2018.04.10.faustyna iwanicka nagroda4 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Melchiora Wańkowicza rozstrzygnięto II edycję konkursu „Czytaj z radością, słuchaj z przyjemnością” zorganizowanego przez bibliotekę oraz Publiczną Szkołę Podstawową nr 9 dla uczniów klas II-III szkół podstawowych w Stalowej Woli.

W ramach konkursowej prezentacji w II etapie, każdy uczestnik zobowiązany był do przeczytania fragmentu dowolnie wybranej baśni polskiej (czas czytania do 2 min) i przeczytania wylosowanego tekstu ze zbiorów wierszy Danuty Wawiłow lub Doroty Gellner. Komisja Konkursowa oceniała: interpunkcję, dykcję, artykulację głosek czy płynność i tempo czytania.
W kategorii klas drugich uczennica Faustyna Iwanicka z klasy II A zajęła drugie miejsce.

Podczas podsumowania konkursu w MBP, laureaci otrzymali nagrody książkowe, a uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

Jolanta Łuszczak

Więcej informacji na stronie MBP im. Wańkowicza

Egzamin ósmoklasisty

Informacje Centralnej Komisji Egzaminacyjne i przykładowe arkusze do egzaminu ósmoklasisty

Regulamin XII Wojewódzkiego Konkursu Origami

XII WOJEWÓDZKI KONKURS ORIGAMI

w ramach Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży

„WĘDRÓWKI PO KRAINIE ORIGAMI”

Organizatorzy:

• Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 w Stalowej Woli,
• Polskie Towarzystwo Origami

Patronat medialny:

OrigamiArt: www.origami.art.pl
Polskie Towarzystwo Origami

Cele konkursu:

• integracja środowiska województwa podkarpackiego,
• popularyzowanie wśród młodzieży origami, jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu,
• rozwijanie i kształtowanie wyobraźni, koncentracji i sprawności manualnej.

Miejsce konkursu:

Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 w Stalowej Woli, ul. Okulickiego14, 37-450 Stalowa Wola

tel.: 15 842 04 88,
E-mail: janusz_bis[małpa]wp[kropeczka]pl

Termin:

Nadsyłanie prac: do 24 maja 2018r. na adres Irena Sajdak, Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 7, ul. Okulickiego 14, 37-450 Stalowa Wola, z dopiskiem „XII Wojewódzki Konkurs Origami”.

Zakończenie konkursu i rozdanie nagród: 8 czerwca 2018r.- SDK w Stalowej Woli, ul Okulickiego 32

Uczestnicy:

Konkurs jest adresowany do wychowanków przedszkoli (6 latki ), uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz studentów województwa podkarpackiego. Uczestnicy konkursu mogą przygotować modele w dwóch kategoriach:origami klasyczne (z jednej kartki papieru) oraz origami modułowe (z wielu kartek papieru).

Warunki uczestnictwa:

- własnoręczne złożenie modelu,
- 1 osoba może przesłać lub dostarczyć na adres maksymalnie dwie prace,
- do każdej pracy należy dołączyć wizytówkę o treści:

1. Tytuł pracy.
2. Imię i nazwisko autora /wykonawcy pracy.
3. Klasa.
4. Nazwa i adres szkoły.
5. Imię i nazwisko nauczyciela/opiekuna (telefon lub e-mail).

Prace zbiorowe nie będą oceniane.

Jury:

W skład Jury wejdą plastycy oraz członkowie Polskiego Towarzystwa Origami.
Jury dokonując oceny prac, kierować się będzie:
- stopniem trudności wykonania modelu,
- ciekawością pomysłu,
- estetyką wykonania,
- doborem kolorystyki.

Prace będą oceniane w następujących kategoriach wiekowych:

I przedszkola- 6 latki
II szkoła podstawowa klasy 1-3
III szkoła podstawowa klasy 4-7
IV gimnazjum
V szkoła ponadgimnazjalna
VI studenci

Wszystkie prace konkursowe zostaną wystawione w dniach 8-9 czerwca 2018r. w czasie trwania Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży „WĘDRÓWKI PO KRAINIE ORIGAMI” w Spółdzielczym Domu Kultury, ul. Okulickiego 32, 37-450 Stalowa Wola.

Nie zwracamy prac konkursowych.
Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe i dyplomy, nauczyciele/opiekunowie – podziękowania.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

Koordynatorzy konkursu:

Janusz Bis – PSPzOI nr 7 w Stalowej Woli, e-mail: janusz_bis[małpa]wp[kropeczka]pl
Irena Sajdak — PSPzOI nr 7 w Stalowej Woli, e-mail: idkf[małpa]interia[kropeczka]pl

Pedikuloza, czyli co Twoje dziecko może mieć na głowie

Zapraszamy do zapoznania się z ulotką informacyjną GIS.

Kalendarz roku szkolnego 2017/2018

Kalendarz na rok szkolny 2017/2018 jest dostępny tutaj.

Nietypowe Czytanie Literatury - II semestr 2017/2018

Ze względu na zmiany planu i związane z tym kwestie organizacyjne w II semestrze są odwołane zajęcia Nietypowe Czytanie Literatury. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w poprzednich zajęciach.