centrum 033Uczniowie klas III "B" i III "H" odwiedzili w dniu 6 października 2017 r. młyn w Rudniku nad Sanem oraz Centrum Wikliniarstwa. W ciekawą podróż po zabytkowym młynie wybudowanym przez hrabiego Tarnowskiego w 1905 roku zabrał nas właściciel młyna pan Leszek Tutka.

Od ponad 30 lat zarządza obiektem , gdzie można kupić zdrową mąkę na chleb, bułki, a także pachnącą i ekologiczną kaszę. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści młynarza. Poznały historię młyna , oglądały maszyny oraz obserwowały przemiał zboża na mąkę. W sklepie oglądały i czytały etykiety na produktach ekologicznych. W ogródku za młynem mogły podziwiać poletka gryki, żyta i innych zbóż.
W Centrum Wikliniarstwa dzieci zobaczyły ekspozycje wikliny artystycznej i użytkowej, podziwiały piękną wiklinową modę oraz niecodzienne, artystyczne instalacje w przestrzeni miasta.

Anna Brodziak, Agnieszka Bednarczyk, Beata Bryk- Pokrzywa

Odwołanie zajęć Nietypowe Czytanie Literatury - 23.01.2018 i 26.01.2018

Ze względów organizacyjnych w tym tygodniu są odwołane zajęcia Nietypowego Czytania Literatury dla obu grup (wtorkowej - 23 stycznia 2018 i piątkowej - 26 stycznia 2018). Po feriach będzie nowy, zmieniony harmonogram zajęć.

Wolontariat szkolny

Informator dla uczniów

Jak zrobić kokardę narodową

Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości dla uczniów i nauczycieli odbędzie się

9 listopada 2017 /czwartek/.

Zapraszamy klasy pod opieką nauczycieli uczących na wyznaczonej lekcji.
Ze względów organizacyjnych proszę o punktualnie sprowadzenie klas na salę gimnastyczną.

W tym dniu obowiązuje strój galowy.

Poniżej instrukcja robienia kokardy narodowej i szczegółowa rozpiska.

Pomoc psychologiczna

Szkoła zapewnia uczniom opiekę psychologiczną. W ramach wsparcia psychologicznego prowadzone są indywidualne spotkania z uczniami oraz zajęcia grupowe w klasach, porady i konsultacje dla rodziców i nauczycieli a także tematyczne spotkania dla rodziców z różnymi specjalistami.

Pedagog i psycholog służą pomocą uczniom, rodzicom, wychowawcom i nauczycielom codziennie w godzinach: 8.00 – 15.00.

Nietypowe Czytanie Literatury - zmiana godzin zajęć dla grupy II

Ze względów organizacyjnych zajęcia "Nietypowe Czytanie Literatury", w skrócie NCL (literacko-teatralne) z czwartku (grupa II) są przeniesione na piątek. Będą teraz odbywały się 14:45-15:30 (9 lekcja). Grupa I będzie miała zajęcia bez zmian we wtorek 13:55-14:40. Podział NCL na grupy znajduje się pod tym linkiem.

Zajęcia "Zaczytany ołówek" (czytelniczo-plastyczne) odbywają się bez zmian 13:05-13:55 w piątek.