NABÓR - rok szkolny 2019/2020

Rankiem 15 maja 2018 r. klasy integracyjne 6a i 7a wraz ze swoimi opiekunami wybrały się na wycieczkę do Zamościa.

Po przybyciu na miejsce, uczniowie w pierwszej kolejności podziwiali Stare Miasto w całej okazałości, poszerzając zasoby wiedzy dotyczącej „Padwy Północy”. Obejrzeli zabytkowe kamienice, Synagogę, Ratusz oraz fragment muru obronnego. Zwiedzili Katedrę Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła. Spacerowali po pięknym Parku Miejskim.

Następnym i docelowym punktem wycieczki był Ogród Zoologiczny jedyny w tej części Polski. Uczniowie widzieli tam wspaniałe okazy niespotykanych w Polsce zwierząt. Podziwiali różne rodzaje małp, puchaczy i mniejsze oraz większe dzikie „koty”. Byli w "motylarnii", gdzie wśród egzotycznych roślin bytują kolorowe motyle. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się gady, które w środowisku naturalnym są niebezpieczne, a w Ogrodzie Zoologicznym można je oglądać na wyciągnięcie ręki. Uczniowie mieli okazję przyjrzeć się z bliska wybiegowi dla lwów, żyraf i hipopotamów. Zwierzęta były bardzo grzeczne i z gracją pozowały do zdjęć.
Wycieczka okazała się wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród Zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata.
Olga Bila, Dorota Grobel, Elżbieta Sobol, Urszula Szkutnik

Zebranie rodziców 13.03.2019

ZEBRANIE RADY RODZICOW I PRZEDSTAWICIELI TROJEK KLASOWYCH 13 MARCA GODZ 17 ŚWIETLICA SZKOŁY

Wypocznek - porady MEN 2019 - zima

Zapraszamy do zapoznania się z wskazówkami MEN o bezpiecznym wypoczynku dzieci.

List GIS i Komendy Policji do rodziców - styczeń 2019

List Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendy Głównej Policji poniżej

Rekrutacja do szkoły średniej 2018/2019

Szczegółowe informacje znajdują się poniżej

MEN: Rektrutacja do szkół średnich - XII 2018

Zapraszamy do zapoznania się z listem min. Anny Zalewskiej i stroną MEN odnośnie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.