Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości. Także i w naszej szkole 9 listopada 2017r. odbyła się z tej okazji akademia.

W uroczystym apelu, który rozpoczął się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu narodowego, wzięli udział uczniowie naszej szkoły, nauczyciele, pracownicy szkoły. Uczniowie klas: VI b, VI c, VI d oraz VII c i VII e przedstawili program artystyczny o patriotycznym charakterze. Przybliżyli społeczności szkolnej historię naszego kraju – czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z map świata. Apel był przedstawiony w bardzo ciekawej formie – uczniowie opowiadali historię walki Polaków o odzyskanie niepodległości oraz recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne.
Najważniejsze wydarzenia, daty, postacie, symbole narodowe umieszczono na wspólnie zrobionej gazetce.
Akademia z okazji Święta Niepodległości była dla uczniów wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu. Do występów przygotowały uczniów: pani Beata Stępak i pani Monika Potocka – Witek.
Oprawę muzyczną przygotowała pani Anna Majkowska – Sobiło.
Dekorację i kotyliony dla wszystkich uczestników wykonał nauczyciel plastyki – pani Anna Sawicka.

11 listopada uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 w Stalowej Woli uczestniczyli w miejskich obchodach 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą za Ojczyznę w Bazylice Konkatedralnej, w której przedstawiciele Siódemki godnie nas reprezentowali wraz z pocztem sztandarowym .
Następnie młodzież Szkoły wzięła udział w Ulicznym Ogólnopolskim Biegu Niepodległości.

Główna część uroczystości miała miejsce na Placu Piłsudskiego przed Miejskim Domem Kultury.
Gościem honorowym obchodów był Prezydent RP Andrzej Duda, z którym uczniowie naszej Szkoły mieli możliwość spotkania się na wspólnej scenie i osobistego przywitania.

Zgromadzeni wysłuchali okolicznościowych przemówień Pana Prezydenta Miasta – Lucjusza Nadbereżnego i Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Andrzeja Dudy.

Na zakończenie oficjalnej części uroczystości zapłonęło V Ognisko Patriotyzmu, przy którym odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oraz żołnierski poczęstunek.

Beata Stępak

Zebrania z rodzicami 6 grudnia 2018

6 grudnia 2018 roku (czwartek) odbędą się zebrania z rodzicami.

Zebranie Rady Rodziców 20 XI 2018

Zebranie Rady Rodzicow i Przedstawicieli Trojek Klasowych 20 listopada godz. 17 swietlica szkoly.

List Minister Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa

Komendant Powiatowy Policji Straży Pożarnej w Stalowej Woli przedstawia materiały edukacyjne dot. Ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej pn. "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa". Prosimy o zapoznanie się z załączonymi materiałami.

Rys. 1 - Czad

Rys. 2 Czad

Rys. 3 - czad

Rys. 4 - Dym

Państwowa Straż Pożarna

Zebranie Rady Rodziców 17 X 2018

Zebranie Rady Rodziców i Przedstawicieli Trójek Klasowych 17 października 2018 o godz. 17:00 w świetlicy szkoły. Prosimy o przybycie.

Zarząd Rady Rodziców