W tym roku, po raz kolejny, nasza szkoła  przystępuje do ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA, organizowanej przez Stowarzyszenie Wiosna. Akcja opiera się o ideę przekazywania bezpośredniej pomocy osobom potrzebującym i ich rodzinom na podstawie wcześniejszego rozpoznania ich potrzeb. Objęliśmy opieką jedną z rodzin , stając się tym samym Darczyńcą w tej akcji charytatywnej.Do tworzenia Paczki dla wybranej przez nas rodziny zapraszamy całą społeczność szkolną : uczniów, rodziców i nauczycieli.W tym roku objęliśmy pomocą Rodzinę Pani Doroty.

Historia Rodziny

Pani Dorota jest samotną matką prawie dorosłej już córki Klaudii. Kobieta przez wiele lat pracowała zawodowo i często też wyjeżdżała do pracy za granicę, żeby podreperować budżet domowy. Pan Dorota od zawsze prowadziła aktywny i zdrowy tryb życia. Największą radością były wycieczki w góry. Dobrze pamięta każdy szlak przemierzony razem z córką. Te wspomnienia zajmują szczególne miejsce w pamięci. Na wiosnę tego roku życie matki i córki diametralnie się zmieniło. Pani Dorota dowiedziała się że cierpi na nieuleczalną chorobę nowotworową. Co kilka tygodni przyjmuje kolejne dawki chemioterapii celem złagodzenia przebiegu choroby. Pierwsze dni po zabiegach są najtrudniejsze ponieważ kobieta całkowicie zależna jest od swojej córki która pomaga Jej poruszać się po domu, a także przygotowuje oraz podaje posiłki.

Piękno Rodziny

W tych ciężkich chwilach całym oparciem i jedyną opiekunką dla swojej matki stała się bardzo młoda Klaudia, która nie narzeka na swój los, a jej siła i ciepło są dla pani Doroty źródłem do walki z chorobą. Klaudia przejawia szczególne zdolności językowe, bierze udział w olimpiadach i odnosi sukcesy. Dla matki jedynym marzeniem jest myśl o wspaniałej przyszłości swojej córki. W małym mieszkaniu zdołały znaleźć jeszcze kąt dla dwóch kotów które uchroniły przed zimnem i zapewniły spokojnie i przytulne miejsce, chociaż mają już swojego psiego przyjaciela i towarzysza. Najbardziej w swoim życiu cenią łączącą je więź, jest ona silniejsza od najsilniejszej choroby.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny

1. Środki czystości

Środki czystości są dość drogie i zakup ich bardzo uszczupla domowy budżet.

1. Żywność

Zakup żywności bardzo pomoże w rozplanowaniu wydatków na inne równie ważne cele i przyda się również na przygotowanie do świąt.

1. Blender kielichowy

Niestety rodzina nie posiada takiego sprzętu , a jest on niezbędny do przetwarzania posiłków dla chorej pani Doroty.

To bardzo ważne, abyś wybierając tę Rodzinę był w stanie spełnić wyróżnione, 3 kluczowe potrzeby. Liczymy, że odpowiesz również na pozostałe potrzeby Rodziny.

Pozostałe potrzeby Rodziny

Żywność trwała

Środki czystości

Odzież, obuwie

Herbata,

Cukier

Kawa

Olej

Ryż

Dżem

Kasza

Konserwy mięsne

Makaron

Konserwy rybne

Mąka

Owoce i warzywa w puszkach

Mydło / żel myjący

Płyn do płukania

Szampon

Proszek do prania

Szczoteczka do zębów

Pasta do zębów

Płyn do mycia naczyń

Płyny czyszczące

Klaudia: Spodnie (Całoroczne)

Rozmiar: XS, Uwagi: Czarne dżinsy

Klaudia: Sportowe

Rozmiar: 36, Uwagi: Adidasy, białe

Wyposażenie mieszkania    ręczniki

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego

Pani Dorota zaraz po chemioterapii przyjmuje tylko niewielkie ilości płynnego pokarmu

Blender kielichowy

Rodzina opiekuje się dwoma kotami które przygarnęły z ulicy oraz psem

Karma dla zwierząt

Czarna duża torba na książki do szkoły

Potrzeby niematerialne

Kurs językowy, poziom zaawansowany (książka)

Szczególne upominki

Dorota: Srebrny łańcuszek z Matką Boską

Klaudia: Kosmetyki

Kto chce pomóc może przynosić rzeczy do dyżurki w dniach 15 listopada- 8 grudnia.

WOLONTARIAT SZKOLNY