christmas card 001Tradycja pisania kartek świątecznych sięga jeszcze czasów starożytności. Do Europy zwyczaj ten dotarł około roku 1400 a najstarsza natomiast świąteczna kartka pocztowa rozpoczęła swą historię w Anglii, w roku 1846. W Polsce tradycja ta znana jest od ponad stu lat. Własnoręcznie wykonana kartka najlepiej oddaje nastrój świąt, wyraża nasze emocje i uczucia do osób bliskich naszemu sercu. Kontynuując tę piękną tradycję, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową w języku angielskim „The most beautiful Christmas card”. Uczestnictwo w konkursie polegało na wykonaniu techniką dowolną kartki świątecznej i napisaniu życzeń w języku angielskim.

Prace uczestników oceniane były za:
• poziom artystyczny wykonanej pracy
• oryginalność, pomysłowość oraz pracochłonność
• estetykę wykonania
• stopień nawiązania do tradycji
• ciekawą treść życzeń

Najpiękniejsze kartki w kategorii klas 1-3 i 4-7 wykonali:

Nicole Rybak kl. 3d (I miejsce),

Krzysztof Golik kl. 3c (II miejsce),

Adam Kluk kl. 3b (III miejsce)

Kamila Ćwikła 6b (I miejsce),

Amelia Mroczyńska 6b  (II miejsce),

Oliwier Mazurek i Anna Niemiec kl.6b (III miejsce)

Justyna Babicka, Olga Bila, Kamila Flejzor

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa

Komendant Powiatowy Policji Straży Pożarnej w Stalowej Woli przedstawia materiały edukacyjne dot. Ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej pn. "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa". Prosimy o zapoznanie się z załączonymi materiałami.

Rys. 1 - Czad

Rys. 2 Czad

Rys. 3 - czad

Rys. 4 - Dym

Państwowa Straż Pożarna

Zebranie Rady Rodziców 17 X 2018

Zebranie Rady Rodziców i Przedstawicieli Trójek Klasowych 17 października 2018 o godz. 17:00 w świetlicy szkoły. Prosimy o przybycie.

Zarząd Rady Rodziców