiadów w stołówce

Rodziców uczniów, kórzy będą korzystali z obiadów w roku szkolnym 2018/2019 uprzejmie prosimy o wypełnienie, podpisanie i złożenie w sekretariacie szkoly stosownych deklaracji.
Obiady będą wydawane od 4 wrzesnia 2018 r./wtorek/.