Wydarzenia

Skontaktuj się z nami

Publiczna Szkoła Podstawowa

z Oddziałami Integracyjnymi nr 7

im. Mikołaja Kopernika 

ul. Okulickiego 14
37-450 Stalowa Wola


+48 15 842 04 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


NIP: 8651427241
REGON: 000837465 
KRS: 0000145905

Nr konta

80 1020 4913 0000 9802 0117 6981
 

Plan lekcji

E-dziennik

Szkolne nagrania

Zdjęcia

photo gallery

Otwórz menu

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości. Także i w naszej szkole 9 listopada 2017r. odbyła się z tej okazji akademia.

W uroczystym apelu, który rozpoczął się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu narodowego, wzięli udział uczniowie naszej szkoły, nauczyciele, pracownicy szkoły. Uczniowie klas: VI b, VI c, VI d oraz VII c i VII e przedstawili program artystyczny o patriotycznym charakterze. Przybliżyli społeczności szkolnej historię naszego kraju – czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z map świata. Apel był przedstawiony w bardzo ciekawej formie – uczniowie opowiadali historię walki Polaków o odzyskanie niepodległości oraz recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne.
Najważniejsze wydarzenia, daty, postacie, symbole narodowe umieszczono na wspólnie zrobionej gazetce.
Akademia z okazji Święta Niepodległości była dla uczniów wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu. Do występów przygotowały uczniów: pani Beata Stępak i pani Monika Potocka – Witek.
Oprawę muzyczną przygotowała pani Anna Majkowska – Sobiło.
Dekorację i kotyliony dla wszystkich uczestników wykonał nauczyciel plastyki – pani Anna Sawicka.

11 listopada uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 w Stalowej Woli uczestniczyli w miejskich obchodach 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą za Ojczyznę w Bazylice Konkatedralnej, w której przedstawiciele Siódemki godnie nas reprezentowali wraz z pocztem sztandarowym .
Następnie młodzież Szkoły wzięła udział w Ulicznym Ogólnopolskim Biegu Niepodległości.

Główna część uroczystości miała miejsce na Placu Piłsudskiego przed Miejskim Domem Kultury.
Gościem honorowym obchodów był Prezydent RP Andrzej Duda, z którym uczniowie naszej Szkoły mieli możliwość spotkania się na wspólnej scenie i osobistego przywitania.

Zgromadzeni wysłuchali okolicznościowych przemówień Pana Prezydenta Miasta – Lucjusza Nadbereżnego i Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Andrzeja Dudy.

Na zakończenie oficjalnej części uroczystości zapłonęło V Ognisko Patriotyzmu, przy którym odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oraz żołnierski poczęstunek.

Beata Stępak

 

Zapraszamy do galerii zdjęć

Co nowego w szkole?

Ostatnie komunikaty

Nietypowe Czytanie Literatury - II semestr 2017/2018

Ze względu na zmiany planu i związane z tym kwestie organizacyjne w II semestrze są odwołane zajęcia Nietypowe Czytanie Literatury. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w poprzednich zajęciach.

esjot podpis

Wolontariat szkolny

Informator dla uczniów

Jak zrobić kokardę narodową

Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości dla uczniów i nauczycieli odbędzie się


9 listopada 2017 /czwartek/.

Zapraszamy klasy pod opieką nauczycieli uczących na wyznaczonej lekcji.
Ze względów organizacyjnych proszę o punktualnie sprowadzenie klas na salę gimnastyczną.


W tym dniu obowiązuje strój galowy.

Poniżej instrukcja robienia kokardy narodowej i szczegółowa rozpiska.

Pomoc psychologiczna

Szkoła zapewnia uczniom opiekę psychologiczną. W ramach wsparcia psychologicznego prowadzone są indywidualne spotkania z uczniami oraz zajęcia grupowe w klasach, porady i konsultacje dla rodziców i nauczycieli a także tematyczne spotkania dla rodziców z różnymi specjalistami.

Pedagog i psycholog służą pomocą uczniom, rodzicom, wychowawcom i nauczycielom codziennie w godzinach: 8.00 – 15.00.

Wydawanie obiadów

Obiady są wydawane w stołówce szkolnej 10:30-13:30.