C:\Users\Ula&Krzysiek\Desktop\50-lecie siódemki\logo-50x50mm granatowe.png

Regulamin szkolnego konkursu plastycznego „Mikołaj Kopernik w komiksie”

dla uczniów klas I - VIII

Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 7

1. im. Mikołaja Kopernika w Stalowej Woli

Cele konkursu:

• upamiętnienie 550 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika;
  • wychowanie do wartości poprzez poznanie postaci Mikołaja Kopernika;
  • rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów historią, astronomią, fizyką, geografią, matematyką, medycyną, ekonomią;
  • wspieranie rozwoju uzdolnień plastycznych uczniów;
  • rozwijanie umiejętności korzystania z innowacji technologicznej.

Założenia:

• konkurs plastyczny przeprowadzony zostanie w dwóch odrębnych kategoriach wiekowych:
  1. a) dla uczniów klas I-III
  2. b) dla uczniów klas IV-VIII
  • każdy uczestnik konkursu wykona dowolną techniką plastyczną komiks                   w formacie A3 poświęcony znanej postaci jaką jest prawnik, urzędnik, dyplomata, lekarz i duchowny katolicki, doktor prawa kanonicznego, astronom i astrolog, matematyk, ekonomista, strateg wojskowy, kartograf                          i filolog Mikołaj Kopernik,
  • tematyka prac powinna być ściśle związana z ideą konkursu,
  • każdy uczestnik wykona jedną prace plastyczną podając na odwrocie pracy swoje dane ( imię i nazwisko, klasę, zgodę rodziców lub opiekunów prawnych na udział w konkursie - wzór znajduje się  w załączniku nr 1 do niniejszego regulaminu),
  • konkurs rozpoczyna się 13 marca 2023 roku i trwać będzie do 14 kwietnia 2023 roku,
  • wykonane prace plastyczne wraz ze zgodą rodziców na udział                           w konkursie w podanym przez organizatorów terminie należy dostarczyć do p. Jolanty Kubickiej lub p. Urszuli Szkutnik.

Ocena prac:

Nadesłane prace zostaną ocenione przez komisję konkursową według następujących kryteriów:

• zgodność z tematem i celami konkursu,
  • walory artystyczne (kompozycja, gama kolorystyczna, technika wykonania),
  • ciekawe, twórcze i oryginalne ujęcie tematu pracy,
  • estetyka i efekt wizualny.

Rozstrzygnięcie konkursu i nagrody:

O wynikach konkursu uczestnicy zostaną poinformowani drogą elektroniczną                             ( e-dziennik, strona internetowa szkoły ). Organizatorzy przyznają laureatom trzy nagrody główne w wymienionych kategoriach wiekowych oraz okolicznościowe dyplomy.

Organizatorzy:

Jolanta Kubicka

Urszula Szkutnik

C:\Users\Ula&Krzysiek\Pictures\Bez nazwy.png

ZGODA NA UDZIAŁ W KONKURSIE I AKCEPTACJA REGULAMINU

szkolnego konkursu plastycznego „Mikołaj Kopernik w komiksie”

Wyrażam zgodę na udział mojego dziecka …..............................................................................

ucznia/uczennicy klasy………… w szkolnym konkursie plastycznym „Mikołaj Kopernik w komiksie” organizowanym przez  nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej  z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 im. Mikołaja Kopernika w Stalowej Woli p. Jolantę Kubicką i p. Urszulę Szkutnik.

Oświadczam jednocześnie, że zapoznałem/zapoznałam się z Regulaminem konkursu oraz akceptuję jego treść. Podaję dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą.

podpis rodzica / opiekuna prawnego