W tym roku, po raz kolejny, nasza szkoła przystępuje do ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA, organizowanej przez Stowarzyszenie Wiosna.

Akcja opiera się o ideę przekazywania bezpośredniej pomocy osobom potrzebującym i ich rodzinom na podstawie wcześniejszego rozpoznania ich potrzeb. Objęliśmy opieką jedną z rodzin , stając się tym samym Darczyńcą w tej akcji. Do tworzenia Paczki dla wybranej przez nas rodziny zapraszamy całą społeczność szkolną : uczniów, rodziców i nauczycieli. W tym roku objęliśmy pomocą Panią Marię. Rzeczy można przynosić do dyżurki do 6 grudnia 2022 roku.

Historia Rodziny

Pani Maria (82 lata) jest osobą samotną i schorowaną. Przez 40 lat pracowała jako pielęgniarka. Jej dzień od dnia nie różni się. Cieszy się jak przyjdzie do niej sąsiadka i porozmawiają i pomoże jej w codziennych obowiązkach. Pani Maria ma reumatyzm i cukrzycę, porusza się przy pomocy balkoniku. Jej czas na co dzień urozmaica kanarek, który jest jej przyjacielem w czterech samotnych ścianach.

Piękno Rodziny

Pani Maria mimo ciężkiej sytuacji zdrowotnej jest osobą pogodną i chętnie rozmawiającą. Kobieta mimo wielu chorób stara się każdego dnia być wdzięczna za to, że może wstać i napić się kawy z sąsiadką, która traktuje jak członka rodziny. Pani Maria lubi zwierzęta i cieszy się, że ma przyjaciela w postaci kanarka. Jej marzeniem jest odzyskanie zdrowia chociaż wie, że mimo wieku to już marzenie nie do zrealizowania.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny

1. Pieluchomajtki

Pani Marii nie stać na zakup, a potrzebuje do codziennego funkcjonowania.

1. Żywność

Zaoszczędzone pieniądze pozwolą na zapłacenie rachunków.

Dżemy bez zawartości cukru, zamiennik cukru.

Herbata

Olej

Makaron

Konserwy mięsne

Konserwy rybne

Owoce i warzywa w puszkach

Dżem

Ryż

Kawa

1. Środki czystości

Są potrzebne do codziennego funkcjonowania. Ich zakup znacznie obciąża budżet Pani Marii. Podkłady higieniczne chłonne, pieluchomajtki rozmiar XL, chusteczki nawilżane

Płyn do płukania

Szampon

Proszek do prania

Pampersy dla dorosłych

Pasta do zębów

Płyn do mycia naczyń

Mydło / żel myjący

To bardzo ważne, abyś wybierając tę Rodzinę był w stanie spełnić wyróżnione, 3 kluczowe potrzeby. Liczymy, że odpowiesz również na pozostałe potrzeby Rodziny.

Wyposażenie mieszkania

Pani Maria ma zużyte ww. rzeczy:

Koc

Ręczniki