001.katynW dniu 19 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczystość upamiętniająca Ofiary zbrodni katyńskiej. Katyń – symbol zbrodni ludobójstwa popełnionej na około 22 000 Polaków, w tym ponad 15 000 jeńców wojennych.

Byli wśród nich oficerowie Wojska Polskiego, policjanci i oficerowie rezerwy: urzędnicy, lekarze, profesorowie, prawnicy, nauczyciele, duchowni, literaci, kupcy... Zostali potajemnie zamordowani wiosną 1940 roku na rozkaz najwyższych władz sowieckich, ich groby odkryto w Katyniu, Charkowie i Miednoje. Prawda o tych wydarzeniach była zakazana do 1989 roku.
Poznanie prawdy o Katyniu to nasz moralny obowiązek wobec tysięcy rodaków w bestialski sposób pomordowanych na Wschodzie. To również droga
do określenia pełni naszego człowieczeństwa.
Dlatego uczniowie naszej szkoły z klas: VII d, VI b, VI c, VII e oraz V c pod kierunkiem nauczycieli pani Beaty Stępak, pani Anny Majkowskiej - Sobiło i pani Marty Bańka przygotowali akademię, w której przypomnieli tamte ciężkie czasy, ale także chcieli wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń. Była to lekcja patriotyzmu i historii.
W czasie apelu uczniowie wysłuchali wiersza Feliksa Konarskiego „Katyń”, listów pisanych przez więźniów do swoich rodzin, listów dzieci pisanych do ojców oraz piosenek: „Ostatni list” i „Biały Krzyż” w wykonaniu uczniów naszej szkoły.
W przedstawieniu tematu wykorzystano podkłady muzyczne: „Polskie drogi” (muzyka z filmu), „Pearl Harbor” (muzyka z filmu) oraz fragment filmu: „Katyń” Andrzeja Wajdy.
Dekorację wykonała pani Anna Sawicka.

Beata Stępak, Anna Majkowska - Sobiło

Zebrania z rodzicami 6 grudnia 2018

6 grudnia 2018 roku (czwartek) odbędą się zebrania z rodzicami.

Zebranie Rady Rodziców 20 XI 2018

Zebranie Rady Rodzicow i Przedstawicieli Trojek Klasowych 20 listopada godz. 17 swietlica szkoly.

List Minister Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa

Komendant Powiatowy Policji Straży Pożarnej w Stalowej Woli przedstawia materiały edukacyjne dot. Ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej pn. "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa". Prosimy o zapoznanie się z załączonymi materiałami.

Rys. 1 - Czad

Rys. 2 Czad

Rys. 3 - czad

Rys. 4 - Dym

Państwowa Straż Pożarna

Zebranie Rady Rodziców 17 X 2018

Zebranie Rady Rodziców i Przedstawicieli Trójek Klasowych 17 października 2018 o godz. 17:00 w świetlicy szkoły. Prosimy o przybycie.

Zarząd Rady Rodziców