akcja 0418 listopada w Europie obchodzony jest jako Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W Polsce zaś obchodzony jest jako Dzień „Śniadanie daje moc”.

Program ten ma na celu:
- zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka,
- przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.

To ósma już edycja akcji Śniadanie Daje Moc. W akcji wzięło udział 8200 szkół w całym kraju.

W trakcie spotkań dzieci przygotowywały smaczne i zdrowe posiłki, brały udział w warsztatach kulinarnych, oglądały występy artystyczne przygotowane przez klase III b oraz III g związane z tematem akcji i uczyły się 12 zasad zdrowego odżywiania opracowane przez Instytut Matki i Dziecka

W akcję zaangażowali się również rodzice uczniów, wyrażając aprobatę oraz uznanie dla takich działań, także zaopatrując dzieci w zdrowe artykuły spożywcze. Uczniowie z entuzjazmem uczestniczyli w podjętej akcji, przygotowując wspólnie posiłek oraz nakrywając do stołu, a także wyrazili chęć powtórzenia takich działań. Na zdrowe, pyszne śniadanie, które daje moc i energię na cały dzień została zaproszona również Dyrekcja Szkoły.

Akcja dała uczniom nie tylko wspaniałą zabawę, ale również dała szansę na integrację grupy, zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowiek.

Beata Trzcińska

Zapraszamy do galerii zdjęć i do lektury relacji z wydarzenia na Stalowym Mieście.

Zebrania z rodzicami 6 grudnia 2018

6 grudnia 2018 roku (czwartek) odbędą się zebrania z rodzicami.

Zebranie Rady Rodziców 20 XI 2018

Zebranie Rady Rodzicow i Przedstawicieli Trojek Klasowych 20 listopada godz. 17 swietlica szkoly.

List Minister Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa

Komendant Powiatowy Policji Straży Pożarnej w Stalowej Woli przedstawia materiały edukacyjne dot. Ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej pn. "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa". Prosimy o zapoznanie się z załączonymi materiałami.

Rys. 1 - Czad

Rys. 2 Czad

Rys. 3 - czad

Rys. 4 - Dym

Państwowa Straż Pożarna

Zebranie Rady Rodziców 17 X 2018

Zebranie Rady Rodziców i Przedstawicieli Trójek Klasowych 17 października 2018 o godz. 17:00 w świetlicy szkoły. Prosimy o przybycie.

Zarząd Rady Rodziców