Strona główna

O szkole

Dla Rodzica

Dla Ucznia

Dla Nauczyciela

Nabór 2023/2024

RODO

BIP

Nauka zdalna

EPUAP

Szkoła Promująca Zdrowie

FB - Jubileusz

Laboratoria Przyszłości

Jubileusz 50-lecia

Aktywna tablica

Dostępna Szkoła

Jadłospis

FB - Biblioteka Szkolna

Klub Szkół

Doradztwo zawodowe

Skontaktuj się z nami

Publiczna Szkoła Podstawowa

z Oddziałami Integracyjnymi nr 7

im. Mikołaja Kopernika 

ul. Okulickiego 14
37-450 Stalowa Wola


+48 15 842 04 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


NIP: 8651427241
REGON: 000837465 
KRS: 0000145905

Nr konta bankowego do wpłat za obiady, duplikaty:

80 1020 4913 0000 9802 0117 6981

Nr konta Rada Rodziców:

53 9430 0006 0000 1469 2000 0001

 

Plan lekcji

E-dziennik

Logowanie Office

Logowanie do Chmury Microsoft Office (365):

http://portal.office.com

Mam problem z MS Teams (zobacz pomoc)

Zdjęcia

photo gallery

Otwórz menu

 Innowacja pedagogiczna programowo – metodyczna pt. „Gdy dorosnę…”  

 

z zakresu doradztwa zawodowego dla uczniów klas siódmych i ósmych  

w Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 im. Mikołaja Kopernika w Stalowej Woli na okres 1 września 2023 rok - 31 maja 2024 rok 

Innowacja spełnia wszelkie wymogi określone w nowelizacji Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu  z dnia 9 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków prowadzenia działalności innowacyjnej i eksperymentalnej przez publiczne szkoły  i placówki (Dz.U. z 2002r. nr 56, poz. 506), która weszła w życie 1 września 2011r. Wkomponowuje się w realizację zadań zawartych w szkolnym zestawie programów nauczania, statucie naszej szkoły, szkolnym programie wychowawczym oraz programie profilaktyki szkoły.  

Innowacja została zaopiniowana przez członków rady pedagogicznej i zatwierdzona przez dyrektora szkoły dnia 16II2023 roku. 

Szkoła i najbliższe środowisko, w tym rodzina ma za zadanie przygotować dziecko do samorealizacji, uświadomić mu, przed jakimi wyzwaniami staje w tak szybko rozwijającym się świecie, w obliczu postępującej globalizacji oraz ofiarować mu narzędzia, które pozwolą mu przezwyciężyć życiowe, edukacyjne i zawodowe kryzysy. Dlatego też powstała innowacja pedagogiczna.  

Cel główny: poszerzenie oferty edukacyjnej szkoły w zakresie przygotowania uczniów do odpowiedzialnego planowania kariery i podejmowania przy wsparciu doradczym decyzji edukacyjnych  i zawodowych uwzględniających znajomość własnych zasobów oraz informacji na rynku pracy i systemu edukacji.  

Realizacja zadań będzie odbywała się między innymi poprzez aktywizujące metody nauczania, działania praktyczne.  

Ewaluacja będzie przeprowadzana na bieżąco, a pod koniec roku szkolnego opracowana w formie dokumentu. 

Serdecznie zachęcam do współpracy. Razem możemy więcej zdziałać dla dzieci. Z niektórymi Rodzicami uczniów już realizujemy wspólne zadania. W dniach 16-20X2023 będziemy świętować Ogólnopolski Tydzień Kariery (OTK 2023) pod hasłem „Talent i praca – to się opłaca”, które wygrała  w ogólnopolskim konkursie uczennica obecnej klasy VIIIb naszej szkoły. W dniach 13-17XI2023 będziemy obchodzić Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Jeśli ktoś z Państwa ma propozycje dla uczniów  klas VII i VIII na te i inne wydarzenia (spotkanie z przedstawicielem zawodu, event, wycieczka do zakładu pracy, konkursy zawodoznawcze itp.) to proszę o kontakt ze mną osobiście lub za pomocą poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Zapraszam do śledzenia Zakładki: Doradztwo Zawodowe na szkolnej stronie internetowej: główna strona szkoły, Zakładka O SZKOLE, Zakładka Doradztwo zawodowe. 

Autor i realizator:  Koordynator WSDZ  szkolny doradca zawodowy  Renata Czernecka-Skrok

Ostatnie wydarzenia