centrum 033Uczniowie klas III "B" i III "H" odwiedzili w dniu 6 października 2017 r. młyn w Rudniku nad Sanem oraz Centrum Wikliniarstwa. W ciekawą podróż po zabytkowym młynie wybudowanym przez hrabiego Tarnowskiego w 1905 roku zabrał nas właściciel młyna pan Leszek Tutka.

Od ponad 30 lat zarządza obiektem , gdzie można kupić zdrową mąkę na chleb, bułki, a także pachnącą i ekologiczną kaszę. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści młynarza. Poznały historię młyna , oglądały maszyny oraz obserwowały przemiał zboża na mąkę. W sklepie oglądały i czytały etykiety na produktach ekologicznych. W ogródku za młynem mogły podziwiać poletka gryki, żyta i innych zbóż.
W Centrum Wikliniarstwa dzieci zobaczyły ekspozycje wikliny artystycznej i użytkowej, podziwiały piękną wiklinową modę oraz niecodzienne, artystyczne instalacje w przestrzeni miasta.

Anna Brodziak, Agnieszka Bednarczyk, Beata Bryk- Pokrzywa

Zaczarowany Ołówek - 08.06.2018 - odwołane zajęcia

Z powody choroby nauczyciela zajęcia Zaczarowany Ołówek są odwołane.

Oddziały przedszkolne - przerwa 2.07-09.08.2018

Informacja dla Rodziców dzieci uczęszczających
do oddziałów przedszkolnych w PSPzOI nr 7
w roku szkolnym 2017/2018

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej
im. Mikołaja Kopernika w Stalowej Woli informuje, że
w okresie

od 2 lipca 2018 r. do 9 sierpnia 2018 r.

nastąpi przerwa  wakacyjna w funkcjonowaniu
oddziałów przedszkolnych.