Strona główna

O szkole

Dla Rodzica

Dla Ucznia

Dla Nauczyciela

Nabór 2024/2025

RODO

BIP

Nauka zdalna

EPUAP

FB - PSP7

Dostępna Szkoła

Jadłospis

FB - Biblioteka Szkolna

Klub Szkół

Aktywna tablica

Laboratoria Przyszłości

Szkoła Promująca Zdrowie

Doradztwo zawodowe

Skontaktuj się z nami

Publiczna Szkoła Podstawowa

z Oddziałami Integracyjnymi nr 7

im. Mikołaja Kopernika 

ul. Okulickiego 14
37-450 Stalowa Wola


+48 15 842 04 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


NIP: 8651427241
REGON: 000837465 
KRS: 0000145905

Nr konta bankowego do wpłat za obiady, duplikaty:

80 1020 4913 0000 9802 0117 6981

Nr konta Rada Rodziców:

53 9430 0006 0000 1469 2000 0001

 

Plan lekcji

E-dziennik

Logowanie Office

Logowanie do Chmury Microsoft Office (365):

http://portal.office.com

Mam problem z MS Teams (zobacz pomoc)

Zdjęcia

photo gallery

Otwórz menu

16-22X2023 OTK’ 2023 

Spotkanie informacyjno – doradcze dla ósmoklasistów  

z absolwentem naszej szkoły 

W związku z obchodami w naszej placówce Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery’ 2023 pod hasłem „Talent  i praca – to się opłaca” uczniowie klasy VIIIb spotkali się z panem Hubertem Bańką – studentem Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie oraz pracownikiem firmy Macro-System w Warszawie. Celem spotkania było zaprezentowanie ósmoklasistom oferty dotyczącej wyboru dalszej ścieżki rozwoju edukacyjno – zawodowego, w tym możliwość zdobycia kariery.  

Podczas spotkania informacyjno – doradczego z uczniami klasy ósmej pan Hubert opowiedział, w jaki sposób można zdobywać karierę i to, że talent i praca jej sprzyjają. Zasygnalizował też, że wiedza, umiejętności, wykształcenie oraz solidna i rzetelna praca należą do najważniejszych determinantów sukcesu w pracy. 

W oryginalny sposób w oparciu o prezentację multimedialną podzielił się z ósmoklasistami konkretnymi informacjami na temat zasad ukończenia szkoły podstawowej, w tym zasad rekrutacji i wyboru szkoły średniej. Przedstawił też ciekawostki związane ze szkołami ponadpodstawowymi: profilami, projektami, wycieczkami oraz kołami zainteresowań. 

Absolwent naszej szkoły odkrywa i rozwija swoje talenty w różnych dziedzinach, pracując na swój sukces. Przybliżył tematykę swoich wybranych studiów, do których przygotowywał się jeszcze w szkole średniej, uczestnicząc w praktykach. Zaakcentował również swoją służbę w Wojskach Obrony Terytorialnej (WOT, znany też jako Terytorialsi) – jednym z pięciu rodzajów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, w której realizuje się jako zagorzały sportowiec, zdobywając grupowo i indywidualnie liczne nagrody, m.in. na szczeblach ogólnopolskich. Równolegle ze studiowaniem, służbą w wojsku i pasją sportową pracuje w firmie informatycznej, gdzie do jego zadań należy diagnostyka i montaż urządzeń elektronicznych i mechatronicznych. 

Rozmowa o wyborze szkoły, studiów i pracy pozwoli naszym uczniom na podjęcie świadomych decyzji wpływających na kształtowanie satysfakcjonującej ścieżki edukacyjno – zawodowej. Osiągnięcia i sukcesy Pana Huberta są dobrym drogowskazem dla młodszych kolegów i koleżanek. Pomogą one ósmoklasistom rozwiać wątpliwości, zdobyć wiedzę o sobie samym w charakterze przyszłego ucznia szkoły ponadpodstawowej, studenta  w szkole wyższej oraz pracownika w zakładzie pracy. 

Na koniec spotkania uczniowie wręczyli Podziękowanie panu Hubertowi i życzyli osiągania wielu sukcesów w dalszej drodze edukacyjno – zawodowej, w tym zdobywania kariery na różnych polach swojej wielokierunkowej działalności. 

 Koordynator WSDZ 

szkolny doradca zawodowy 

Renata Czernecka-SkrokOstatnie wydarzenia