Strona główna

O szkole

Dla Rodzica

Dla Ucznia

Dla Nauczyciela

NABÓR - rok szkolny 2019/2020

RODO

Wydarzenia

Skontaktuj się z nami

Publiczna Szkoła Podstawowa

z Oddziałami Integracyjnymi nr 7

im. Mikołaja Kopernika 

ul. Okulickiego 14
37-450 Stalowa Wola


+48 15 842 04 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


NIP: 8651427241
REGON: 000837465 
KRS: 0000145905

Nr konta

80 1020 4913 0000 9802 0117 6981
 

Plan lekcji

E-dziennik

Zdjęcia

photo gallery

Otwórz menu

001.katynW dniu 19 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczystość upamiętniająca Ofiary zbrodni katyńskiej. Katyń – symbol zbrodni ludobójstwa popełnionej na około 22 000 Polaków, w tym ponad 15 000 jeńców wojennych.

Byli wśród nich oficerowie Wojska Polskiego, policjanci i oficerowie rezerwy: urzędnicy, lekarze, profesorowie, prawnicy, nauczyciele, duchowni, literaci, kupcy... Zostali potajemnie zamordowani wiosną 1940 roku na rozkaz najwyższych władz sowieckich, ich groby odkryto w Katyniu, Charkowie i Miednoje. Prawda o tych wydarzeniach była zakazana do 1989 roku.
Poznanie prawdy o Katyniu to nasz moralny obowiązek wobec tysięcy rodaków w bestialski sposób pomordowanych na Wschodzie. To również droga
do określenia pełni naszego człowieczeństwa.
Dlatego uczniowie naszej szkoły z klas: VII d, VI b, VI c, VII e oraz V c pod kierunkiem nauczycieli pani Beaty Stępak, pani Anny Majkowskiej - Sobiło i pani Marty Bańka przygotowali akademię, w której przypomnieli tamte ciężkie czasy, ale także chcieli wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń. Była to lekcja patriotyzmu i historii.
W czasie apelu uczniowie wysłuchali wiersza Feliksa Konarskiego „Katyń”, listów pisanych przez więźniów do swoich rodzin, listów dzieci pisanych do ojców oraz piosenek: „Ostatni list” i „Biały Krzyż” w wykonaniu uczniów naszej szkoły.
W przedstawieniu tematu wykorzystano podkłady muzyczne: „Polskie drogi” (muzyka z filmu), „Pearl Harbor” (muzyka z filmu) oraz fragment filmu: „Katyń” Andrzeja Wajdy.
Dekorację wykonała pani Anna Sawicka.

Beata Stępak, Anna Majkowska - Sobiło

Zapraszamy do galerii zdjęć

Co nowego w szkole?

Ostatnie komunikaty

Zebranie rodziców 13.03.2019

ZEBRANIE RADY RODZICOW I PRZEDSTAWICIELI TROJEK KLASOWYCH 13 MARCA GODZ 17 ŚWIETLICA SZKOŁY

Wypocznek - porady MEN 2019 - zima

Zapraszamy do zapoznania się z wskazówkami MEN o bezpiecznym wypoczynku dzieci.

List GIS i Komendy Policji do rodziców - styczeń 2019

List Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendy Głównej Policji poniżej

Rekrutacja do szkoły średniej 2018/2019

Szczegółowe informacje znajdują się poniżej

MEN: Rektrutacja do szkół średnich - XII 2018

Zapraszamy do zapoznania się z listem min. Anny Zalewskiej i stroną MEN odnośnie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.