Strona główna

O szkole

Dla Rodzica

Dla Ucznia

Dla Nauczyciela

Nabór 2020/2021

RODO

.

Nauka zdalna

Nauka zdalna

Skontaktuj się z nami

Publiczna Szkoła Podstawowa

z Oddziałami Integracyjnymi nr 7

im. Mikołaja Kopernika 

ul. Okulickiego 14
37-450 Stalowa Wola


+48 15 842 04 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


NIP: 8651427241
REGON: 000837465 
KRS: 0000145905

Nr konta

80 1020 4913 0000 9802 0117 6981
 

Plan lekcji

E-dziennik

Logowanie Office

Logowanie do Chmury Microsoft Office (365):

http://portal.office.com

Zdjęcia

photo gallery

Otwórz menu

Kochane Świetliki!

 

Domyśliliście się już, że w tym tygodniu przypomnimy, odświeżymy i utrwalimy wiadomości o Stalowej Woli.

 

Szczegółowe informacje o naszym mieście obejmujące m.in.: rys historyczny, położenie miasta na różnych mapach (mapa Polski, mapa województwa podkarpackiego, mapa powiatu stalowowolskiego), zabytki, kulturę, sport, edukację, rekreację, gospodarkę i inne ważne dane znajdziecie: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stalowa_Wola

Zachęcamy Was do obejrzenia filmów o naszym mieście:
a) film o historii powstania Stalowej Woli z 1968 roku
https://www.youtube.com/watch?v=QSMlbDMAsqA
b) film o Hucie Stalowa Wola (rys historyczny)
https://www.youtube.com/watch?v=G9BWql8qT1c
c) film promujący nasze miasto: „Stalowa Wola – miasto dla Ciebie”
https://www.youtube.com/watch?v=u8En4ZGxGYU
d) współczesne filmy o Stalowej Woli z lotu ptaka
https://www.youtube.com/watch?v=9g5sSs4TNPA
„Stalowa Wola Fajerwerki z lotu ptaka” – noc.
https://www.youtube.com/watch?v=JLyVla6nNWk&t=152s
Dzień flagi Stalowa Wola2020 – poranek.
https://www.youtube.com/watch?v=wF1sFMCNeWI

Teraz trochę relaksu:

Ekspresja ruchowa

Uczestnicy zabawy siedzą w kręgu na krzesłach. Prowadzący włącza fragmenty różnych utworów muzycznych, do których najpierw tańczą tylko nogi, potem tylko ręce, następnie całe ciało. Każdy tańczy tak, jak dyktuje mu melodia.

Szybka zmiana miejsc

Uczestnicy siedzą w kręgu na krzesłach. Jedna osoba w środku podaje jakiś wyraz, np. wiosna. Wszyscy, których imiona zaczynają się na literę występującą w tym wyrazie, zmieniają miejsca. Osoba w środku stara się również usiąść na krzesło. Jeśli jej się to nie uda, prowadzi zabawę dalej.

Środowiska

Jedna osoba stoi w kręgu i rzucając do kogoś piłkę, podaje nazwę wybranego przez siebie środowiska (np. woda, powietrze, łąka, pustynia, las, zagroda itp.). Chwytający piłkę musi podać nazwę zwierzęcia, które żyje w tym środowisku. Kto się pomyli, wchodzi do środka.

Co mam przywieźć?

Uczestnicy siedzą w kole. Osoba w środku rzuca do kogoś piłkę i mówi: Jadę do Krakowa. Co mam stamtąd przywieźć? Zapytany podaje nazwę rzeczy na taką literę, na jaka zaczyna się nazwa miasta (np. Krakowa): kaseta, kapusta, korale. Kto nie odpowie, wchodzi do środka i dalej prowadzi zabawę.

Łańcuch sylab

Uczestnicy siedzą w kole. Rozpoczynający zabawę wymienia wyraz dwusylabowy, siedzący obok musi podać wyraz dwusylabowy, którego pierwsza sylaba jest ostatnią sylabą poprzedniego wyrazu, np.: kawa-wada, wada-dama.

Piosenki o Stalowej Woli
a) Piosenka o Stalowej Woli wyk. Zbigniew Wodecki, Konrad Mastyło
https://www.youtube.com/watch?v=AS5DUDSwk3A
b) Pieśń o Stalowej Woli w wykonaniu chóru (tytuł ten sam, ale to inny utwór)
https://www.youtube.com/watch?v=rnCeCMjmo3w

Plastyka 

Spróbujcie wykonać dowolną techniką prace plastyczne: „Moje miasto w przyszłości” lub „Najciekawsze miejsca w Stalowej Woli”.
Omówienie prac i ciekawych pomysłów zmian w Stalowej Woli (głównie szkoły) po powrocie do świetlicy.

Odpowiedzcie na pytania:

 1. Kto był założycielem Stalowej Woli?
 2. Co znajduje się w herbie miasta?
 3. Jakie kolory ma flaga Stalowej Woli?
 4. Jak nazywa się prezydent naszego miasta?
 5. Z produkcji czego słynie miasto?
 6. Nad jaką rzeką leży Stalowa Wola?
 7. Do jakiego województwa należy nasze miasto? 
 8. Wymień najważniejsze zabytki znajdujące się w Stalowej Woli.
 9. Wymień co najmniej 5 miejsc do wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców miasta.
 10. Podaj pełną nazwę szkoły, której jesteś uczniem.
 11. Jaką nazwę nosi stalowowolski klub sportowy?
 12. Co wiesz o patronie ulicy, przy której mieszkasz?

Słówka ze słowa

Z liter tworzących nazwę naszego miasta „Stalowa Wola”, ułóżcie jak najwięcej nowych wyrazów np. stal, las, osa.

„Guzikowe zabawy”

Gdzie  jest guzik?

Do zabawy potrzebne będą różne rzeczy z guzikiem. Zadaniem uczestników będzie odnalezienie jak największej ilości rzeczy zapinanych na guziki, bądź ozdobionych nimi. Uczestnicy zabawy sprawdzają też ile guzików mają przy swoim ubraniu. Wygrywa osoba, która ma najwięcej guzików.

Więcej znajdziecie: https://sites.google.com/site/bajkowyteatrzyk/scenariusze-zajec/guzikowo

Zabawy terenowe (wyłącznie pod opieką dorosłych, z uwzględnieniem obowiązujących obostrzeń i zachowaniem zasad bezpieczeństwa) 

Polowanie na biedronki

Najpierw należy przygotować biedronki, z różną ilością kropek (na kartkach z bloku rysunkowego narysuj lub namaluj). Prowadzący dokładnie ukrywa wszystkie owady w rożnych miejscach - na drzewach, w trawie, a pozostali uczestnicy rywalizując ze sobą zbierają biedronki i przeliczają kropki. Wygrywa ta osoba, która zebrała większą ilość kropek.

Tor przeszkód

skok w dal z miejsca,
rzuty np. szyszkami do celu,
trójskok z miejsca,
wejście na drzewo,
bieg 30 m na czas,
przejście po powalonym drzewie,
skoki przez skakankę.

Pożar, powódź, huragan

Uczestnicy biegają swobodnie w lesie między drzewami. Na hasło: „pożar” wykonują przysiad. Na hasło: „powódź” - wchodzą na wystające korzenie lub pniaki, a na hasło: „huragan” biegną do najbliższego drzewa i obejmują go. Osoba, która zadanie wykona jako ostatnia, musi wykonać zadanie wskazane przez prowadzącego, np. zrobić trzy przysiady, przebiec slalomem wokół 5 drzew i wraca do zabawy.

Bajka 

Obejrzyjcie wzruszającą historię o „Lasowiackim Sercu”
https://www.youtube.com/watch?v=yc8H1uANIwE

Mapa Polski (do samodzielnego zaznaczenia miasta Stalowa Wola) i herb Stalowej Woli do pokolorowania.Powodzenia! 

Nauczyciele świetlicy szkolnej: R. Czernecka- Skrok, A. Janiec, R. Maj, M. Trafidło, I. Żurawska, I. SajdakCo nowego w szkole?