akcja 0418 listopada w Europie obchodzony jest jako Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W Polsce zaś obchodzony jest jako Dzień „Śniadanie daje moc”.

Program ten ma na celu:
- zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka,
- przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.

To ósma już edycja akcji Śniadanie Daje Moc. W akcji wzięło udział 8200 szkół w całym kraju.

W trakcie spotkań dzieci przygotowywały smaczne i zdrowe posiłki, brały udział w warsztatach kulinarnych, oglądały występy artystyczne przygotowane przez klase III b oraz III g związane z tematem akcji i uczyły się 12 zasad zdrowego odżywiania opracowane przez Instytut Matki i Dziecka

W akcję zaangażowali się również rodzice uczniów, wyrażając aprobatę oraz uznanie dla takich działań, także zaopatrując dzieci w zdrowe artykuły spożywcze. Uczniowie z entuzjazmem uczestniczyli w podjętej akcji, przygotowując wspólnie posiłek oraz nakrywając do stołu, a także wyrazili chęć powtórzenia takich działań. Na zdrowe, pyszne śniadanie, które daje moc i energię na cały dzień została zaproszona również Dyrekcja Szkoły.

Akcja dała uczniom nie tylko wspaniałą zabawę, ale również dała szansę na integrację grupy, zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowiek.

Beata Trzcińska

Zapraszamy do galerii zdjęć i do lektury relacji z wydarzenia na Stalowym Mieście.

Nietypowe Czytanie Literatury - II semestr 2017/2018

Ze względu na zmiany planu i związane z tym kwestie organizacyjne w II semestrze są odwołane zajęcia Nietypowe Czytanie Literatury. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w poprzednich zajęciach.

Wolontariat szkolny

Informator dla uczniów

Jak zrobić kokardę narodową

Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości dla uczniów i nauczycieli odbędzie się

9 listopada 2017 /czwartek/.

Zapraszamy klasy pod opieką nauczycieli uczących na wyznaczonej lekcji.
Ze względów organizacyjnych proszę o punktualnie sprowadzenie klas na salę gimnastyczną.

W tym dniu obowiązuje strój galowy.

Poniżej instrukcja robienia kokardy narodowej i szczegółowa rozpiska.

Pomoc psychologiczna

Szkoła zapewnia uczniom opiekę psychologiczną. W ramach wsparcia psychologicznego prowadzone są indywidualne spotkania z uczniami oraz zajęcia grupowe w klasach, porady i konsultacje dla rodziców i nauczycieli a także tematyczne spotkania dla rodziców z różnymi specjalistami.

Pedagog i psycholog służą pomocą uczniom, rodzicom, wychowawcom i nauczycielom codziennie w godzinach: 8.00 – 15.00.

Wydawanie obiadów

Obiady są wydawane w stołówce szkolnej 10:30-13:30.