001.wospJak co roku, wszyscy uczniowie klas trzecich naszej szkoły odbywają szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Uczą się podstawowych czynności ratujących życie: sprawdzania przytomności, wzywania pomocy, sprawdzania oddechu, układania w pozycji bocznej ustalonej oraz resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Poznają łańcuch przeżycia. Znajomość tych zasad jest niezmiernie ważna, bo dzięki niej można uratować czyjeś zdrowie lub życie. Gdyby co dziesiąty mieszkaniec naszej ziemi je znał, można by uratować milion ludzi rocznie!
Zajęcia prowadzą nauczycielki świetlicy szkolnej T. Łojowska i I. Sajdak w ramach realizacji programu „Ratujemy i uczymy ratować” pod patronatem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Irena Sajdak

Egzamin ósmoklasisty

Informacje Centralnej Komisji Egzaminacyjne i przykładowe arkusze do egzaminu ósmoklasisty

Regulamin XII Wojewódzkiego Konkursu Origami

XII WOJEWÓDZKI KONKURS ORIGAMI

w ramach Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży

„WĘDRÓWKI PO KRAINIE ORIGAMI”

Organizatorzy:

• Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 w Stalowej Woli,
• Polskie Towarzystwo Origami

Patronat medialny:

OrigamiArt: www.origami.art.pl
Polskie Towarzystwo Origami

Cele konkursu:

• integracja środowiska województwa podkarpackiego,
• popularyzowanie wśród młodzieży origami, jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu,
• rozwijanie i kształtowanie wyobraźni, koncentracji i sprawności manualnej.

Miejsce konkursu:

Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 w Stalowej Woli, ul. Okulickiego14, 37-450 Stalowa Wola

tel.: 15 842 04 88,
E-mail: janusz_bis[małpa]wp[kropeczka]pl

Termin:

Nadsyłanie prac: do 24 maja 2018r. na adres Irena Sajdak, Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 7, ul. Okulickiego 14, 37-450 Stalowa Wola, z dopiskiem „XII Wojewódzki Konkurs Origami”.

Zakończenie konkursu i rozdanie nagród: 8 czerwca 2018r.- SDK w Stalowej Woli, ul Okulickiego 32

Uczestnicy:

Konkurs jest adresowany do wychowanków przedszkoli (6 latki ), uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz studentów województwa podkarpackiego. Uczestnicy konkursu mogą przygotować modele w dwóch kategoriach:origami klasyczne (z jednej kartki papieru) oraz origami modułowe (z wielu kartek papieru).

Warunki uczestnictwa:

- własnoręczne złożenie modelu,
- 1 osoba może przesłać lub dostarczyć na adres maksymalnie dwie prace,
- do każdej pracy należy dołączyć wizytówkę o treści:

1. Tytuł pracy.
2. Imię i nazwisko autora /wykonawcy pracy.
3. Klasa.
4. Nazwa i adres szkoły.
5. Imię i nazwisko nauczyciela/opiekuna (telefon lub e-mail).

Prace zbiorowe nie będą oceniane.

Jury:

W skład Jury wejdą plastycy oraz członkowie Polskiego Towarzystwa Origami.
Jury dokonując oceny prac, kierować się będzie:
- stopniem trudności wykonania modelu,
- ciekawością pomysłu,
- estetyką wykonania,
- doborem kolorystyki.

Prace będą oceniane w następujących kategoriach wiekowych:

I przedszkola- 6 latki
II szkoła podstawowa klasy 1-3
III szkoła podstawowa klasy 4-7
IV gimnazjum
V szkoła ponadgimnazjalna
VI studenci

Wszystkie prace konkursowe zostaną wystawione w dniach 8-9 czerwca 2018r. w czasie trwania Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży „WĘDRÓWKI PO KRAINIE ORIGAMI” w Spółdzielczym Domu Kultury, ul. Okulickiego 32, 37-450 Stalowa Wola.

Nie zwracamy prac konkursowych.
Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe i dyplomy, nauczyciele/opiekunowie – podziękowania.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

Koordynatorzy konkursu:

Janusz Bis – PSPzOI nr 7 w Stalowej Woli, e-mail: janusz_bis[małpa]wp[kropeczka]pl
Irena Sajdak — PSPzOI nr 7 w Stalowej Woli, e-mail: idkf[małpa]interia[kropeczka]pl

Pedikuloza, czyli co Twoje dziecko może mieć na głowie

Zapraszamy do zapoznania się z ulotką informacyjną GIS.

Kalendarz roku szkolnego 2017/2018

Kalendarz na rok szkolny 2017/2018 jest dostępny tutaj.

Nietypowe Czytanie Literatury - II semestr 2017/2018

Ze względu na zmiany planu i związane z tym kwestie organizacyjne w II semestrze są odwołane zajęcia Nietypowe Czytanie Literatury. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w poprzednich zajęciach.