001.katynW dniu 19 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczystość upamiętniająca Ofiary zbrodni katyńskiej. Katyń – symbol zbrodni ludobójstwa popełnionej na około 22 000 Polaków, w tym ponad 15 000 jeńców wojennych.

Byli wśród nich oficerowie Wojska Polskiego, policjanci i oficerowie rezerwy: urzędnicy, lekarze, profesorowie, prawnicy, nauczyciele, duchowni, literaci, kupcy... Zostali potajemnie zamordowani wiosną 1940 roku na rozkaz najwyższych władz sowieckich, ich groby odkryto w Katyniu, Charkowie i Miednoje. Prawda o tych wydarzeniach była zakazana do 1989 roku.
Poznanie prawdy o Katyniu to nasz moralny obowiązek wobec tysięcy rodaków w bestialski sposób pomordowanych na Wschodzie. To również droga
do określenia pełni naszego człowieczeństwa.
Dlatego uczniowie naszej szkoły z klas: VII d, VI b, VI c, VII e oraz V c pod kierunkiem nauczycieli pani Beaty Stępak, pani Anny Majkowskiej - Sobiło i pani Marty Bańka przygotowali akademię, w której przypomnieli tamte ciężkie czasy, ale także chcieli wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń. Była to lekcja patriotyzmu i historii.
W czasie apelu uczniowie wysłuchali wiersza Feliksa Konarskiego „Katyń”, listów pisanych przez więźniów do swoich rodzin, listów dzieci pisanych do ojców oraz piosenek: „Ostatni list” i „Biały Krzyż” w wykonaniu uczniów naszej szkoły.
W przedstawieniu tematu wykorzystano podkłady muzyczne: „Polskie drogi” (muzyka z filmu), „Pearl Harbor” (muzyka z filmu) oraz fragment filmu: „Katyń” Andrzeja Wajdy.
Dekorację wykonała pani Anna Sawicka.

Beata Stępak, Anna Majkowska - Sobiło

Zaczarowany Ołówek - 08.06.2018 - odwołane zajęcia

Z powody choroby nauczyciela zajęcia Zaczarowany Ołówek są odwołane.

Oddziały przedszkolne - przerwa 2.07-09.08.2018

Informacja dla Rodziców dzieci uczęszczających
do oddziałów przedszkolnych w PSPzOI nr 7
w roku szkolnym 2017/2018

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej
im. Mikołaja Kopernika w Stalowej Woli informuje, że
w okresie

od 2 lipca 2018 r. do 9 sierpnia 2018 r.

nastąpi przerwa  wakacyjna w funkcjonowaniu
oddziałów przedszkolnych.