030.pies.poliW dniu 8 maja 2018 roku na terenie boiska sportowego naszej szkoły mieliśmy niezwykłych gości. Przybyli policjanci przewodnicy psów służbowych ze swoimi psami policyjnymi.

Policjanci przeprowadzili interesujące spotkanie z uczniami klas 0-VII na temat „Czuję się bezpiecznie”. Poprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych postaw. Przeprowadzili pogadankę o bezpiecznym zachowaniu się wobec nieznajomych ludzi i obcych zwierząt. Przypomnieli o numerach alarmowych i konieczności powiadamiania odpowiednich służb w razie potrzeby. Omówili pracę policjantów – przewodników psów służbowych. Opowiedzieli o pracy psów policyjnych na służbie, ich trybie życia, żywieniu, pielęgnacji i pracy psów tropiących. Poprowadzili warsztaty pokazowe z ich udziałem, m.in. tresurę psa, atak pozoranta, jego przeszukanie i konwój. Uczniowie dowiedzieli się, że jednym z ważnych zadań wykonywanych przez policjantów przy pomocy psów służbowych jest patrolowanie rejonu służbowego, zapewnianie bezpieczeństwa i porządku publicznego, konwojowanie i zatrzymywanie osób szczególnie niebezpiecznych, ratowanie tonących, wyszukiwanie zatopionych, przeszukiwanie terenu i zabudowań, lokalizacji zapachów różnych substancji. Policjanci przypomnieli o zachowaniu szczególnej ostrożności i bezpieczeństwa w różnych miejscach podczas wakacji (w domu, na podwórku, w górach, nad wodą, w środkach komunikacji).
Rzetelnie przekazane cenne informacje oraz warszaty przyniosły wiele korzyści - wzbogaciły, usystematyzowały i uporządkowały wiedzę naszych uczniów.
To był ciekawie i pożytecznie spędzony poranek w „siódemce”.

Serdecznie dziękuję Konserwatorom za przygotowanie sprzętu nagłaśniającego oraz Nauczycielom za punktualne przyprowadzenie uczniów na boisko szkolne. Uczniom gratuluję wzorowej postawy w czasie spotkania z policjantami i psami służbowymi.

Organizator: Renata Czernecka - Skrok

Zaczarowany Ołówek - 08.06.2018 - odwołane zajęcia

Z powody choroby nauczyciela zajęcia Zaczarowany Ołówek są odwołane.

Oddziały przedszkolne - przerwa 2.07-09.08.2018

Informacja dla Rodziców dzieci uczęszczających
do oddziałów przedszkolnych w PSPzOI nr 7
w roku szkolnym 2017/2018

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej
im. Mikołaja Kopernika w Stalowej Woli informuje, że
w okresie

od 2 lipca 2018 r. do 9 sierpnia 2018 r.

nastąpi przerwa  wakacyjna w funkcjonowaniu
oddziałów przedszkolnych.