001.kontyt.3majKażdego roku 3 maja uczestniczymy w tej doniosłej uroczystości. W tym roku świętujemy 227 lat uchwalenia Konstytucji 3 maja.

W 1791 r. nasi przodkowie podjęli ambitną i bezprecedensową próbę dogłębnej reformy państwa. Uchwalenie Konstytucji przez Sejm Wielki było aktem przełomowym, zarówno w sensie politycznym jak i moralnym. Była to pierwsza nowoczesna konstytucja w Europie i druga na świecie. Uporządkowała zasady funkcjonowania władz państwa oraz prawa i obowiązki obywateli Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Dokument ten, stał się symbolem tradycji wyzwoleńczych państwa polskiego. Autorzy Konstytucji 3 Maja, nadali prawa miastom, nowe prawa i obowiązki przyznali mieszczaństwu, poszerzając krąg obywateli odpowiedzialnych za losy Ojczyzny. Powołano też wojsko, tworząc podwaliny pod budowę nowoczesnych sił zbrojnych. Konstytucja 3 Maja wprowadziła trójpodział władzy, określając dokładnie prawa, kompetencje, organizację i strukturę władz. Wielkie dzieło polskiego Sejmu, stało się dla patriotów drogowskazem wszelkich dążeń niepodległościowych. Stalowowolskie uroczystości 3-majowe rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny w Bazylice Konkatedralnej w Stalowej Woli. Złożono także kwiaty przed tablicami upamiętniającymi poległych i przed pomnikiem Jana Pawła II.

Monika Potocka - Witek

Zebrania z rodzicami 6 grudnia 2018

6 grudnia 2018 roku (czwartek) odbędą się zebrania z rodzicami.

Zebranie Rady Rodziców 20 XI 2018

Zebranie Rady Rodzicow i Przedstawicieli Trojek Klasowych 20 listopada godz. 17 swietlica szkoly.

List Minister Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa

Komendant Powiatowy Policji Straży Pożarnej w Stalowej Woli przedstawia materiały edukacyjne dot. Ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej pn. "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa". Prosimy o zapoznanie się z załączonymi materiałami.

Rys. 1 - Czad

Rys. 2 Czad

Rys. 3 - czad

Rys. 4 - Dym

Państwowa Straż Pożarna

Zebranie Rady Rodziców 17 X 2018

Zebranie Rady Rodziców i Przedstawicieli Trójek Klasowych 17 października 2018 o godz. 17:00 w świetlicy szkoły. Prosimy o przybycie.

Zarząd Rady Rodziców