Strona główna

O szkole

Dla Rodzica

Dla Ucznia

Dla Nauczyciela

RODO

Wydarzenia

Skontaktuj się z nami

Publiczna Szkoła Podstawowa

z Oddziałami Integracyjnymi nr 7

im. Mikołaja Kopernika 

ul. Okulickiego 14
37-450 Stalowa Wola


+48 15 842 04 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


NIP: 8651427241
REGON: 000837465 
KRS: 0000145905

Nr konta

80 1020 4913 0000 9802 0117 6981
 

Plan lekcji

E-dziennik

Zdjęcia

photo gallery

Otwórz menu

001.katynW dniu 19 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczystość upamiętniająca Ofiary zbrodni katyńskiej. Katyń – symbol zbrodni ludobójstwa popełnionej na około 22 000 Polaków, w tym ponad 15 000 jeńców wojennych.

Byli wśród nich oficerowie Wojska Polskiego, policjanci i oficerowie rezerwy: urzędnicy, lekarze, profesorowie, prawnicy, nauczyciele, duchowni, literaci, kupcy... Zostali potajemnie zamordowani wiosną 1940 roku na rozkaz najwyższych władz sowieckich, ich groby odkryto w Katyniu, Charkowie i Miednoje. Prawda o tych wydarzeniach była zakazana do 1989 roku.
Poznanie prawdy o Katyniu to nasz moralny obowiązek wobec tysięcy rodaków w bestialski sposób pomordowanych na Wschodzie. To również droga
do określenia pełni naszego człowieczeństwa.
Dlatego uczniowie naszej szkoły z klas: VII d, VI b, VI c, VII e oraz V c pod kierunkiem nauczycieli pani Beaty Stępak, pani Anny Majkowskiej - Sobiło i pani Marty Bańka przygotowali akademię, w której przypomnieli tamte ciężkie czasy, ale także chcieli wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń. Była to lekcja patriotyzmu i historii.
W czasie apelu uczniowie wysłuchali wiersza Feliksa Konarskiego „Katyń”, listów pisanych przez więźniów do swoich rodzin, listów dzieci pisanych do ojców oraz piosenek: „Ostatni list” i „Biały Krzyż” w wykonaniu uczniów naszej szkoły.
W przedstawieniu tematu wykorzystano podkłady muzyczne: „Polskie drogi” (muzyka z filmu), „Pearl Harbor” (muzyka z filmu) oraz fragment filmu: „Katyń” Andrzeja Wajdy.
Dekorację wykonała pani Anna Sawicka.

Beata Stępak, Anna Majkowska - Sobiło

Zapraszamy do galerii zdjęć

Co nowego w szkole?

Ostatnie komunikaty

List do Uczniów od RPP 2018

List do Uczniów i Uczennic z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018

Bezpieczny wypoczynek - lato 2018

Przed rozpoczęciem wakacji Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca do zapoznania się z „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku. (...)

Wybierając dla swojego dziecka formę letniego wypoczynku, należy zadbać przede wszystkim o sprawdzenie wiarygodności organizatora. MEN stworzyło publiczną bazę danych o wypoczynku, za pomocą której każdy rodzic może przekonać się, czy dany organizator zgłosił turnus do właściwego kuratorium oświaty na 21 dni przed terminem rozpoczęcia wyjazdu oraz na 14 dni w przypadku półkolonii i wypoczynku organizowanego za granicą.

Poradnik bezpiecznego wypoczynku znajduje się tutaj.

Szczegółowe informacje sa dostępne na stronie MEN.

Baza wypoczynku MEN dostępna tutaj..

"Dobry Start" - wyprawka szkolna dla dziecka

Dobry start

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami w:

a także na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Zaczarowany Ołówek - 08.06.2018 - odwołane zajęcia

Z powody choroby nauczyciela zajęcia Zaczarowany Ołówek są odwołane.

esjot podpis

Oddziały przedszkolne - przerwa 2.07-09.08.2018

Informacja dla Rodziców dzieci uczęszczających
do oddziałów przedszkolnych w PSPzOI nr 7
w roku szkolnym 2017/2018

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej
z Oddziałami Integracyjnymi nr 7
im. Mikołaja Kopernika w Stalowej Woli informuje, że
w okresie

od 2 lipca 2018 r. do 9 sierpnia 2018 r.

nastąpi przerwa  wakacyjna w funkcjonowaniu
oddziałów przedszkolnych.