2018.03.06 famous london laureaciPod koniec stycznia w naszej szkole odbył się konkurs językowo – plastyczny dla uczniów klas czwartych i piątych na najciekawszy plakat prezentujący sławne miejsca i zabytki w Londynie. Obok wzbudzenia zainteresowania uczniów językiem angielskim, celem konkursu było zaciekawienie ich kulturą, historią i architekturą stolicy Wielkiej Brytanii – Londynu.

Pod uwagę brano przede wszystkim pomysłowość, estetykę wykonanej pracy oraz poprawność językową. Na konkurs wpłynęło mnóstwo przepięknie wykonanych prac. Uczniowie przedstawili wiele ciekawych miejsc oraz zabytków znajdujących się w Londynie. Były to między innymi: pałac Buckingham, Muzeum figur woskowych Madame Tussauds, Muzeum Brytyjskie, Pałac Westminsterski z Big Benem włącznie, Tower Bridge, Opactwo Westminsterskie, Londyńskie Oko, stacja kolejowa Paddington, Katedra Świętego Pawła, Plac Trafalgarski, Londyńskie Akwarium, stadiony sportowe Wembley i Emirates, muzeum Sherlocka Holmesa czy teatr The Globe, którego jednym z udziałowców był sam William Szekspir. Uczniowie zwrócili także uwagę na charakterystyczne dla Londynu czarne taksówki, czerwone budki telefoniczne, autobusy piętrowe, a nawet deszcz.
Ze względu na rozbieżność w formatach prac, zostały one podzielone na dwie kategorie: plakaty wykonane w formacie A2 oraz plakaty wykonane w różnych formatach (A4, B2, B1). Wybór zwycięskich prac okazał się niezwykle trudny.

Wyniki konkursu w kategorii prac wykonanych w formacie A2:

I miejsce: Milena Nicałek, kl. 4 „a”
II miejsce: Bartosz Maj, kl. 4 „c”
Aleksandra Bibik, kl. 4 „f”
III miejsce: Adrian Szczupak, kl. 4 „a”
Oliwia Dębiak, kl. 4 „b”
Wyróżnienia: Alicja Cudziło, kl. 4 „c”
Wiktoria Wieprzęć, kl. 5 „c”

Wyniki konkursu w kategorii prac wykonanych w pozostałych formatach:
I miejsce: Filip Nawracaj, kl. 4 „a”
II miejsce: Julia Cebulak, kl. 4 „a”
Patrycja Telega, kl. 4 „c”
III miejsce: Maciej Paluch, kl. 4 „b”
Dawid Misiaszek, kl. 5 „a”
Wyróżnienia: Lena Buława, kl. 4 „b”
Katarzyna Włodarczyk, kl. 4 „c”

Gorące podziękowania dla wszystkich uczestników konkursu oraz wielkie gratulacje dla zwycięzców!

Ewa Rybicka

Zebrania z rodzicami 6 grudnia 2018

6 grudnia 2018 roku (czwartek) odbędą się zebrania z rodzicami.

Zebranie Rady Rodziców 20 XI 2018

Zebranie Rady Rodzicow i Przedstawicieli Trojek Klasowych 20 listopada godz. 17 swietlica szkoly.

List Minister Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa

Komendant Powiatowy Policji Straży Pożarnej w Stalowej Woli przedstawia materiały edukacyjne dot. Ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej pn. "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa". Prosimy o zapoznanie się z załączonymi materiałami.

Rys. 1 - Czad

Rys. 2 Czad

Rys. 3 - czad

Rys. 4 - Dym

Państwowa Straż Pożarna

Zebranie Rady Rodziców 17 X 2018

Zebranie Rady Rodziców i Przedstawicieli Trójek Klasowych 17 października 2018 o godz. 17:00 w świetlicy szkoły. Prosimy o przybycie.

Zarząd Rady Rodziców