Strona główna

O szkole

Dla Rodzica

Dla Ucznia

Dla Nauczyciela

RODO

Wydarzenia

Skontaktuj się z nami

Publiczna Szkoła Podstawowa

z Oddziałami Integracyjnymi nr 7

im. Mikołaja Kopernika 

ul. Okulickiego 14
37-450 Stalowa Wola


+48 15 842 04 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


NIP: 8651427241
REGON: 000837465 
KRS: 0000145905

Nr konta

80 1020 4913 0000 9802 0117 6981
 

Plan lekcji

E-dziennik

Zdjęcia

photo gallery

Otwórz menu

030.pies.poliW dniu 8 maja 2018 roku na terenie boiska sportowego naszej szkoły mieliśmy niezwykłych gości. Przybyli policjanci przewodnicy psów służbowych ze swoimi psami policyjnymi.

 

Policjanci przeprowadzili interesujące spotkanie z uczniami klas 0-VII na temat „Czuję się bezpiecznie”. Poprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych postaw. Przeprowadzili pogadankę o bezpiecznym zachowaniu się wobec nieznajomych ludzi i obcych zwierząt. Przypomnieli o numerach alarmowych i konieczności powiadamiania odpowiednich służb w razie potrzeby. Omówili pracę policjantów – przewodników psów służbowych. Opowiedzieli o pracy psów policyjnych na służbie, ich trybie życia, żywieniu, pielęgnacji i pracy psów tropiących. Poprowadzili warsztaty pokazowe z ich udziałem, m.in. tresurę psa, atak pozoranta, jego przeszukanie i konwój. Uczniowie dowiedzieli się, że jednym z ważnych zadań wykonywanych przez policjantów przy pomocy psów służbowych jest patrolowanie rejonu służbowego, zapewnianie bezpieczeństwa i porządku publicznego, konwojowanie i zatrzymywanie osób szczególnie niebezpiecznych, ratowanie tonących, wyszukiwanie zatopionych, przeszukiwanie terenu i zabudowań, lokalizacji zapachów różnych substancji. Policjanci przypomnieli o zachowaniu szczególnej ostrożności i bezpieczeństwa w różnych miejscach podczas wakacji (w domu, na podwórku, w górach, nad wodą, w środkach komunikacji).
Rzetelnie przekazane cenne informacje oraz warszaty przyniosły wiele korzyści - wzbogaciły, usystematyzowały i uporządkowały wiedzę naszych uczniów.
To był ciekawie i pożytecznie spędzony poranek w „siódemce”.

Serdecznie dziękuję Konserwatorom za przygotowanie sprzętu nagłaśniającego oraz Nauczycielom za punktualne przyprowadzenie uczniów na boisko szkolne. Uczniom gratuluję wzorowej postawy w czasie spotkania z policjantami i psami służbowymi.

Organizator: Renata Czernecka - Skrok

Zapraszamy do galerii zdjęć

Co nowego w szkole?

Ostatnie komunikaty

Zebrania z rodzicami 6 grudnia 2018

6 grudnia 2018 roku (czwartek) odbędą się zebrania z rodzicami.

Zebranie Rady Rodziców 20 XI 2018

Zebranie Rady Rodzicow i Przedstawicieli Trojek Klasowych 20 listopada godz. 17 swietlica szkoly.

List Minister Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa

Komendant Powiatowy Policji Straży Pożarnej w Stalowej Woli przedstawia materiały edukacyjne dot. Ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej pn. "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa". Prosimy o zapoznanie się z załączonymi materiałami.

Rys. 1 - Czad

Rys. 2 Czad

Rys. 3 - czad

Rys. 4 - Dym

Państwowa Straż Pożarna

Zebranie Rady Rodziców 17 X 2018

Zebranie Rady Rodziców i Przedstawicieli Trójek Klasowych 17 października 2018 o godz. 17:00 w świetlicy szkoły. Prosimy o przybycie.

Zarząd Rady Rodziców