2018.05.28 4c.4a.wycieczka23 maja br. uczniowie klas IV „c”, IV „a” oraz kilkoro młodszych, wybrali się, pod opieką p. Iwony Jabłońskiej, p. Anny Telegi, p. Zuzanny Bieleckiej i p. Ewy Rybickiej, na jednodniową wycieczkę do Warszawy.

Podróż rozpoczęliśmy o 4:30 żeby tuż przed godzina 10:00 dotrzeć na miejsce. Pierwszym punktem wycieczki było Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczniowie mogli samodzielnie wykonywać różne doświadczenia przyrodnicze i jednocześnie poszerzać swoja wiedzę z zakresu przyrody i ekologii. Po obiedzie spotkaliśmy się z przewodnikiem, który poprowadził nas po najciekawszych miejscach Starego i Nowego Miasta. Byliśmy
w ogrodach na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej, przeszliśmy Traktem Królewskim, zobaczyliśmy zmianę warty przy grobie Nieznanego Żołnierza a później, słuchając licznych legend związanych z Warszawą, przeszliśmy obok pomnika Małego Powstańca, kolumny Zygmunta III Wazy, Zamku Królewskiego na Rynek Starego Miasta.
Późnym popołudniem, po zwiedzaniu miasta, udaliśmy się w stronę Stadionu Narodowego, gdzie czekał na nas kolejny przewodnik. Poprowadził nas Trasą Piłkarza pokazując min. szatnie piłkarskie, trybuny i różne zakamarki stadionu. Opowiadał nam
o wielu imprezach, które były lub będą w najbliższej przyszłości organizowane na stadionie.Niewątpliwie najbardziej fascynującym miejscem okazały się szatnie, gdzie mogliśmy zrobić zdjęcia z powieszonymi tam koszulkami naszych piłkarzy.
Po długim i gorącym dniu, obfitującym w wiele przeżyć,wieczorem wsiedliśmy do autokaru żeby późna nocą wrócić do domów. Wspomnienia z wycieczki zostaną z nami na bardzo długo, tym bardziej, że większość dzieci odwiedziła Warszawę pierwszy raz.
Iwona Jabłońska

List Minister Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa

Komendant Powiatowy Policji Straży Pożarnej w Stalowej Woli przedstawia materiały edukacyjne dot. Ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej pn. "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa". Prosimy o zapoznanie się z załączonymi materiałami.

Rys. 1 - Czad

Rys. 2 Czad

Rys. 3 - czad

Rys. 4 - Dym

Państwowa Straż Pożarna

Zebranie Rady Rodziców 17 X 2018

Zebranie Rady Rodziców i Przedstawicieli Trójek Klasowych 17 października 2018 o godz. 17:00 w świetlicy szkoły. Prosimy o przybycie.

Zarząd Rady Rodziców

Deklaracja korzystania z obiadów w stołówce

Rodziców uczniów, kórzy będą korzystali z obiadów w roku szkolnym 2018/2019 uprzejmie prosimy o wypełnienie, podpisanie i złożenie w sekretariacie szkoly stosownych deklaracji.
Obiady będą wydawane od 4 wrzesnia 2018 r./wtorek/.