baltow 0018 grudnia uczniowie klasy 3b i 4a wybrali się na wycieczkę do Bałtowa, aby odwiedzić Świętego Mikołaja, a także zwiedzić jego wioskę. Humory dopisywały dzieciom już od samego rana, kiedy to ochoczo zebrały się przed szkołą. Droga do wioski Świętego Mikołaja minęła w oka mgnieniu. Po przyjeździe dzieci zostały zaproszone do chaty Świętego, która jest najważniejszym miejscem w wiosce.

To w niej odbywa się spotkanie z poczciwym, pełnym poczucia humoru starcem w czerwonym stroju, który czeka szczególnie na grzeczne dzieci. W chacie było bardzo ładnie, ciepło i kolorowo. Dzieci spotkały tutaj także Panią Mikołajową, która raczyła ich swymi smakołykami i ciepłą herbatą. Nie zabrakło i Śnieżynek. Dzieci porozmawiały z Mikołajem, oglądnęły Telewizję Mikołajową, a na koniec wszyscy chętnie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia.
Tuż obok Mikołaja mieszkają w swej osadzie elfy – jego dzielni pomocnicy. Ich osada to konstrukcja wysoko zamontowanych, drewnianych domków połączonych ze sobą mostkami. Dla dzieci wspinaczka po malutkich schodkach okazała się niezwykłą frajdą. Następnie nadszedł czas szaleństwa, czyli krótka przerwa na bałtowskim placu zabaw. Ileż radości sprawiły dzieciom wspólne zabawy na piasku, w otoczeniu dinozaurów. W końcu nadszedł czas na długo wyczekiwany pokaz magii i iluzji. Z wielkim zaciekawieniem i niedowierzaniem uczniowie oglądali różne sztuczki wykonywane przez tutejszego iluzjonistę. Dzieci miały również okazję do zakupu pamiątek oraz różnych ozdób świątecznych.
Wizyta w bałtowskiej Wiosce Świętego Mikołaja z pewnością głęboko zapadnie w pamięci każdego dziecka, a i my dorośli chętnie powróciliśmy sentymentalnie do czasów swego dzieciństwa, kiedy marzyliśmy o magicznej krainie elfów pełnej zabawek i podarków.
I pomyśleć, że do pełni szczęścia zabrakło tylko śniegu…

Ewa Rybicka

Egzamin ósmoklasisty

Informacje Centralnej Komisji Egzaminacyjne i przykładowe arkusze do egzaminu ósmoklasisty

Regulamin XII Wojewódzkiego Konkursu Origami

XII WOJEWÓDZKI KONKURS ORIGAMI

w ramach Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży

„WĘDRÓWKI PO KRAINIE ORIGAMI”

Organizatorzy:

• Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 w Stalowej Woli,
• Polskie Towarzystwo Origami

Patronat medialny:

OrigamiArt: www.origami.art.pl
Polskie Towarzystwo Origami

Cele konkursu:

• integracja środowiska województwa podkarpackiego,
• popularyzowanie wśród młodzieży origami, jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu,
• rozwijanie i kształtowanie wyobraźni, koncentracji i sprawności manualnej.

Miejsce konkursu:

Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 w Stalowej Woli, ul. Okulickiego14, 37-450 Stalowa Wola

tel.: 15 842 04 88,
E-mail: janusz_bis[małpa]wp[kropeczka]pl

Termin:

Nadsyłanie prac: do 24 maja 2018r. na adres Irena Sajdak, Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 7, ul. Okulickiego 14, 37-450 Stalowa Wola, z dopiskiem „XII Wojewódzki Konkurs Origami”.

Zakończenie konkursu i rozdanie nagród: 8 czerwca 2018r.- SDK w Stalowej Woli, ul Okulickiego 32

Uczestnicy:

Konkurs jest adresowany do wychowanków przedszkoli (6 latki ), uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz studentów województwa podkarpackiego. Uczestnicy konkursu mogą przygotować modele w dwóch kategoriach:origami klasyczne (z jednej kartki papieru) oraz origami modułowe (z wielu kartek papieru).

Warunki uczestnictwa:

- własnoręczne złożenie modelu,
- 1 osoba może przesłać lub dostarczyć na adres maksymalnie dwie prace,
- do każdej pracy należy dołączyć wizytówkę o treści:

1. Tytuł pracy.
2. Imię i nazwisko autora /wykonawcy pracy.
3. Klasa.
4. Nazwa i adres szkoły.
5. Imię i nazwisko nauczyciela/opiekuna (telefon lub e-mail).

Prace zbiorowe nie będą oceniane.

Jury:

W skład Jury wejdą plastycy oraz członkowie Polskiego Towarzystwa Origami.
Jury dokonując oceny prac, kierować się będzie:
- stopniem trudności wykonania modelu,
- ciekawością pomysłu,
- estetyką wykonania,
- doborem kolorystyki.

Prace będą oceniane w następujących kategoriach wiekowych:

I przedszkola- 6 latki
II szkoła podstawowa klasy 1-3
III szkoła podstawowa klasy 4-7
IV gimnazjum
V szkoła ponadgimnazjalna
VI studenci

Wszystkie prace konkursowe zostaną wystawione w dniach 8-9 czerwca 2018r. w czasie trwania Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży „WĘDRÓWKI PO KRAINIE ORIGAMI” w Spółdzielczym Domu Kultury, ul. Okulickiego 32, 37-450 Stalowa Wola.

Nie zwracamy prac konkursowych.
Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe i dyplomy, nauczyciele/opiekunowie – podziękowania.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

Koordynatorzy konkursu:

Janusz Bis – PSPzOI nr 7 w Stalowej Woli, e-mail: janusz_bis[małpa]wp[kropeczka]pl
Irena Sajdak — PSPzOI nr 7 w Stalowej Woli, e-mail: idkf[małpa]interia[kropeczka]pl

Pedikuloza, czyli co Twoje dziecko może mieć na głowie

Zapraszamy do zapoznania się z ulotką informacyjną GIS.

Kalendarz roku szkolnego 2017/2018

Kalendarz na rok szkolny 2017/2018 jest dostępny tutaj.

Nietypowe Czytanie Literatury - II semestr 2017/2018

Ze względu na zmiany planu i związane z tym kwestie organizacyjne w II semestrze są odwołane zajęcia Nietypowe Czytanie Literatury. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w poprzednich zajęciach.