rzeszow 004Uczniowie klasy IIIa i IIIg byli na wycieczce edukacyjnej w Rzeszowie. W Teatrze „Мaska” zgłębiali tajniki sztuki teatralnej podczas spektaklu teatralnego pt. "Tylko jeden dzień".

Podczas spektaklu dzieci mogły dowiedzieć się o tym, że na Świecie jest wiele rzeczy i zjawisk małych i wielkich, ważnych i nieważnych oraz o tym, że czasem trudno odróżnić jedne od drugich. To była opowieść wypełniona mnóstwem przygód, śmiechu, wrażeń i emocji. Okazuje się, że jeden dzień to dosyć czasu, aby zdobyć prawdziwego przyjaciela (a nawet dwóch!), poznać świat, przejrzeć się czyimś losem i zarazić wszystkich wokoło swoim optymizmem.

Dzieci mogły odkryć jeden z najważniejszych sekretów szczęścia nie jest ważne to, jak długie życie mamy przed sobą, ale jak dobrze wykorzystamy dany nam czas. Lekka i dowcipna forma, w jakiej ukazano trudny zarówno dla dzieci jak i dorosłych temat przemijania, pomaga oswoić problem odejścia, żalu i godzenia się ze stratą kogoś bliskiego. Po obejrzeniu sztuki teatralnej uczniowie spacerowali po mieście, zwiedzając Rynek i Starówkę. Potem bezpiecznie wrócili do szkoły w Stalowej Woli.

Renata Czernecka – Skrok, Marta Bańka, Beata Trzcińska

Nietypowe Czytanie Literatury - II semestr 2017/2018

Ze względu na zmiany planu i związane z tym kwestie organizacyjne w II semestrze są odwołane zajęcia Nietypowe Czytanie Literatury. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w poprzednich zajęciach.

Wolontariat szkolny

Informator dla uczniów

Jak zrobić kokardę narodową

Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości dla uczniów i nauczycieli odbędzie się

9 listopada 2017 /czwartek/.

Zapraszamy klasy pod opieką nauczycieli uczących na wyznaczonej lekcji.
Ze względów organizacyjnych proszę o punktualnie sprowadzenie klas na salę gimnastyczną.

W tym dniu obowiązuje strój galowy.

Poniżej instrukcja robienia kokardy narodowej i szczegółowa rozpiska.

Pomoc psychologiczna

Szkoła zapewnia uczniom opiekę psychologiczną. W ramach wsparcia psychologicznego prowadzone są indywidualne spotkania z uczniami oraz zajęcia grupowe w klasach, porady i konsultacje dla rodziców i nauczycieli a także tematyczne spotkania dla rodziców z różnymi specjalistami.

Pedagog i psycholog służą pomocą uczniom, rodzicom, wychowawcom i nauczycielom codziennie w godzinach: 8.00 – 15.00.

Wydawanie obiadów

Obiady są wydawane w stołówce szkolnej 10:30-13:30.