obojna 25.09.2017

Z okazji Dnia Chłopaka klasy integracyjne 6a i 7a wraz ze swoimi wychowawcami wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego do pobliskiej miejscowości Obojna, prowadzonego przez p. Agnieszkę i Andrzeja Madejów.

Na rozległym terenie gospodarstwa mieszczą się stajnie oraz zwierzyniec, po którym oprowadzała nas pani Agnieszka z pasją opowiadając o zwierzętach, którymi się opiekuje. Uczniowie poznali wygląd i zwyczaje wielu zwierząt. Mogli także karmić zwierzaki ich przysmakami: marchewką, burakami i kapustą. Po zwiedzaniu przyszedł czas na odpoczynek i pyszny poczęstunek - dzieci zajadały się pysznymi placuszkami z masłem lub miodem, pieczoną kiełbaską i pysznym, domowym ciastem.
Niezwykłą atrakcją okazała się jazda na koniu , a także szaleństwa na placu zabaw. Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy. Będziemy miło wspominać to niezwykłe miejsce i jego przemiłych gospodarzy.

Urszula Szkutnik

Nietypowe Czytanie Literatury - II semestr 2017/2018

Ze względu na zmiany planu i związane z tym kwestie organizacyjne w II semestrze są odwołane zajęcia Nietypowe Czytanie Literatury. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w poprzednich zajęciach.

Wolontariat szkolny

Informator dla uczniów

Jak zrobić kokardę narodową

Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości dla uczniów i nauczycieli odbędzie się

9 listopada 2017 /czwartek/.

Zapraszamy klasy pod opieką nauczycieli uczących na wyznaczonej lekcji.
Ze względów organizacyjnych proszę o punktualnie sprowadzenie klas na salę gimnastyczną.

W tym dniu obowiązuje strój galowy.

Poniżej instrukcja robienia kokardy narodowej i szczegółowa rozpiska.

Pomoc psychologiczna

Szkoła zapewnia uczniom opiekę psychologiczną. W ramach wsparcia psychologicznego prowadzone są indywidualne spotkania z uczniami oraz zajęcia grupowe w klasach, porady i konsultacje dla rodziców i nauczycieli a także tematyczne spotkania dla rodziców z różnymi specjalistami.

Pedagog i psycholog służą pomocą uczniom, rodzicom, wychowawcom i nauczycielom codziennie w godzinach: 8.00 – 15.00.

Wydawanie obiadów

Obiady są wydawane w stołówce szkolnej 10:30-13:30.