baltow 0018 grudnia uczniowie klasy 3b i 4a wybrali się na wycieczkę do Bałtowa, aby odwiedzić Świętego Mikołaja, a także zwiedzić jego wioskę. Humory dopisywały dzieciom już od samego rana, kiedy to ochoczo zebrały się przed szkołą. Droga do wioski Świętego Mikołaja minęła w oka mgnieniu. Po przyjeździe dzieci zostały zaproszone do chaty Świętego, która jest najważniejszym miejscem w wiosce.

To w niej odbywa się spotkanie z poczciwym, pełnym poczucia humoru starcem w czerwonym stroju, który czeka szczególnie na grzeczne dzieci. W chacie było bardzo ładnie, ciepło i kolorowo. Dzieci spotkały tutaj także Panią Mikołajową, która raczyła ich swymi smakołykami i ciepłą herbatą. Nie zabrakło i Śnieżynek. Dzieci porozmawiały z Mikołajem, oglądnęły Telewizję Mikołajową, a na koniec wszyscy chętnie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia.
Tuż obok Mikołaja mieszkają w swej osadzie elfy – jego dzielni pomocnicy. Ich osada to konstrukcja wysoko zamontowanych, drewnianych domków połączonych ze sobą mostkami. Dla dzieci wspinaczka po malutkich schodkach okazała się niezwykłą frajdą. Następnie nadszedł czas szaleństwa, czyli krótka przerwa na bałtowskim placu zabaw. Ileż radości sprawiły dzieciom wspólne zabawy na piasku, w otoczeniu dinozaurów. W końcu nadszedł czas na długo wyczekiwany pokaz magii i iluzji. Z wielkim zaciekawieniem i niedowierzaniem uczniowie oglądali różne sztuczki wykonywane przez tutejszego iluzjonistę. Dzieci miały również okazję do zakupu pamiątek oraz różnych ozdób świątecznych.
Wizyta w bałtowskiej Wiosce Świętego Mikołaja z pewnością głęboko zapadnie w pamięci każdego dziecka, a i my dorośli chętnie powróciliśmy sentymentalnie do czasów swego dzieciństwa, kiedy marzyliśmy o magicznej krainie elfów pełnej zabawek i podarków.
I pomyśleć, że do pełni szczęścia zabrakło tylko śniegu…

Ewa Rybicka

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa

Komendant Powiatowy Policji Straży Pożarnej w Stalowej Woli przedstawia materiały edukacyjne dot. Ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej pn. "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa". Prosimy o zapoznanie się z załączonymi materiałami.

Rys. 1 - Czad

Rys. 2 Czad

Rys. 3 - czad

Rys. 4 - Dym

Państwowa Straż Pożarna

Zebranie Rady Rodziców 17 X 2018

Zebranie Rady Rodziców i Przedstawicieli Trójek Klasowych 17 października 2018 o godz. 17:00 w świetlicy szkoły. Prosimy o przybycie.

Zarząd Rady Rodziców