baltow 0018 grudnia uczniowie klasy 3b i 4a wybrali się na wycieczkę do Bałtowa, aby odwiedzić Świętego Mikołaja, a także zwiedzić jego wioskę. Humory dopisywały dzieciom już od samego rana, kiedy to ochoczo zebrały się przed szkołą. Droga do wioski Świętego Mikołaja minęła w oka mgnieniu. Po przyjeździe dzieci zostały zaproszone do chaty Świętego, która jest najważniejszym miejscem w wiosce.

To w niej odbywa się spotkanie z poczciwym, pełnym poczucia humoru starcem w czerwonym stroju, który czeka szczególnie na grzeczne dzieci. W chacie było bardzo ładnie, ciepło i kolorowo. Dzieci spotkały tutaj także Panią Mikołajową, która raczyła ich swymi smakołykami i ciepłą herbatą. Nie zabrakło i Śnieżynek. Dzieci porozmawiały z Mikołajem, oglądnęły Telewizję Mikołajową, a na koniec wszyscy chętnie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia.
Tuż obok Mikołaja mieszkają w swej osadzie elfy – jego dzielni pomocnicy. Ich osada to konstrukcja wysoko zamontowanych, drewnianych domków połączonych ze sobą mostkami. Dla dzieci wspinaczka po malutkich schodkach okazała się niezwykłą frajdą. Następnie nadszedł czas szaleństwa, czyli krótka przerwa na bałtowskim placu zabaw. Ileż radości sprawiły dzieciom wspólne zabawy na piasku, w otoczeniu dinozaurów. W końcu nadszedł czas na długo wyczekiwany pokaz magii i iluzji. Z wielkim zaciekawieniem i niedowierzaniem uczniowie oglądali różne sztuczki wykonywane przez tutejszego iluzjonistę. Dzieci miały również okazję do zakupu pamiątek oraz różnych ozdób świątecznych.
Wizyta w bałtowskiej Wiosce Świętego Mikołaja z pewnością głęboko zapadnie w pamięci każdego dziecka, a i my dorośli chętnie powróciliśmy sentymentalnie do czasów swego dzieciństwa, kiedy marzyliśmy o magicznej krainie elfów pełnej zabawek i podarków.
I pomyśleć, że do pełni szczęścia zabrakło tylko śniegu…

Ewa Rybicka

Wolontariat szkolny

Informator dla uczniów

Jak zrobić kokardę narodową

Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości dla uczniów i nauczycieli odbędzie się

9 listopada 2017 /czwartek/.

Zapraszamy klasy pod opieką nauczycieli uczących na wyznaczonej lekcji.
Ze względów organizacyjnych proszę o punktualnie sprowadzenie klas na salę gimnastyczną.

W tym dniu obowiązuje strój galowy.

Poniżej instrukcja robienia kokardy narodowej i szczegółowa rozpiska.

Pomoc psychologiczna

Szkoła zapewnia uczniom opiekę psychologiczną. W ramach wsparcia psychologicznego prowadzone są indywidualne spotkania z uczniami oraz zajęcia grupowe w klasach, porady i konsultacje dla rodziców i nauczycieli a także tematyczne spotkania dla rodziców z różnymi specjalistami.

Pedagog i psycholog służą pomocą uczniom, rodzicom, wychowawcom i nauczycielom codziennie w godzinach: 8.00 – 15.00.

Nietypowe Czytanie Literatury - zmiana godzin zajęć dla grupy II

Ze względów organizacyjnych zajęcia "Nietypowe Czytanie Literatury", w skrócie NCL (literacko-teatralne) z czwartku (grupa II) są przeniesione na piątek. Będą teraz odbywały się 14:45-15:30 (9 lekcja). Grupa I będzie miała zajęcia bez zmian we wtorek 13:55-14:40. Podział NCL na grupy znajduje się pod tym linkiem.

Zajęcia "Zaczytany ołówek" (czytelniczo-plastyczne) odbywają się bez zmian 13:05-13:55 w piątek.

Nietypowe Czytanie Literatury - podział na grupy

Drodzy Rodzice!

Na zajęciach Nietypowe Czytanie Literatury (literacko-teatralnych) obowiązuje podział na grupy:

Grupa I:

Julia Stolarska
Liia Stelmach
Nikola Krupa

W przypadku pominięcia jakiegoś dziecka proszę o kontakt przez Dziennik. Dziękuję.

Zajęcia dla Grupy I odbywają się bez zmian we wtorek od 13:55 do 14:40. Grupa II zajęcia odbywają się w nowym terminie, w piątek 14:45-15:30.