2017.10.25 26 origami

W dniach 25 i 26 października nauczyciele i uczniowie naszej świetlicy gościli dzieci z dwóch stalowowolskich Przedszkoli Niepublicznych Chatka Misia.Celem wizyty były obchody Światowego Dnia Origami.

Podczas wspólnych warsztatów przedszkolaki poznały technikę składania papieru w kategoriach: origami płaskie z koła i origami tradycyjne. Na dużych arkuszach papieru pojawiły się najpierw kolorowe żabki, muchomorki, kaczuszki i motyle. A następnie krok po kroku, bardzo wytrwale, dzieci składały papierowe solniczki. Wielkim zainteresowaniem obecnych cieszyła się wystawa prac origami, ukazująca barwny świat papierowych zwierząt, kwiatów, postaci i różnorodnych figur. Wspólne spotkanie zakończone zostało zaproszeniem do udziału w XII Wojewódzkich Wędrówkach Po Krainie Origami, których organizatorem jest nasza szkoła.

Zajęcia przeprowadziły panie: Anna Dziurny, Teresa Łojowska i Irena Sajdak.

Irena Sajdak

Nietypowe Czytanie Literatury - II semestr 2017/2018

Ze względu na zmiany planu i związane z tym kwestie organizacyjne w II semestrze są odwołane zajęcia Nietypowe Czytanie Literatury. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w poprzednich zajęciach.

Wolontariat szkolny

Informator dla uczniów

Jak zrobić kokardę narodową

Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości dla uczniów i nauczycieli odbędzie się

9 listopada 2017 /czwartek/.

Zapraszamy klasy pod opieką nauczycieli uczących na wyznaczonej lekcji.
Ze względów organizacyjnych proszę o punktualnie sprowadzenie klas na salę gimnastyczną.

W tym dniu obowiązuje strój galowy.

Poniżej instrukcja robienia kokardy narodowej i szczegółowa rozpiska.

Pomoc psychologiczna

Szkoła zapewnia uczniom opiekę psychologiczną. W ramach wsparcia psychologicznego prowadzone są indywidualne spotkania z uczniami oraz zajęcia grupowe w klasach, porady i konsultacje dla rodziców i nauczycieli a także tematyczne spotkania dla rodziców z różnymi specjalistami.

Pedagog i psycholog służą pomocą uczniom, rodzicom, wychowawcom i nauczycielom codziennie w godzinach: 8.00 – 15.00.

Wydawanie obiadów

Obiady są wydawane w stołówce szkolnej 10:30-13:30.