Strona główna

O szkole

Dla Rodzica

Dla Ucznia

Dla Nauczyciela

RODO

Wydarzenia

Skontaktuj się z nami

Publiczna Szkoła Podstawowa

z Oddziałami Integracyjnymi nr 7

im. Mikołaja Kopernika 

ul. Okulickiego 14
37-450 Stalowa Wola


+48 15 842 04 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


NIP: 8651427241
REGON: 000837465 
KRS: 0000145905

Nr konta

80 1020 4913 0000 9802 0117 6981
 

Plan lekcji

E-dziennik

Zdjęcia

photo gallery

Otwórz menu

kl.1sze 005Pasowanie na Ucznia to jedna z uroczystości, która wpisuje się w kalendarz imprez naszej szkoły. Dnia 26 października 2017 roku 83 dzieci podzielonych na cztery klasy, w tym dwie integracyjne - uczestniczyło w takim święcie. Sześcio- i siedmiolatki odświętnie ubrane przybyły do szkoły w towarzystwie Rodziców, Dziadków i Rodzeństwa. Uroczyście wprowadzone przez Nauczycieli do sali gimnastycznej wzięły czynny udział w wielkim szkolnym wydarzeniu.


Wielka Gala - Talent z Gwiazdami pt. „Jak Oni ślubują…” to część artystyczna połączona z prezentacją multimedialną zaprojektowana i przygotowana przez wychowawczynię integracyjnej klasy III „a” panią Renatę Czernecką – Skrok i nauczyciela wspomagającego panią Martę Bańkę. Ich podopieczni przedstawili występ w języku polskim, angielskim i hiszpańskim. Uczniowie klasy trzeciej, jako „starszaki” bardzo wspierali maluchy, trzymali za nie kciuki. Program artystyczny został tak skomponowany, by można było ukazać - ile pierwszaki się nauczyły, jaką posiadają wiedzę i talenty, tak, by - nasze małe wielkie Gwiazdy klas pierwszych mogły zaprezentować śpiew, recytację, taniec. Podczas Gali dzieciaki z klas pierwszych wykazały się wiadomościami i umiejętnościami wskazanymi przez Konferansjerów i zostały pozytywnie ocenione przez Jurorów. Ich występy przeplatane były przerywnikami w wykonaniu uczniów integracyjnej klasy III „a” (tańce, śpiewy, karate, recytacje). Okazało się, że pierwszaki „siódemki” są świetnie przygotowane do ślubowania i pasowania, Wzorowo zdały swój pierwszy szkolny egzamin udowadniając, że zasłużyły na zaszczytne miano ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 im. Mikołaja Kopernika w Stalowej Woli. Egzamin na ucznia zdały na szóstkę śpiewająco, ich życie w tej szkole zapowiada się obiecująco.

Po programie artystycznym nastąpił kulminacyjny moment uroczystości czyli złożenie przez pierwszaków przysięgi uczniowskiej. Pierwszoklasiści ślubowali starać się być dobrymi i uczciwymi, strzec honoru i dobrego imienia szkoły, szanować swoich nauczycieli, rodziców i kolegów, uczyć się tego, co piękne oraz kochać swoją Ojczyznę. Po ślubowaniu pierwszaki dostąpiły zaszczytu uroczystego aktu pasowania na ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem i magicznymi słowami wypowiedzianymi przez Panią Dyrektor Szkoły Alicję Bartoszek. Świadkowie uroczystości uwiecznili całe wydarzenie na zdjęciach i filmach.


To było wielkie święto. Uroczystość Pasowania na ucznia pozwoliła sześcio- i siedmiolatkom oficjalnie stać się częścią uczniowskiej społeczności. Pod koniec uroczystości uczniowie klas pierwszych ze swoimi Nauczycielami i Dyrekcją pozowali do pamiątkowych zdjęć. Potem rozeszli się do klas i tam świętowali przy poczęstunku przygotowanym przez Rodziców i Dziadków.


Cała impreza wypadła niezwykle okazale. Na długo zostanie w sercach i pamięci.


Brawo Pierwszaki! Pierwszoklasiści, gratulujemy Wam, Waszym Nauczycielom, Rodzicom. U progu nauki szkolnej życzymy Wam wytrwałości i sukcesów w zdobywaniu nowych doświadczeń w zawiłym labiryncie wiedzy.


Nauczyciele, dziękujemy Wam za przygotowanie dzieci do uroczystości i życzymy sukcesów w pracy zawodowej.


Za dekorację dziękujemy pani Annie Sawickiej, a za nagłośnienie i włączenie się w uroczystość uczniów z Samorządu Uczniowskiego dziękujemy pani Annie Majkowskiej - Sobiło. Za pomoc techniczną dziękujemy panu Jarkowi.

Organizatorzy: Renata Czernecka – Skrok i Marta Bańka

Zapraszamy do galerii zdjęć

Co nowego w szkole?

Ostatnie komunikaty

List do Uczniów od RPP 2018

List do Uczniów i Uczennic z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018

Bezpieczny wypoczynek - lato 2018

Przed rozpoczęciem wakacji Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca do zapoznania się z „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku. (...)

Wybierając dla swojego dziecka formę letniego wypoczynku, należy zadbać przede wszystkim o sprawdzenie wiarygodności organizatora. MEN stworzyło publiczną bazę danych o wypoczynku, za pomocą której każdy rodzic może przekonać się, czy dany organizator zgłosił turnus do właściwego kuratorium oświaty na 21 dni przed terminem rozpoczęcia wyjazdu oraz na 14 dni w przypadku półkolonii i wypoczynku organizowanego za granicą.

Poradnik bezpiecznego wypoczynku znajduje się tutaj.

Szczegółowe informacje sa dostępne na stronie MEN.

Baza wypoczynku MEN dostępna tutaj..

"Dobry Start" - wyprawka szkolna dla dziecka

Dobry start

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami w:

a także na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Zaczarowany Ołówek - 08.06.2018 - odwołane zajęcia

Z powody choroby nauczyciela zajęcia Zaczarowany Ołówek są odwołane.

esjot podpis

Oddziały przedszkolne - przerwa 2.07-09.08.2018

Informacja dla Rodziców dzieci uczęszczających
do oddziałów przedszkolnych w PSPzOI nr 7
w roku szkolnym 2017/2018

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej
z Oddziałami Integracyjnymi nr 7
im. Mikołaja Kopernika w Stalowej Woli informuje, że
w okresie

od 2 lipca 2018 r. do 9 sierpnia 2018 r.

nastąpi przerwa  wakacyjna w funkcjonowaniu
oddziałów przedszkolnych.