zaczarowany olowek

Od tego roku szkolnego rozpoczęła się nowa akcja biblioteczna. Nazywa się "Zaczarowany ołówek". Co piątek o godzinie 13:05, czyli na 7 godzinie lekcyjnej, dzieci spotykają się w czytelni biblioteki szkolnej. Już za nami jest zapoznanie się przy kredce, a to dopiero początek wielkiej przygody! Jeszcze wiele przed nami!

Byłoby one niemożliwe bez pomocy i chęci Amelii Gąsiorowskiej i Julii Sochy z klasy 6C pani Ewy Barszcz. Ich wysiłek zaowocował uśmiechem kolegów i koleżanek. O ile "Nietypowe Czytanie Literatury" kładzie nacisk na teatr o tyle "Zaczarowany ołówek" koncentruje się na elementach plastycznych. Dzięki tym zajęciom dzieci rozwijają swoje talenty i zaprzyjaźniają się z książkami korzystając z dużej dozy wyobraźni. Działanie te włączają się w krajowy program rozwoju czytelnictwa i pozwalają młodszym uczniom na odkrycie i rozwój umiejętności a przy okazji zaprzyjaźnienie się z literaturą. Tutaj dowiadują się, że książki to nie tylko czytanie.

Nietypowe Czytanie Literatury - II semestr 2017/2018

Ze względu na zmiany planu i związane z tym kwestie organizacyjne w II semestrze są odwołane zajęcia Nietypowe Czytanie Literatury. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w poprzednich zajęciach.

Wolontariat szkolny

Informator dla uczniów

Jak zrobić kokardę narodową

Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości dla uczniów i nauczycieli odbędzie się

9 listopada 2017 /czwartek/.

Zapraszamy klasy pod opieką nauczycieli uczących na wyznaczonej lekcji.
Ze względów organizacyjnych proszę o punktualnie sprowadzenie klas na salę gimnastyczną.

W tym dniu obowiązuje strój galowy.

Poniżej instrukcja robienia kokardy narodowej i szczegółowa rozpiska.

Pomoc psychologiczna

Szkoła zapewnia uczniom opiekę psychologiczną. W ramach wsparcia psychologicznego prowadzone są indywidualne spotkania z uczniami oraz zajęcia grupowe w klasach, porady i konsultacje dla rodziców i nauczycieli a także tematyczne spotkania dla rodziców z różnymi specjalistami.

Pedagog i psycholog służą pomocą uczniom, rodzicom, wychowawcom i nauczycielom codziennie w godzinach: 8.00 – 15.00.

Wydawanie obiadów

Obiady są wydawane w stołówce szkolnej 10:30-13:30.