christmas card 001Tradycja pisania kartek świątecznych sięga jeszcze czasów starożytności. Do Europy zwyczaj ten dotarł około roku 1400 a najstarsza natomiast świąteczna kartka pocztowa rozpoczęła swą historię w Anglii, w roku 1846. W Polsce tradycja ta znana jest od ponad stu lat. Własnoręcznie wykonana kartka najlepiej oddaje nastrój świąt, wyraża nasze emocje i uczucia do osób bliskich naszemu sercu. Kontynuując tę piękną tradycję, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową w języku angielskim „The most beautiful Christmas card”. Uczestnictwo w konkursie polegało na wykonaniu techniką dowolną kartki świątecznej i napisaniu życzeń w języku angielskim.

Prace uczestników oceniane były za:
• poziom artystyczny wykonanej pracy
• oryginalność, pomysłowość oraz pracochłonność
• estetykę wykonania
• stopień nawiązania do tradycji
• ciekawą treść życzeń

Najpiękniejsze kartki w kategorii klas 1-3 i 4-7 wykonali:

Nicole Rybak kl. 3d (I miejsce),

Krzysztof Golik kl. 3c (II miejsce),

Adam Kluk kl. 3b (III miejsce)

Kamila Ćwikła 6b (I miejsce),

Amelia Mroczyńska 6b  (II miejsce),

Oliwier Mazurek i Anna Niemiec kl.6b (III miejsce)

Justyna Babicka, Olga Bila, Kamila Flejzor

Zaczarowany Ołówek - 08.06.2018 - odwołane zajęcia

Z powody choroby nauczyciela zajęcia Zaczarowany Ołówek są odwołane.

Zebranie Rady Rodziców - 12.06.2018

Zebranie Rady Rodziców i Przedstawicieli Trojek Klasowych dnia 12 czerwca godz. 17 swietlica szkoly.

Ewa Chołody