kl.1sze 005Pasowanie na Ucznia to jedna z uroczystości, która wpisuje się w kalendarz imprez naszej szkoły. Dnia 26 października 2017 roku 83 dzieci podzielonych na cztery klasy, w tym dwie integracyjne - uczestniczyło w takim święcie. Sześcio- i siedmiolatki odświętnie ubrane przybyły do szkoły w towarzystwie Rodziców, Dziadków i Rodzeństwa. Uroczyście wprowadzone przez Nauczycieli do sali gimnastycznej wzięły czynny udział w wielkim szkolnym wydarzeniu.

Wielka Gala - Talent z Gwiazdami pt. „Jak Oni ślubują…” to część artystyczna połączona z prezentacją multimedialną zaprojektowana i przygotowana przez wychowawczynię integracyjnej klasy III „a” panią Renatę Czernecką – Skrok i nauczyciela wspomagającego panią Martę Bańkę. Ich podopieczni przedstawili występ w języku polskim, angielskim i hiszpańskim. Uczniowie klasy trzeciej, jako „starszaki” bardzo wspierali maluchy, trzymali za nie kciuki. Program artystyczny został tak skomponowany, by można było ukazać - ile pierwszaki się nauczyły, jaką posiadają wiedzę i talenty, tak, by - nasze małe wielkie Gwiazdy klas pierwszych mogły zaprezentować śpiew, recytację, taniec. Podczas Gali dzieciaki z klas pierwszych wykazały się wiadomościami i umiejętnościami wskazanymi przez Konferansjerów i zostały pozytywnie ocenione przez Jurorów. Ich występy przeplatane były przerywnikami w wykonaniu uczniów integracyjnej klasy III „a” (tańce, śpiewy, karate, recytacje). Okazało się, że pierwszaki „siódemki” są świetnie przygotowane do ślubowania i pasowania, Wzorowo zdały swój pierwszy szkolny egzamin udowadniając, że zasłużyły na zaszczytne miano ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 im. Mikołaja Kopernika w Stalowej Woli. Egzamin na ucznia zdały na szóstkę śpiewająco, ich życie w tej szkole zapowiada się obiecująco.

Po programie artystycznym nastąpił kulminacyjny moment uroczystości czyli złożenie przez pierwszaków przysięgi uczniowskiej. Pierwszoklasiści ślubowali starać się być dobrymi i uczciwymi, strzec honoru i dobrego imienia szkoły, szanować swoich nauczycieli, rodziców i kolegów, uczyć się tego, co piękne oraz kochać swoją Ojczyznę. Po ślubowaniu pierwszaki dostąpiły zaszczytu uroczystego aktu pasowania na ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem i magicznymi słowami wypowiedzianymi przez Panią Dyrektor Szkoły Alicję Bartoszek. Świadkowie uroczystości uwiecznili całe wydarzenie na zdjęciach i filmach.

To było wielkie święto. Uroczystość Pasowania na ucznia pozwoliła sześcio- i siedmiolatkom oficjalnie stać się częścią uczniowskiej społeczności. Pod koniec uroczystości uczniowie klas pierwszych ze swoimi Nauczycielami i Dyrekcją pozowali do pamiątkowych zdjęć. Potem rozeszli się do klas i tam świętowali przy poczęstunku przygotowanym przez Rodziców i Dziadków.

Cała impreza wypadła niezwykle okazale. Na długo zostanie w sercach i pamięci.

Brawo Pierwszaki! Pierwszoklasiści, gratulujemy Wam, Waszym Nauczycielom, Rodzicom. U progu nauki szkolnej życzymy Wam wytrwałości i sukcesów w zdobywaniu nowych doświadczeń w zawiłym labiryncie wiedzy.

Nauczyciele, dziękujemy Wam za przygotowanie dzieci do uroczystości i życzymy sukcesów w pracy zawodowej.

Za dekorację dziękujemy pani Annie Sawickiej, a za nagłośnienie i włączenie się w uroczystość uczniów z Samorządu Uczniowskiego dziękujemy pani Annie Majkowskiej - Sobiło. Za pomoc techniczną dziękujemy panu Jarkowi.

Organizatorzy: Renata Czernecka – Skrok i Marta Bańka

Nietypowe Czytanie Literatury - II semestr 2017/2018

Ze względu na zmiany planu i związane z tym kwestie organizacyjne w II semestrze są odwołane zajęcia Nietypowe Czytanie Literatury. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w poprzednich zajęciach.

Wolontariat szkolny

Informator dla uczniów

Jak zrobić kokardę narodową

Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości dla uczniów i nauczycieli odbędzie się

9 listopada 2017 /czwartek/.

Zapraszamy klasy pod opieką nauczycieli uczących na wyznaczonej lekcji.
Ze względów organizacyjnych proszę o punktualnie sprowadzenie klas na salę gimnastyczną.

W tym dniu obowiązuje strój galowy.

Poniżej instrukcja robienia kokardy narodowej i szczegółowa rozpiska.

Pomoc psychologiczna

Szkoła zapewnia uczniom opiekę psychologiczną. W ramach wsparcia psychologicznego prowadzone są indywidualne spotkania z uczniami oraz zajęcia grupowe w klasach, porady i konsultacje dla rodziców i nauczycieli a także tematyczne spotkania dla rodziców z różnymi specjalistami.

Pedagog i psycholog służą pomocą uczniom, rodzicom, wychowawcom i nauczycielom codziennie w godzinach: 8.00 – 15.00.

Wydawanie obiadów

Obiady są wydawane w stołówce szkolnej 10:30-13:30.