2018.03.06 famous london laureaciPod koniec stycznia w naszej szkole odbył się konkurs językowo – plastyczny dla uczniów klas czwartych i piątych na najciekawszy plakat prezentujący sławne miejsca i zabytki w Londynie. Obok wzbudzenia zainteresowania uczniów językiem angielskim, celem konkursu było zaciekawienie ich kulturą, historią i architekturą stolicy Wielkiej Brytanii – Londynu.

Pod uwagę brano przede wszystkim pomysłowość, estetykę wykonanej pracy oraz poprawność językową. Na konkurs wpłynęło mnóstwo przepięknie wykonanych prac. Uczniowie przedstawili wiele ciekawych miejsc oraz zabytków znajdujących się w Londynie. Były to między innymi: pałac Buckingham, Muzeum figur woskowych Madame Tussauds, Muzeum Brytyjskie, Pałac Westminsterski z Big Benem włącznie, Tower Bridge, Opactwo Westminsterskie, Londyńskie Oko, stacja kolejowa Paddington, Katedra Świętego Pawła, Plac Trafalgarski, Londyńskie Akwarium, stadiony sportowe Wembley i Emirates, muzeum Sherlocka Holmesa czy teatr The Globe, którego jednym z udziałowców był sam William Szekspir. Uczniowie zwrócili także uwagę na charakterystyczne dla Londynu czarne taksówki, czerwone budki telefoniczne, autobusy piętrowe, a nawet deszcz.
Ze względu na rozbieżność w formatach prac, zostały one podzielone na dwie kategorie: plakaty wykonane w formacie A2 oraz plakaty wykonane w różnych formatach (A4, B2, B1). Wybór zwycięskich prac okazał się niezwykle trudny.

Wyniki konkursu w kategorii prac wykonanych w formacie A2:

I miejsce: Milena Nicałek, kl. 4 „a”
II miejsce: Bartosz Maj, kl. 4 „c”
Aleksandra Bibik, kl. 4 „f”
III miejsce: Adrian Szczupak, kl. 4 „a”
Oliwia Dębiak, kl. 4 „b”
Wyróżnienia: Alicja Cudziło, kl. 4 „c”
Wiktoria Wieprzęć, kl. 5 „c”

Wyniki konkursu w kategorii prac wykonanych w pozostałych formatach:
I miejsce: Filip Nawracaj, kl. 4 „a”
II miejsce: Julia Cebulak, kl. 4 „a”
Patrycja Telega, kl. 4 „c”
III miejsce: Maciej Paluch, kl. 4 „b”
Dawid Misiaszek, kl. 5 „a”
Wyróżnienia: Lena Buława, kl. 4 „b”
Katarzyna Włodarczyk, kl. 4 „c”

Gorące podziękowania dla wszystkich uczestników konkursu oraz wielkie gratulacje dla zwycięzców!

Ewa Rybicka

Zaczarowany Ołówek - 08.06.2018 - odwołane zajęcia

Z powody choroby nauczyciela zajęcia Zaczarowany Ołówek są odwołane.

Oddziały przedszkolne - przerwa 2.07-09.08.2018

Informacja dla Rodziców dzieci uczęszczających
do oddziałów przedszkolnych w PSPzOI nr 7
w roku szkolnym 2017/2018

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej
im. Mikołaja Kopernika w Stalowej Woli informuje, że
w okresie

od 2 lipca 2018 r. do 9 sierpnia 2018 r.

nastąpi przerwa  wakacyjna w funkcjonowaniu
oddziałów przedszkolnych.