Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nieważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi."

- Jan Paweł II

final 001Dziękujemy za wielkie serce!!! To ludzie pomagają, nie rzeczy. Twoje prezenty to promień nadziei i impuls do zmiany dla rodzin w potrzebie. SZLACHETNA PACZKA to system pomnażania dobra. To dobro już działa i pomnaża się w tych, którzy przyłączyli się do projektu i wiedzą, że więcej szczęścia jest w dawaniu.
W tym roku nasza szkoła po raz piąty włączyła się w akcję Szlachetna Paczka. Dzięki szlachetności i pomocy darczyńców udało się nam przygotować paczki dla rodziny. Bardzo dziękujemy za oddanie i czynny udział tym, którzy wspomagali akcję: rodzicom, nauczycielom i uczniom. Dziękujemy za ofiarowany czas, za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka.

Drogi Darczyńco,

Ty obdarowałeś rodzinę. A teraz rodzina, wolontariusz, który się nią opiekował chcą teraz obdarować Ciebie.

Relacja z wręczenia paczki Rodzinie.

Gdy weszłam do domu pani Ania mocno mnie przytuliła, z chwili na chwilę wszyscy byliśmy coraz bardziej wzruszeni. Pani Ania powiedziała, że żal jej otwierać paczki ponieważ chciałaby zawsze mieć przed oczami widok tych pięknych prezentów u Niej w domu. W momencie otwierania paczek ciągle powtarzała, że to wszystko to chyba jej się śni. Pan Marek ocierał łzy i nie mógł uwierzyć, że w paczce jest tyle pięknych rzeczy. Bardzo się ucieszył z maszynki do golenia, a jego żona od razu usiadła na rower mówiąc: "Jest prześliczny" - będę jeździła jak królowa po mieście". Podczas spotkania panowała bardzo podniosła atmosfera, a jednocześnie było tak bardzo miło i rodzinnie, że chciałoby się dłużej celebrować tą chwilę.

Co chce przekazać wolontariusz?

Bardzo dziękuję, że to właśnie z Wami mogłam przyczynić się do tego, że ludzie pozbawieni wiary w siebie na nowo uwierzyli, że każdy jest ważny, niezależnie od wieku i pochodzenia. Dzięki Wam ja także poczułam się obdarowana, ponieważ taki Darczyńca nadaje sens i dodaje siły każdemu wolontariuszowi. Bardzo dziękuję, życzę spokojnych i radosnych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Co chce powiedzieć od siebie Rodzina?

Małżeństwo przekazuje moc życzeń świątecznych - dużo zdrowia, szczęścia i miłości. Pragniemy aby to dobro, które dziś otrzymaliśmy, wróciło do wszystkich tych którzy się przyczynili do naszego szczęścia. Dzięki Wam, nasze święta trwają od tej chwili. Bardzo dziękujemy.

Beata Bryk-Pokrzywa

Wolontariat szkolny

Informator dla uczniów

Jak zrobić kokardę narodową

Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości dla uczniów i nauczycieli odbędzie się

9 listopada 2017 /czwartek/.

Zapraszamy klasy pod opieką nauczycieli uczących na wyznaczonej lekcji.
Ze względów organizacyjnych proszę o punktualnie sprowadzenie klas na salę gimnastyczną.

W tym dniu obowiązuje strój galowy.

Poniżej instrukcja robienia kokardy narodowej i szczegółowa rozpiska.

Pomoc psychologiczna

Szkoła zapewnia uczniom opiekę psychologiczną. W ramach wsparcia psychologicznego prowadzone są indywidualne spotkania z uczniami oraz zajęcia grupowe w klasach, porady i konsultacje dla rodziców i nauczycieli a także tematyczne spotkania dla rodziców z różnymi specjalistami.

Pedagog i psycholog służą pomocą uczniom, rodzicom, wychowawcom i nauczycielom codziennie w godzinach: 8.00 – 15.00.

Nietypowe Czytanie Literatury - zmiana godzin zajęć dla grupy II

Ze względów organizacyjnych zajęcia "Nietypowe Czytanie Literatury", w skrócie NCL (literacko-teatralne) z czwartku (grupa II) są przeniesione na piątek. Będą teraz odbywały się 14:45-15:30 (9 lekcja). Grupa I będzie miała zajęcia bez zmian we wtorek 13:55-14:40. Podział NCL na grupy znajduje się pod tym linkiem.

Zajęcia "Zaczytany ołówek" (czytelniczo-plastyczne) odbywają się bez zmian 13:05-13:55 w piątek.

Nietypowe Czytanie Literatury - podział na grupy

Drodzy Rodzice!

Na zajęciach Nietypowe Czytanie Literatury (literacko-teatralnych) obowiązuje podział na grupy:

Grupa I:

Julia Stolarska
Liia Stelmach
Nikola Krupa

W przypadku pominięcia jakiegoś dziecka proszę o kontakt przez Dziennik. Dziękuję.

Zajęcia dla Grupy I odbywają się bez zmian we wtorek od 13:55 do 14:40. Grupa II zajęcia odbywają się w nowym terminie, w piątek 14:45-15:30.